תחזית שנתית – 2024

תחזית שנתית 2024 – תהליכים ומגמות

 

בתחזית שנתית אני בדרך כלל בודק את שינויי המיקום של הכוכבים הדוריים בשנה המתקרבת, שכן השינויים האלה משפיעים על כולנו באופן המשמעותי יותר מאלמנטים אחרים. השנה הזו אני בודק את השינויים בהתייחס לתנועתם של הכוכבים פלוטו הכוחני שעובר למזל דלי בחודש ינואר, ויופיטר כוכב השפע שעובר למזל תאומים בחודש יוני. חלק גדול בתחזית עוסק בשינויים שמביאים איתם לכל מזל שני הכוכבים: פלוטו ויופיטר, ובדרך שבה השינויים שהם עושים השנה משפיע על כל אחד מהמזלות. בתחזית הזו התרכזתי יותר בתהליכים ובמגמות, ומעט פחות בכאן ובעכשיו. את אלה אוסיף בהמשך בחלק נוסף.

    

2024 – נפתחת כשמרקורי בהילוך אחורי

השנה הזו נפתחת כשכוכב מרקורי נמצא בהילוך אחורי במזל קשת. בגדול – זה משמעותי מאוד, וצובע את כל השנה קדימה באור אחר, כשהשנה הזו מביאה איתה בעיקר צורך לסגור מעגלים ולעשות שינויים משמעותיים כדי לחזור לבסיס שקצת התרחק לאחרונה.

רק כדי להזכיר – במפת הממשלה הנוכחית גם מרקורי וגם מרס היו בהילוך אחורי. כולנו ראינו איזו שנה חווינו, ואולי במיקומו של מרקורי עכשיו יש יותר מרמז על צורך להחזיר את הגלגל אחורנית, למקום שבו היינו לפני שקיבלנו ממשלה שבמפת הלידה שלה מרקורי היה בהילוך אחורי ביחד עם מרס. את הנזקים אפשר לספור עד היום.

אבל ההילוך האחורי הזה הוא משמעותי גם לכל המזלות עצמם, מכיון שזו גם רוח הדברים ויושב על כולנו, והוא מצביע על הרצון להזכר ולחזור אחורנית לימים שלפני השביעי לאוקטובר, לתקופה שלא תחזור עוד, והילוכו האחורי של מרקורי בתחילת השנה החדשה מראה שגם התהליך הזה ישב לנו בתת המודע וברוח הדברים, ויהיה קשה לשנותו או לצאת מהתחושה הקשה שמה שהיה כבר לא יהיה לעולם. וגם זה קשור לתאריך הלידה של הממשלה הזו, ונמצא במפת הלידה שלה בהילוכו האחורי של מרס אל המלחמה שנמצא שם, מאחורי הקלעים, ומביא איתו שנה שלמה שבה נשבר האמון של כולנו בממשלה הזו, ואולי גם באיזשהי ראיית מציאות תמימה שהשתנתה לבלי הכר אחרי השביעי באוקטובר.

השנה הזו יותר סוגרים מעגלים מאשר פותחים חדשים, ובכל אחד מאתנו קיימים גם הצורך ללכת קדימה ולהתרחק ממה שהיה וליצור אופקים חדשים, ומצד שני כולנו חווים גם שוב ושוב את מה שהיה ומתקשים להתנתק, כשהעבר מכביד על העתיד שנוצר באותו הרגע, ומביא איתו גישה סקפטית וצורך לחדש ולהתחדש… ואת השינוי הזה, את היכולת הזו להתחדש, יביא איתו פלוטו.

 

מה קורה במפת המדינה?

האירוע המרכזי שמתרחש במפת המדינה משמעותי במיוחד. זהו מעברו של פלוטו למזל דלי. בחישובים שלי ולא רק שלי, האופק של מפת המדינה הוא במעלה הראשונה במזל עקרב, כשהשליט של מזל עקרב הוא.. פלוטו. לכן מיקומו ומעבריו של פלוטו במפת הלידה הגדולה ובודאי שבמפת המדינה משמעותיים כל כך.

מעברו של פלוטו למזל דלי הוא לסוף הבית השלישי, בית התקשורת, כשבהמשך הוא עובר לבית הרביעי, המייצג את הבית של המדינה, הבסיס, והשורשים. ממש מול הבית העשירי, המסמל את השלטון ומערכות השלטון בחיינו.

פלוטו ממשיך להביא איתו את הקשיים שחווינו השנה, אבל כשהוא יוצר את זוית הפעולה עם האופק של מפת המדינה, זוית שהתקיימה מחודש מרץ עד יוני השנה, מתחדשות הסערות שליוו אותנו בתקופה ההיא, שעסקו במהפכה המשטרית שניסתה להקים הממשלה.

בפעם הקודמת שפלוטו היה במזל דלי, אירעו 6 מהפכות משמעותיות בעולם, ובהמשך אביא גם את הרשימה המדויקת. הזוית של פלוטו עם האופק של מפת המדינה מראה על המלחמה שהתעוררה בתוכנו עם הרצון לכפות את המהפכה המשטרית הזו, מה שאומר שכל זה הולך להתחדש ולהתחזק עם כניסתו החוזרת של פלוטו למזל עקרב, ובהמשך מעברו לבית הרביעי במפת המדינה, העוסק בבסיס ובשורשים של המדינה הזו והתהליכים שהקימו אותה.

 

2024 – המעבר הגורלי של פלוטו

אבל התחזית השנתית של 2024 שונה מתחזיות של השנים האחרונות: השנה הזו אנחנו חווים שינוי משמעותי מאוד הן בטווח הן בהיקף והן בהשפעות על כל תחומי החיים, וזאת בגלל מעברו של פלוטו ממזל גדי האמביציוזי המכביד וממוקד המטרה, אל מזל דלי הפתוח, החברתי, המייצג את הדיאלוג שלנו עם הקהילה ועם העולם בכלל. פלוטו הוא הכוכב העוצמתי ביותר מבין שאר הכוכבים במערכת השמש מבחינת יכולת ההשפעה שלו. הוא גם האחראי על התהליך המופלא ביותר שקיים – המוות והלידה, תהליך ההתחדשות האמיתי הוא מוות של הקיים, ולידה שלו באופן חדש ומחודש. המקומות בהם הוא עובר חווים את התהליך הזה, אולם חשוב לזכור שפלוטו הוא כוכב איטי והתהליך כולו יקח עשרים שנה.

 

משהו צריך למות כדי שמשהו יוולד ויתחדש

אבל לפלוטו אפקט ועומק משמעותיים במיוחד לעולם כולו של שינויים ומהפכים, דרך הכנסת אנרגיה עוצמתית למסגרות פעולה קיימות, נסיון לשינוי מאזן הכוחות הנמצאים בהם,  ויצירת מהפכות ושינויים קיצוניים דרך עימותים ומאבקים.  פלוטו מעורר את הצורך להגדיר טריטוריה ולהלחם עליה אבל לא רק על הטריטוריה עצמה אלא גם על החזון והדרך של השליט או כוון הפעולה הנוכחי, כשהמאבק הזה משייף שוב ושוב את הצורך בשליטה טוטאלית של רעיון או עיקרון ונסיון למחוק את הישן באופן טוטאלי על כל המשתמע גם שם. המטרה הסופית – הגנה על ערכים קיימים מהשתלטות חיצונית או מהפכה  ובניית כוח חדש שיחליף את הישן, בדיוק כפי שהדברים קורים בטבע, כיון שפלוטו עצמו מסמל את כוחו של הטבע הזקוק כל הזמן להתפתחות גדילה כיבוש השמדה ויצירת משהו חדש וחוזר חלילה.

אם נזכור שהמדובר בערך בעשרים שנה, נבין שהמדובר בתהליכים ארוכים שעיקרם להיות כל הזמן בתנועה דינמית של כיבוש שליטה מוות לידה והתחדשות, כדי שהחזק יותר ישרוד ישפר את הדור הבא או יקים על חורבותיו בסיס כוח אחר כדי שגם הוא בתורו יכנס למאבק על עצם קיומו, וחוזר חלילה: משהו מת כדי שמשהו חדש יוולד וחוזר חלילה – זוהי מהותו של פלוטו.

 

על הקשר בין פלוטו לאופק של מדינת ישראל

אצלנו, בישראל, זה משמעותי במיוחד. לפי החישובים  שלי האופק של מדינת ישראל נמצא במעלה הראשונה במזל עקרב, ופלוטו הוא זה ששולט כידוע על המזל הזה. זה אומר שכל שינוי שפלוטו עובר משפיע עלינו באופן די ישיר. באופן מעניין זה מראה שהמדינה הזו תחזור שוב ושוב לתהליכיו של פלוטו מדי כמה עשורים, תהליכים טוטאליים שעיקרם איום בכיבוש או השמדה, מלחמה טוטאלית, והתחדשות. זה טבוע בבסיסה של המדינה הזו: מדינה קטנה מוקפת אויבים.. כולנו הרי גדלנו על המשפט הזה.

האופק במזל עקרב מראה על צורך להתגונן תמידית, על תדמית מיליטריסטית שיש לנו בעולם שמזכירה את ספרטה של יוון (הצבא הטוב בעולם, הטייסים הטובים בעולם וכו) ובעשורים האחרונים גם מעצמת נשק ליצוא. למשל, בימים טרופים אלה שהמצב לא משהו, לתעשייה האווירית יש חוזים לארבע שנים הקרובים על סך 35 מיליארד שקלים, עם גרמניה, אזרבייג'ן וכו, כך שלא רק ההייטק הוא ענף היצוא הגדול פה אלא גם ענף הנשק, בעיקר אחרי מלחמות, כמו המלחמה הנוכחית שעדיין נמשכת אבל השווקים מתרשמים מפעילות  צה'ל כיפת ברזל וכו, וקונים.

 

5 המלחמות – 5 אתגרים פלוטונים

נסקור את כל התהליכים הפלוטוניים שהמדינה הזו חוותה אחד מהם עוד לפני הקמתה: זו שואת יהודי אירופה שבה נספו 6 מליון יהודים, שסופו היה בהתחדשות דרך הקמת מדינת ישראל גם עבור כל אלה ששרדו.

המלחמה השניה – מלחמת השחרור שבה המדינה הצעירה נאלצה להלחם על חייה מול שבע מדינות ערב, מעטים מול רבים, היא דוגמא נוספת למלחמה טוטאלית פלוטונית של הכל – או כלום. גם מלחמת סיני ומבצע קדש נגד המחבלים – פונדמנטליסטים מוסלמים, ואחריה – מלחמת ששת הימים: שוב כל מדינות ערב התאחדו כדי לחסר אותנו, ושוב קמנו כמו עוף החול כדי להתגונן ולהתחדש.

מלחמת יום הכיפורים גם היא דוגמא מצוינת למלחמה פלוטונית של להיות או לחדול, וההתחדשות שבאה בעקבותיה. גם המלחמות מול החמאס בצוק איתן למשל היו מלחמות מול כוח קיצוני פונדמנטליסטי – כוח מאוד פלוטוני בעיקרו, וגם המלחמה שחווינו עכשיו, בשביעי לאוקטובר, מלחמה שהושוותה לשואה מבחינת הקיצוניות והרוע שהיינו צריכים להתמודד איתם ולהלחם על המדינה. כבר עכשיו אנחנו סופרים ארבעה אירועים מרכזיים בחיי המדינה שכל אחד מהם הוא מלחמה פלוטונית טוטאלית של להיות או לחדול כך או אחרת: השואה, מלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים, והשביעי לאוקטובר כשבדרך היו גם מלחמת לבנון השניה, צוק איתן והמלחמות נגד חמאס, ועוד ועוד. האופק של מדינת ישראל במזל עקרב מתבטא באופן טוטאלי לצער כולנו.

 

פלוטו והבית הרביעי – הבית והשורשים – מול הבית העשירי: שלטון, ממשלה, שליטה.

אם האופק של מדינת ישראל הוא בפתח מזל עקרב, הרי שמזל דלי פותח את הבית הרביעי של מפת המדינה וזה אומר שהוא הולך להיות ממש מול הבית העשירי. הבית העשירי הוא הבית הגבוה ביותר בכל מפת לידה. רבים קוראים לו בית הקריירה והתדמית. במפה של מדינה הוא מייצג את ההיררכיה של השלטון, הממשלה ומוסדותיה, והמקום בו מוחזקת השליטה. מעברו של פלוטו לבית הרביעי כבר החל, כשבחודש מרץ האחרון הוא נכנס למזל דלי ויצר זוית פעולה עם האופק של מדינת ישראל, ונוצר זעזוע. למעשה ההשפעה על האופק החלה עוד קודם, עם כינונה של הממשלה החדש, שכן כבר אז נוצרה הזוית המדוברת, אך מעברו של פלוטו היה רק בחודש מרץ,  ונמשך עוד חודש יוני אז חזר למזל גדי. כבר התחלנו להרגיש את ניצניו השנה הזו.

השם מהפכה משטרית זכור לכם? הנסיון ליצור מהפכה משפטית בבית המשפט בשמה של כביכול רפורמה שאמורה ליעל אותו ולהחזיר דרכו את האיזון אך בפועל מייצרת פעולה הפוכה של ריכוזיות שלטונית, עוררה סערות רבות וכמעט מרד של ממש. זו דוגמא מצוינת לכוח פלוטוני שנכנס בדלת הקדמית אך מיד מתחיל לקעקע את המערכת שדרכה נבחר כשהמלחמה בו הופכת להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך הפלוטוני.

במקרה הזה פלוטו ימצא את עצמו די מהר בעימות כשהוא בבית הרביעי בית השורשים של המדינה מול השלטון בבית העשירי, המייצג בצד הצורך בכוח ושליטה כמעט מוחלטת במערכת של קואליציה, שבה משתתפים גם חלקים משיחיים קיצוניים שרוצים לחזור לשלטון הסנהדרין והתורה, וחלק אחר שהוא חרדי שעקרונות חייו שונים מאשר אלה של הרוב החילוני. נסיון הקואליציה להעביר את המהפכה המשפטית-משטרית הזו, תוך כדי מלחמה בחמאס שהוא ארגון פונדמנטליסטי קיצוני הוא חלק מהתהליך הפלוטוני שאנחנו כבר נמצאים בו רשמית מאז מרץ, ממש עכשיו.

כשפלוטו יכנס למזל דלי בחודש ינואר 2024 הוא יכנס לעימות עם המערכת השלטונית הנוכחית. זה לא יהיה עימות קל, אבל הוא יקבע במידה רבה לאן הולכת ישראל, בעימות של השלטון הנוכחי מול הבסיס הציוני והשורשים של המדינה כשהוקמה. רעיונית וערכית אנחנו בהחלט נכנסים לעימות בין שני החלקים האלה.

האם זה יסלים? האם צפויה מלחמת אחים? כן, זה בהחלט יסלים. כן, יש מצב של מלחמת אחים מוגבלת עד שלב מסוים אם כי זה לא הכרחי, אבל נראה שהאנרגיה דוהרת לשם אלא אם אלה שנמצאים עכשיו בממשלה ידעו לעצור אותה בזמן, לטובת כולנו כי מלחמה כזו תהרוס פה הכל, וגם זה צד של פלוטו – הכל צריך לההרס כדי שעל ההרס הזה יבנה עולם חדש עם ערכים טהורים כמו שמדינת ישראל קמה אחרי השואה להיות מקלט בטוח ליהודים מכל העולם.

 ומי ינצח בסופו של דבר? אצל פלוטו אין מנצחים ומנוצחים, אלא מהפכות שמושגות דרך מאבק בין שני כוחות עוצמתיים שמתרחש עכשיו בעצם בעולם כולו באופן כזה או אחר, בין מלחמת החופש בסגנון מזל דלי המיוצגים על ידי הצד השלילי של פלוטו וקשורים להיררכיה נוקשה שמביאה איתה דיקטטורים כמו פוטין ברוסיה או לוקאשנקו בביילורוס לראש המאבק, כוחות הפונדמנטליסטים ובהם אנשי דת למיניהם שרוצים להחזיר את העולם אחורנית לתקופה בה שלטה פה הדת באופן קיצוני  – וזה נכון לכל הדתות – וקיצונים המאמינים שיוכלו לכפות על אחרים את דעתם וחוקיהם.

כדי להבין זאת אולי כדאי להתבונן באירועים שהתרחשו בעולם בפעם הקודמת כשפלוטו שהה במזל דלי. במהפכות של אז ניצחה בדרך כלל הקידמה את הצד שניסה לעצור את האנושות ולגרור אותה לתהום אחרי תקופה ארוכה של מאבקים והרס, אבל כשהמדובר בכוח טבע כמו פלוטו – הכל אפשרי..

 

מה קרה בעולם בפעם האחרונה כשפלוטו היה במזל דלי ?

פלוטו הוא כוכב הטרנספורמציה, הכוח והתחדשות, ודלי הוא הסימן של חדשנות, מהפכה וחופש. הפעם האחרונה שפלוטו היה במזל דלי הייתה בין 1778 ל-1798, תקופה של שינויים מסיביים בכל העולם. חלק גדול מהאנרגיה של מזל דלי עוסק במהפכות ו"כוח להמונים".

בפעם האחרונה שפלוטו היה במזל דלי, האנושות קיבלה את האירועים הבאים:

המהפכה הצרפתית (1789-1799), אשר הפילה את המלוכה והקימה רפובליקה בצרפת, המבוססת על עקרונות החירות, השוויון והאחווה.

המהפכה האמריקאית (1765-1783), שהביאה לעצמאותן של שלוש עשרה המושבות מבריטניה הגדולה ולהיווצרות ארצות הברית של אמריקה.

המהפכה התעשייתית (1760-1840), שהייתה תקופה של שינויים כלכליים וחברתיים מהירים שמונעים מפיתוח טכנולוגיות חדשות, כגון מנועי קיטור, מסילות ברזל, מפעלים ומכונות.

מהפכת ההשכלה או מהפכת הנאורות ( 1784) – התנועה שהביאה איתה נאורות כדגל של האדם העצמאי הלוקח אחריות על חייו, והתחילה להתרק מהדת הדטרמיניסטית, לפי עמנואל קאנט. יהודים רבים לקחו חלק במהפכה הזו, שהיו גם שורשיה של תנועת ביל'ו בהמשך, של התרחקות מהדת ומעבר לארץ ישראל. אלה היו החלוצים הראשונים. כמה מתאים למזל דלי..

ממרד עבדים לרפובליקה חופשית בהאיטי (1791-1804), שהייתה מרד העבדים המוצלח הראשון בהיסטוריה והובילה ליצירת הרפובליקה השחורה הראשונה בעולם.

פריצת דרך רפואית היסטורית  1796, אדוארד ג'נר ביצע את החיסון המוצלח הראשון נגד אבעבועות שחורות שהפילה מליוני חללים באירופה, תוך שימוש בחומר אבעבועות פרה, פריצת דרך בהיסטוריה של הרפואה.

 

אלו הן כמה מהמהפכות הגדולות שהתרחשו בעולם כשפלוטו היה במזל דלי בפעם הקודמת. כולם הושפעו מהנושאים של פלוטו ודלי, כמו טרנספורמציה, כוח, חדשנות, מהפכה שוויון זכויות, ועוד.

מעניין איזה מהפכות משמעותיות יתרחשו בעשרים השנים הקרובות.. אחת מהן כבר איתנו: מהפכת הבינה המלאכותית והצ'ט ג'יפיטי שנראית כאילו שלוחה רחוקה מאוד של תקופת ההשכלה כ 300 שנים לפני כן.

כמו שאנחנו רואים מהדוגמאות האלה, כל אחת מהן מלווה בסוג של מאבק לחופש. אם זה חופש להצביע, חופש להשכיל, משטר דמוקרטי חופשי בארצות הברית או משטר רפובליקני בצרפת – גם מדינת ישראל תכנס למאבק שילך ויחריף על אופייה וצביונה. בארצות הברית וצרפת זה הגיע עד כדי מלחמת אחים. אין זה מן הנמנע שזה יקרה גם כאן, כי מאבקים פלוטונים כשהוא במזל דלי מתאפיינים בלחימה טוטאלית על עקרונות, מול ממסד שמאמין באופן טוטאלי בדרכו ולא מוכן לוותר ולהתפשר. אבל כמו שראינו בדוגמאות כאן – את הצורך בחופש ובהכרה אי אפשר לעצור כשפלוטו בסביבה..

אחת הדרכים שנראה בשנים הקרובות כאן תעסוק בצורך לעשות הפרדה בין הדת והמדינה והפוליטיקה. הפרדה כזו תהיה ממש ברוחו של פלוטו, אבל פלוטו מייצג גם את הצד השני שמגיע עם חומות בצורות של שנים רבות ועקרונות נוקשים, והוא יאבק כמיטב יכולתו כנגד השינוי.  האם יצליח? ואולי דווקא השינוי יצליח בגדול? יש לנו עשרים שנה להכתיר את הזוכה… אבל כמובן שזה יהיה אישו מרכזי שיצטרך להיות מוכרע בשנתיים שלוש הקרובות, תוך ששני הצדדים מנהלים מאבק שנראה עקרוני והתחיל כשפלוטו עזר לקבוצת החלוצים הראשונה שהגיע עם הרעיון הציוני להגיע לארץ ולהתחיל לייבש את הביצות ועד ימינו אלה בהם הרעיון הציוני חוזר ועולה כדי שאפשר יהיה לשדרג אותו – או לוותר עליו…

מדינה קטנה מוקפת אויבים – בכל פעם כשיש מחלוקות כאלה ואחרות מגיעה איזו מלחמה טובה, וכולנו מתחברים מחדש. כן, כולנו זקוקים לאיזה פלוטו מדי פעם שיזכיר לנו על מה אנחנו בעצם נלחמים, ומה גורם לנו שוב להרגיש קרבה גם למי שחושב הפוך מאתנו, ולו רק בגלל העובדה שהאויב שממול לא מבדיל בין דם לדם ויורה בשנינו…

יהיה מעניין.

@

וכך נראות מפות השמים של השנה  ושל המדינה בזמן הזה

@

 

מאמר שלי מ 2020 שרלוונטי  היום  יותר מתמיד – ביבי הטוב מול ביבי הרע

 

בואו להיות מנויים בערוץ היוטיוב שלי ערוץ האסטרולוגיה הישראלי

הצטרפו למשפחת המנויים שלי ותוכלו לראות ולהגיב לתחזית השבועית שלי!

וזה מספר הצפיות שהגעתי אליו בערוץ שלי בשבוע שעבר 🙂

@

חדש!  מועדון הכוכבים של יאיר! 

 בואו לקבל ממני תשובות לשאלות אישיות  וגם להשלים את הידע שלכם  בקורס האינטרנטי שלי מאסטר 1 והצטרפו לקהילה האסטרולוגית שאני בונה שמורכבת מאנשים כמוכם וכל זה בלווי אישי שלי 24/7..

 וזה קורה כאן ב מועדון הכוכבים של יאיר 

דוגמא לניתוח מפת לידה במפגשים השבועיים שלנו שדרכם אנחנו לומדים ניתוח מפות לידה. והפעם –  מפת הלידה של אביגיל שחזרה מהשבי

 

@

אסטרו טיפ – הטיפ שמעצים את היום שלך

https://chat.whatsapp.com/C6jWg9wbIt217s5MrHT7Fq

 

ואחרון חביב ומלהיב:

בת זוגי היצירתית מירית מעלה את lindos ערוץ התכשיטים המדהימים 

https://www.facebook.com/lindos.mir

@

 

@

 

 

@

יופיטר

יופיטר הוא הכוכב השני שמשנה מקום ומזל השנה מבין הכוכבים הדוריים.  יופיטר נחשב ככוכב השפע, אולם הוא בעצם מרחיב את השפעת המזל שאליו הוא עובר, ויוצר הזדמנויות להתרחבויות ולשפע, אלא שאלה לא קורים מעצמם ותלויים במאמץ שאנחנו נעשה כדי לגרום לזה לקרות.  יופיטר שוהה כשנה בכל מזל, ומאפשר לנצל את הפוטנציאל שלו למי שבאמת לוקח את גורלו בידיו, ולא מחכה שדברים יקרו בעצמם.

 

בסרטון שאצרף לתחזית אסביר יותר על התהליכים ששני הכוכבים האלה מביאים לחיינו.

 

המעבר של פלוטו מתרחש פעם בעשרים שנה, והשנה הזו הולכת להיות שנה משמעותית מאוד בחיי כולנו. כדי להדריך איך פותחים אותה ברגל ימין ומה כדאי לעשות, אני פותח סדנאות קטנות בנות שלושה מפגשים. נאתר במפות האישיות של כל אחד מהמשתתפים את התהליכים הצפויים השנה, אזורי פעולה מומלצים נקודות פריצה ואזורי סיכון, וניצור מסלול פעולה מדויק שיאפשר לנצל באופן המיטבי את פלוטו ויופיטר ולהפוך את השנה הזו לשנה העוצמתית ביותר של כולנו שתתמקד ביצירת בסיס פעולה חכם, פריצות דרך משמעותיות, ויצירת תהליכי צמיחה אישיים בתחום המקצועי, הרגשי החברתי  והאישי. יאיר טריבלסקי  0524215559       [email protected]

 

 

תחזית שנתית  2024-תהליכים ומגמות למזלות

 

מזל טלה

מעגלים חברתיים חדשים, פעילות עם מוסדות וארגונים, תקשורת יוזמת.

התחום שבו תצטרכו לעשות השנה מהפך משמעותי הוא התחום החברתי, טלאים. וזה אומר שינוי בכל התפיסה של מה זו חברה, מה זו קהילה, ומה יש לכם לתרום שם לעולם.

פלוטו היה במזל גדי בבית העשירי של הטלה בשנה שחלפה ועבד עם הטלאים הרבה על נושאי אמביציה וקריירה,  ורבים מהטלאים אכן הצליחו להיות באור הזרקורים וגם להצליח לא מעט. כעת מגיע השלב הבא: לתרום לא רק לעצמך כאינדיבידואל, אלא להכיר בכך שאתה חלק מקהילה, וככזה אתה יכול לתרום הרבה מעצמך גם אם אתה עצמך לא תהיה במרכז.

וזה לא פשוט כמו שזה נשמע.. לרכך את האגו הטלאי שחושב שהוא מרכז העולם ולשכנע אותו לתרום לקהילה מבלי שאתה עצמך תהיה במרכז.. לא  פשוט. ואולי משום כך המדובר בתהליך ארוך של עשרים שנה בערך..  פלוטו בדלי יעורר את המודעות החברתית שלכם ויגרום לך להיות מעורב יותר בקבוצות, מטרות וקהילות שתואמות את הערכים והתשוקות שלך. אתה עלול גם לחוות כמה מאבקי כוח, קונפליקטים, או הפתעות עם חברים, עמיתים, או רשתות חברתיות. מעבר זה יעזור לך להעצים את המקוריות וההומניטריות שלך, ולפתח מודעות חברתית ואחריות רבה יותר.

מעברו של פלוטו למזל דלי המאכלס את הבית החברתי שלכם, מביא איתו שנויים בדרך שבה אתם משתתפים ותורמים לקהילה. פלוטו גורם לטלה שלנו שעד עכשיו היה בדרך כלל מרוכז בעצמו ובסביבתו הקרובה להפוך לחברתי יותר, ומכיון שהטלה בדרך כלל אוהב גם לקחת פיקוד, אפשר לומר שהוא בהחלט עשוי להפוך סוג של יזם חברתי, לבנות לכם אתר אינטרנטי חדש או לקחת חלק משמעותי יותר בקבוצות פייסבוק ואינסטגרם.

 

מעברו של יופיטר אל בית התקשורת של הטלה בחודש יוני, תורם גם הוא לתהליך החברתי הזה. יופיטר במזל תאומים יגביר את כישורי התקשורת והלמידה שלכם ויהפוך אתכם לתקשורתיים שנונים והרפתקנים יותר בדיבור, בכתיבה ובנסיעות שלכם. הוא ילמד אתכם להתבטא ולדבר הרבה יותר מתמיד, להפסיק להיות מוצפים רגשית כשדברים לא קורים כפי שרציתם, ולשתף בתחושות.

הטלה כמו שאר מזלות האש הוא מזל של דואינג, עשייה, ולא של מלים דווקא, אבל יופיטר יביא איתו שנה שבה המלים שלכם יהיו הנעה מצוינת לפעולה, ולהרבה אקשן. משך שהייתו של יופיטר בבית התקשורת שלכם היא רק שנה, אבל השנה הזו תהיה מלווה בשינוי תקשורתי חזק, בשימוש רב יותר במלים, והרבה קשרים חדשים שיחות ומפגשים שחסרו לכם מאוד השנה. מעברו של יופיטר למזל תאומים בחודש מאי מביא איתו ים של קשרים חדשים ומועילים, ואפשרויות לשיתופי פעולה שלא היו עד עכשיו גם בגלל שהטלה מוכן לשתף אחרים בתכניות.

 

 

 

מזל שור

התחברות לאמביציה, חיזוק  הדרייב, ומעבר להילוך ראשון.

פלוטו שנכנס לבית הקריירה שלכם בסוף חודש ינואר, יביא איתו רעב להגיע לעמדות כוח והשפעה, ועשוי להתחיל תהליך איטי שבו הוא יזניק אתכם קדימה בשנים הקרובות. לאט לאט תאספו כוח ותהיו עוצמתיים ומשמעותיים בהמשך, אם תפעלו בחכמה: התקדמות איטית והדרגתית, ולא גל של אמביציה אובססיבית שקשה להפסיק. התהליך הזה מתאים מאוד לשוורים, בעיקר אלה שנולדו בשליש הראשון והשני של המזל, אחרי שכוכב אורנוס הכריח אותם בשנים האחרונות לוותר על הרגלים מזיקים לשנות דרכי חשיבה לשנות מיקוד ואפילו לפרוץ בדיאטה… כן, אורנוס עשה – ועושה – חיים לא קלים לשור המפונק, השייך לסדרת המזלות הקבועים, אלה שלוקחים קשה את הצורך לוותר על נעלי הבית ושאר הרגלים. אבל עכשיו לחברה האלה מופיע שחקן חדש, פלוטו, ומה שאורנוס עשה קטן יחסית לבולדוזר הזה, הן מבחינת השפעה והן מבחינת טווח הזמן.

ואכן, המדובר בבולדוזר, שאת נחת כף השופל שלו ירגישו השנה אולי בפעם הראשונה לא רק השור אלא גם שאר המזלות הקבועים, עקרב אריה והדלי עצמו. שכן אורנוס אמנם יוצר ניתוקים ושינויים, אבל פלוטו שובר הורס – ובונה מחדש, זה תפקידו ככוח ההרס והבניה של הטבע.

זו השנה הראשונה שאתם פוגשים את פלוטו בבית הקריירה שלכם. זה אחד האתגרים הגדולים ביותר שיש לאמביציה שלכם. השור יודע להיות עקבי יסודי ולפעול בתהליכים – אבל גם פה העקרב יעשה לכם בית ספר. יתכן שגם יכריח אתכם לוותר על מה שבניתם עד עכשיו כי זה לא טוב מספיק. הקשיבו לו. פלוטו הוא מתנה אמיתית למי שמקשיב לו ולא נלחם אתו.

קריירה פלוטונית יכולה להיות גם קריירה צבאית, קריירה במשטרה, במחקר, ובנושאים כמו כימיה ביולוגיה קרימונולוגיה או פסיכולוגיה. זו גם יכולה להיות קריירה אחרת ופלוטו הוא זה שמזניק אתכם לעמדת כוח או שליטה בנושאי חומר וכספים.

 

יופיטר כוכב השפע יוצא מהמזל שלכם השנה ועובר לבית הכספים והעשייה, אחרי שסיים להעביר אתכם סדנת התפתחות וצמיחה אישית, ונתן לכם לטעום כמה חיזוקים עידודים וחיבוקים מהעולם שממול, כשיופיטר גרם לכם להראות טובים משפיעים ומעניקים יותר מעצמכם לסביבה, גם אם הוא הרחיב את הכרס של השוורים וגרם להם להרחיב את החגורה בעוד שני חורים לפחות..

כעת יופיטר עובר לבית החומר והכספים שלכם. זהו זמן טוב לתרגם את כל מה שצברתם השנה לעשייה בשטח, ולהרחבת חשבון הבנק. זהו זמן מצוין לנסות ולתת לחלומות שלכם לצאת ולנסות ולממש אותם.

 

 

מזל תאומים

הרחבת אופקים, צמיחה אישית, ויזמות חדשות.

נזכיר: השנה הזו נפתחת כשמרקורי שליט המזל שלכם נמצא בהילוך אחורי, מה שאומר שמבחינתכם זו שנה מיוחדת, שנה של לימוד מחודש של תקשורת וסגירת מעגלים. הגיע הזמן להרחיב אופקים בבית התשיעי, תאומימים, אבל במקרה של פלוטו הרחבת האופקים הזו היא בדרך כלל פנימה, ולא החוצה. כשאנחנו חושבים איזה מלים לחבר לצמיחה אישית והרחבת אופקים כשהמדובר בפלוטו, המלים הראשונות שיעלו לנו אלה עומק ומשמעות. פלוטו הוא כוכב רב עוצמה, וחלק ממנה נמצא גם עמוק בפנים, מתחת לפני השטח. אלה הנושאים המעניינים ביותר כיון שהם אינם חשופים וצריכים להשקיע כדי לגלות אותם. הם נקראים 'סודות החיים' ויש מקצועות שלמים שעוסקים בנושאים האלה המקושרים לפלוטו, החל מרפואה המשך בקרימינולוגיה וכלה בפסיכולוגיה פסיכיאטריה ביולוגיה כימיה ועוד ועוד. כל הנושאים האלה עוסקים בסודות החיים עצמם, והידע הזה נאסף על ידי דורות שלמים אך חלקו עדיין מצפה שאנחנו עצמנו נגלה אותו. זה הזמן ללמוד נושאים כאלה או נושאים רוחניים, ואפילו טכניקות כמו מדיטציה.

כשאתה עוסק עם פלוטו במזל דלי בבית התשיעי המדובר תמיד גם בצמיחה אישית הן דרך נסיעות ארוכות והן דרך לימודים: זמן טוב גם לחשוב על חיים בחו'ל ואולי גם על קריירה שם.

 

מעברו של יופיטר כוכב השפע למזל שלכם בחודש מאי 2024 יביא שנה מקסימה לנושאים הקשורים להתפתחות האישית שלכם. תאומים. זהו זמן טוב לקחת יזמות מחודשות ולממש חלומות ונרדמו עד מאי. יופיטר עוזר למי שעוזר לעצמו..זהו זמן לתרום לקהילה ולאלה שסביבכם, להקרין אופטימיות, לשנות לבוש והתנהגות, ו..לשמור על דיאטה, כי יופיטר עוסק בהרחבת ה'אני' כמו גם הרחבת אזורי הפעולה שלנו, אבל גם הרחבת הכרס באכילת יתר אופטימית, ובעיקר בכל מה שקשור למתוקים… זהו זמן להעז ולבדוק את הגבולות שלכם, להתעניין בנושאים שלא הכרתם  ולהכיר אנשים מאזורי פעולה אחרים, ליצור לכם ידידים חדשים ושמחים ולנסוע יותר לחו'ל כדי להרחיב תודעה.

 

מזל סרטן

להתחדש בעשייה ובמשפחה.

כשכוכב פלוטו עובר למזל דלי הוא יוצא ממזל גדי המאכלס את בית הזוגיות והיחסים שלכם, אחרי עשרים שנה שעזר לכם לטפח יחסים לבנות דיאלוג זוגי ולהיות שם עבור הפרטנרים שלכם. ולהוריד לחצים בנושאי יחסים ושותפויות. כעת הכיוון הוא התחדשות אישית ורגשית: לקום מחדש על הרגלים כמו עוף החול, לקחת את מה שיש, וליצור משהו חדש.

פעמים רבות זה קורה אחרי תהליך ארוך ומעמיק שבו מיצינו את עצמנו. אם בנושאי קריירה ארוכת שנים, אם יציאה ממערכת יחסים שהכבידה ומיצתה את עצמה, ואם יציאה מתהליך של רווקות ופעילות סוליסטית אל תוך מחוייבות עמוקה וטוטאלית.

לפעמים תהליך הלידה מחדש של פלוטו הוא אחרי סוג של סוף מנטלי שלא היה קשור אלינו: פיטורים, פשיטת רגל, גירושים כואבים או מחלה ממושכת שהפגישה אותנו עם עולמות קשוחים. כעת פלוטו מביא איתו את הצד השני של המפגשים האלה – היכולת לקום למרות מה שחטפנו, לעמוד על רגלנו, ולהמציא את עצמנו מחדש.

אבל לפעמים המדובר גם בתהליך אמיתי של לידה פרופר: לידת תינוק שחיכינו לו ושגורמת גם לנו להתחדש ולהתחבר אחרת לעולם, או לידה של יצירה כמו ספר חדש שכמו ילד זקוק להכרה לטיפול לעידוד ולהרבה פירגון כשהוא יוצא החוצה אל העולם הקר.

הבית השמיני מפגיש אותנו עם עולמו האמיתי של פלוטו, משהו מת ומשהו חדש נולד, ועם המשפט מה שלא מחסל אותך – מחשל אותך. כאן פלוטו נמצא בשיא עוצמתו.

 

כוכב יופיטר שעובר למזל תאומים עשוי להביא איתו הרבה עבודה מאחורי הקלעים, ומתחת לפני השטח. כאן באופן ייחודי נוצרת מערכת של שנתיים: כניסתו של יופיטר לבית ה 12 של מאחורי הקלעים של מזל סרטן, ובשנה שלאחר מכן –  מעברו לבית הראשון של הסרטן ומימוש כל ההבטחה שיצר והדרך שניקה כשהיא בבית ה 12 מאחורי הקלעים.

זוהי שנה של ניקוי משקעים פחדים וחרדות וכל מה שעצר ועוצר אתם ולפרוץ החוצה בעוצמה, לפני שהשנה הבאה תביא איתה את פריצות הדרך המקוות, ואם תפעלו השנה באומץ ובחכמה ותנקו את הפחד מפני יציאה עוצמתית אל העולם מול הביישנות הסרטנית הטבעית, הרי שבשנה הבאה ב 2025 תוכלו לצאת בעוצמה אל העולם, לראות את ההשפעה של ההשקעה והצעדים שעשיתם השנה, ואם פעלתם נכון – הצמיחה תהיה מהירה וחדה ויופיטר יזניק אתכם קדימה ללא מעצורים.

 

מזל אריה

זוגיות, שותפויות, ומערכות יחסים.

פלוטו עובר למזל דלי בסוף ינואר 2024 יתייצב מול המזל שלכם וישהה שם שנים רבות. המיקום הזה של פלוטו מול השמש של המזל שלכם הוא אחד מהעוצמתיים שיש. פלוטו הוא אתגר אמיתי למי שנמצא מולו, הן ביחסים והן בהתפתחות אישית. זהו זמן שבו מערכות היחסים הופכות משמעותיות במיוחד, ופלוטו מחזק אותן – או מאפשר להפרד מהן אם הן אינן בונות, כדי שאפשר יהיה להמשיך הלאה.

כשפלוטו נמצא מול המזל שלכם הוא מכריח אתכם להפתח לעומק למי שנמצא ממול, לסמוך עליו, ולהפוך אותו לבן ברית אמיתי, אם בנישואים ואם בשותפויות. פלוטו מאפשר לאריות להפתח לחוויה אולי העוצמתית בחייהם – להתבונן בעוצמה הזו ממול, להפתח אליה, ודרך ההדהוד של פלוטו לה פוך הכי עוצמתיים שיש ולא רק ביחסים.

יש משפט ששמעתי פעם: אם תהפוך אותה למלכה – זה יגרום לך באופן אוטומטי להיות מלך. זה מאוד נכון למיקום הזה. פלוטו מאפשר לכם לצמוח ולהתפתח רגשית חברתית וזוגית כשיש עוצמה לא פחותה משלכם ממול. זהו זמן להשקיע ביחסים את כל כולכם. מצד שני כשפלוטו נמצא בבית היחסים יש לפעמים מצבים שבן הזוג מציב מכשולים עוצמתיים מאוד, או שקורה לו משהו וזה מכריח אתכם להתמודד עם העוצמה החסרה של פלוטו, וזה לא פחות עוצמתי. גם מצבים דרמטייים מאוד יכולים להופיע עם הצדדים הבעייתיים של פלוטו: קנאה למשל, זהו קטע פלוטוני קשה. גם כעסים ומאבקי כוח ואגו – כשמישהו עוצמתי נמצא מולך חשוב לא להלחם בו אלא לחבור אליו דרך הרכות ולא בדרך התחרותית והלוחמנית, כי אז שניכם תפסידו. פלוטו בבית היחסים הוא בית ספר נפלא ליחסים, גם עם מי שממול וגם עם העוצמה הפנימית שלנו עם עצמנו. הוא מאפשר לך לפגוש גם את הצדדים הנפלאים וגם את הצדדים הכואבים והקשים שלך עצמך מולו, עניין של מודעות ובחירה אישית.

 

מעברו של יופיטר לבית החברתי שלכם, מביא איתו הרבה חברויות ומעגלים חברתיים חדשים. יופיטר במזל תאומים יגביר את חיי החברה והנטוורקינג שלכם ויהפוך אתכם לידידותיים, חברותיים אסרטיביים ומשפיעים יותר בקבוצות, במטרות ובקהילות שלכם. אתה עשוי גם לחוות יותר הצלחה, מזל, או שמחה אצל חברים, עמיתים או רשתות שלך. מעבר זה יעזור לך לבטא את האינדיבידואליות שלך, מקוריות והומניטריות, כמו גם לפתח מודעות חברתית ואחריות רבה יותר.

 

 

 

מזל בתולה

עבודה, בריאות, אמביציה וקריירה.

פלוטו מביא איתו את הצורך להתחדש בכל תחום שהוא נמצא בו. התחום המקצועי של בני  ובנות מזל בתולה הוא אזור הפעולה שאליו הוא עובר השנה. הבית השישי הוא בית שירותי. הוא לא מדבר על קריירה אלא על עבודה פרופר, תוך מתן שירות מקצועי.  פלוטו יעזור לכם להגדיר מחדש השנה את הצרכים שלכם מעבודה וממקום העבודה הנוכחי, תוך מתן אפשרות לעשות שינויים אם במקום העבודה ואם בתפקיד שאותו אתם ממלאים דרך קידום לתפקיד אחראי יותר, או לעזיבה ולמציאת עבודה שמבטאת באופן חזק יותר את הרצון והצורך לעבוד בו. יש מצב שהמדובר בשינויים שמזמן רציתם לעשות אך פחדתם, ויש מצב שזהו צורך השעה – משהו משתנה, ואין לכם ברירה, מפטרים אתכם או שאתם פשוט חייבים להמשיך הלאה.

פלוטו עוזר לעשות מהפכים בכל תחום, וגם כאן. מציאת העבודה שמבטאת אתכם באופן המעמיק והמשמעותי ביותר, השקעה אמיתית בעבודה קיימת ושדרוגה לאורך זמן, זה בהחלט חלק מתהליך פלוטוני שעוזר ללדת מחדש את התשובה לפעול בתחום מסויים, להשקיע בו את המיטב, וגם לראות תוצאות מצוינות בהמשך. זהו זמן שבו תוכלו לפתח מיומנויות ולהגיע רחוק בתחומכם, ומעברו יופיטר לבית הקריירה יחזק את המגמה הזו ויאפשר לכם לקדם את מה שחשוב לכם באמת. כדאי עד ראש השנה 2024 להגדיר מטרות ולצאת לביצוע כבר לאחר החגים בשנה הזו.

הבית השישי עוסק גם בנושאי בריאות שהזנחתם בשנתיים האחרונות, כשפלוטו מאפשר לכם להשקיע את המכסימום בבריאות הפיזית, ואף יותר מזה: להכנס לאורך חיים בריא שכולל אכילה נכונה ומינון מספק של פעילות פיזית וספורטיבית. זהו מיקום שמאפשר לטפל לעומק במחלות לא קלות ואף להצליח ולהתחדש בריאותית על כל המשתמע.  יהיו משמעותיים במיוחד עבורכם השנה.

 

בעוד פלוטו שם את דגש על העבודה והתחום המקצועי, הרי שיופיטר במזל תאומים עובד על נושאי קריירה והתדמית הציבורית שלכם.  יופיטר מביא איתו שנה אחת שבה תצטרכו להשקיע לא מעט גם באנרגיה וגם בחשיבה, אבל זה ישתלם: השנה הזו תהפוך אתכם לשאפתניים, חדשניים ומגוונים יותר במטרות ובהישגים הקרייריסטים שלכם. זו שנה אחת שאם תתמסרו לאמביציה שלכם ולצורך להיות ווינרים, יש בהחלט מצב שאכן תחוו הצלחה בגדול הן מבחינת הישגים והן במעמדכם, במוניטין או בסמכות שלכם.

אם תעשו את הדברים נכון ותתמסרו לתהליך הזה הקצר יחסית, תוכלו השנה לפתוח דלתות משמעותיות שישארו פתוחות עבורכם גם שנים רבות קדימה, ותוכלו לזכות בהצלחה והשפעה גם על שטחי חיים אצלכם: זה יקרה אם תצליחו לחבר את העוצמה הפלוטונית של ההשקעה המסיבית בעבודה מצד אחד] ואת הצד הווינרי של יופיטר עם החזון  האמביציה והאינטואיציה להגיע להישגים גדולים אפילו יותר ממה שתכננתם, בשנה הקרובה.

 

 

מזל מאזניים

להתחבר ללב וליצירתיות, ולחשוב מחוץ לקופסה.

כוכב פלוטו היצרי נכנס לבית  החמישי שלכם, בית הרומנטיקה והיצירתיות ובמקביל גם בית ההנאות והילדים וכל מה שקשור לביטוי הישיר של האגו  בסוף ינואר 2024, אם תקשיבו ללב ולתחושות הבטן שלכם ולשעור שפלוטו הטוטאלי מנסה להעביר לכם – ללכת עד הסוף ובאופן טוטאלי עם מה ועם מי שאוהבים – השנה הזו הולכת להיות מרגשת במיוחד.

מלת המפתח של פלוטו בבית החמישי היא אהבה. האהבה שפלוטו מביא איתו היא אהבה טוטאלית, של גוף ונפש, וזה אומר שאם עדיין לא מצאתם את הנפש התאומה – יש עדיין סיכוי שזה יקרה… יש גם סיכוי טוב שאהבה קיימת תהפוך להיות עוצמתית ומדהימה. אבל יש גם סיכוי שהצדדים הפחות נחמדים של פלוטו יביאו איתם גלים של קנאה רכושנות או חמדנות.. אפילו מאבקי כוח בזוגיות למשל מאבק על ילדים בין בני זוג. מאבק קשוח. פלוטו מגביר בעוצמה את מה שנותנים לו, ולכן כדאי לבקש ולהשקיע במה שחיובי ובונה.

גם היצירתיות שלכם תגבר ותתחזק בעזרת פלוטו, ואיתה גם היכולת לקדם אותה ואתכם אם באמת תהיו נאמנים לה ולעצמכם. יש אפשרות שעם פלוטו הדגש במה שאתם יוצרים יעמיק את הצד העוסק במניעים שמתחת לפני השטח, ספרות בלשית למשל, או צד שעוסק במהות החיים האמיתיים והאותנטיים. עם פלוטו קשה לזייף אבל אפשר בהחלט לקחת את מה שיש ולהפוך אותו ליצירה שמחפשת עומק ומשמעות, וגם מוצאת. גם נושא הילדים פה, ולא רק יצירה, כי שניהם בעצם דרך ביטוי של האגו.  זהו זמן ללידת ילד או ספר, מה שתחליטו, כשנושא הלידה הוא זה שחשוב כאן.

 

כוכב יופיטר במזל תאומים יעורר את החיפוש שלכם אחר רעיונות חדשים, אנשים מעניינים, וכל מה שמביא איתו את הצורך להרחיב אופקים ולהכנס לשנה שלמה של צמיחה והתפתחות אישית נמרצת. יופיטר במזל תאומים השייך גם הוא ליסוד האויר מאפשר לכם שנה של תקשורת קלילה וזורמת תוך היכרות עם לא מעט אנשים שחושבים כמוכם, כשהדגש הוא על הערכים שלהם שדומים לשלכם. זו בהחלט עשויה להיות תקופה של שיחות נלהבות על מהות החיים, וגם הרבה נסיעות לחול או לימודים גבוהים – שני אלמנטים שעוזרים לנו לצמוח ולהתפתח, האחד דרך הרגלים והשני דרך הראש.

זהו תקופה להשיג ידע גבוה יותר שיהפוך אתכם לסקרנים, הרפתקנים ופתוחים יותר בלמידה, בנסיעות ובחקירה שלכם. אתם יכולים גם לחוות יותר הצלחה, מזל, או שמחה בשיתוף הערכים והאמונות, הפילוסופיה והשקפת העולם שלכם עם אנשים במעגלים חברתיים חדשים. מעבר זה יעזור לכם לבטא את החוכמה, ההתרחבות והכרת התודה שלכם, כמו גם לפתח יותר מודעות חוכמה וסקרנות בכלל.

 

 

 

מזל עקרב

בית, משפחה, והדרך להוולד מחדש.

אתם הם בין אלה שהולכים לחוות את השינוי הגדול ביותר. בשנים האחרונות שהה פלוטו במזל גדי שבבית התקשורת שלכם,  ולא מעטים מכם חוו תקשורת מכבידה ולא פשוטה. כשפלוטו עובר למזל דלי בבת אחת משהו משתחרר, כמו פקק בבקבוק סודה,  ואתם נחשפים לאווירה אחרת. מזל דלי הוא פתוח, קריר ולא אישי, טכנולוגי וחברי אך לא מתקרב יותר מדי. לעקרב שעד עכשיו שהה במקום הגדיי הקשוח זו עשויה להיות הקלה מיידית.

מזל עקרב שייך ליסוד המים. המעורבות הרגשית של העקרב גבוהה מאוד. כל מלה לא במקום עלולה להדליק פתיל לוחמני ולגרום לו לאבד פרופורציות. אולם כשפלוטו שליט העקרב עובר למזל דלי השייך ליסוד האויר הפרופורציות משתנות. העקרב לומד להסיר את השריון הרגיש, להתחבר לעולם סביבו ממקום ידידותי וחברי, וגם התגובות בהתאם. המעורבות הרגשית הופכת להיות מעורבות חברתית, והעקרב מתיידד עם העולם, והופך להיות דמות חיובית ותומכת יותר.

מזל דלי שוהה בבית הרביעי שלכם, שהוא בית המשפחה. השינוי הידידותי שחל בעקרב מתבטא קודם כל בבית ובמשפחה. זה קורה כשפלוטו שליט המזל שלכם נכנס למזל דלי המאכלס את הבית הרביעי שלכם. כל מה שקשור לבית ולמשפחה יקבל משמעות מיוחדת. בין אם זה בית שתקנו או שינוי באווירת הבית או אפילו לידה אחת או שתים בבית. יש מצב גם שעבודה בבית תביא  איתה סיפוק והבית יהפוך גם להיות המקום שבו העקרב הסגור לומד לשתף ברגשות, לנקות משקעים רגשיים, ולא להשאיר דברים בבטן.

במעברו זה של פלוטו יש סיכוי גבוה שעקרבים בוגרים שעדיין לא הקימו בית ומשפחה יעשו זאת, ויזכו בחום ובתמיכה הרגשית שהם זקוקים לה.

 

 

יופיטר במזל תאומים עובר לבית ההתחדשות שלכם, שהוא הבית הטבעי דווקא של פלוטו שעוסק בבניית משאבים חדשים תוך ויתור על הישנים. יופיטר מביא איתו לבית העוצמתי הזה הרבה שמחה ואופטימיות, אך גם יכולת לפגוש פחדים וחרדות שעצרו אתכם השנה, לחזק ולעודד, להרחיב את יכולת ההכלה שלכם והיכולת ליצור לעצמכם אזורי פעולה חדשים, ובעיקר לנקות משקעים רגשיים שהצטברו, פעולה מקבילה למה שעושה כעת פלוטו כשהוא נמצא בבית הרביעי שלכם רק בסגנון אחר.

יופיטר ישנה את ההתייחסו שלכם לאינטימיות והמשאבים המשותפים שלכם, יהפוך את חווית הקרבה והסקס לשמחה יותר,  ויהפוך אתכם ליותר נלהבים, ועוצמתיים במערכות היחסים, הכספים והסודות שלכם. המעבר של יופיטר יעזור לכם לבטא את האינטימיות, השינוי וההתחדשות שלכם, כמו גם יעזור לכם לפתח יותר מודעות לאינטימיות וכנות. יופיטר במזל תאומים מביא איתו רעיונות מעניינים לשמוש במשאבים ובכספים שלכם אולם החלטות פזיזות ואופטימיות יתר עלולות לגרום לתוצאת מאכזבות.

 

 

 

 

 

מזל קשת

עומק, משמעות, ומלים שמצליחות לגעת.

פלוטו עובר לבית התקשורת שלכם, וזה הופך את כל נושא התקשורת מבחינתכם למשמעותי במיוחד בשנים הקרובות. הקשת השייך ליסוד האש הוא הרפתקני ואינטואיטיבי, אבל פלוטו מוסיף לכם כעת את מימד העומק שהיה חסר לכם. זהו זמן טוב להתחיל להבין מה קורה מתחת לפני השטח כשאתם מתקשרים, להבין מה באמת מפעיל את כולנו, להבין איך באמת המוח האנושי מתקשר, ואת התובנות האלה להעביר למלים ולתקשורת שלכם.

כעת הזמן לא רק לפעול באופן אינטואיטיבי אלא לדבר לשתף לחלוק ולתרגם רעיונות ויזמות בעלי משמעות למלים: זה יצור אצלכם יזמות תקשורתית חדשה ותעזור לקדם את מה שחשוב לכם באמת. זה גם זמן ללמוד לבטא רגשות באופן מעמיק יותר, ליצור תקשורת סביבתית עניפה יותר, להכיר אנשים חדשים דרך שיחות ומפגשי זום סדנאות תקשורת וסדנאות בכלל וללמוד טכניקות חדשות של תקשורת שיווק וקידום אישי ולפגוש מעגלים חברתיים שמשתמשים בתקשורת החדשה שלכם.

כעת הזמן לא להסתפק רק בשליפות אימפולסיביות מהשרוול אלא גם לשיחות עומק ונפש ארוכות, מה שנקרא חפירות שהקשת ממש שונא בדרך כלל, אבל פה עם מנטור התקשורת החדש פלוטו נראה שהפתיל הקצר שלכם מתארך, ומינון הסבלנות שלכם גדל והופך להיות אפילו חלק מהותי מהתקשורת שלכם בשנים הקרובות בסדנת התקשורת של פלוטו. פלוטו מביא איתו גם יכולת לללמד אחרים ולהעביר את הידע שלכם, ובעזרת פלוטו במזל דלי להשתמש גם בשום וגם בסרטוני וידיאו, לדבר בכנות ובאומץ על רגשות, לשתף להרצות ולחזר, וללמוד איך לפעול עם המלים ולהפעיל אותם לטובתכם בסדנאות מכירות שיווק ושכנוע כאלה ואחרות.

 

מעברו של כוכב יופיטר שליט המזל שלכם למזל תאומים המאכלס את בית הזוגיות והיחסים שלכם עשוי להביא איתו שפע של היכרויות חדשות, דייטים וחברויות, ובמקביל ישפיע על השותפויות והמחויבויות שלכם ויהפוך אתכם לנאמנים, עצמאיים וסתגלנים יותר במערכות היחסים, הרומנטיקה והערכים שלכם. אתם עשויים גם לחוות יותר הצלחה, מזל או שמחה באהבה, בהרמוניה או באיזון שלכם. מעבר זה יעזור לכם לבטא את האהבה, ההנאה וההרמוניה שלכם, כמו גם לפתח יותר מודעות ורגישות לאהבה. אם יש לכם קשר זוגי עכשיו – זה הזמן להעמיק  אותו ולדבר על הכל. אם הלב הקשתי פנוי – יופיטר שעובר לבית הזוגיות והיחסים שלכם מביא איתו כמה וכמה אפשרויות להיכרויות מעניינות ואפילו יותר מזה.. השאר יהיה בעיקר תלוי בכם.

 

 

 

 

מזל גדי

התארגנות כלכלית מחודשת, והשקעה בבריאות.

אחרי שנים רבות עוזב פלוטו סוף סוף את המזל שלכם, וזה אומר שהוא סיים להשקיע בתהליך ההתחדשות של הגדיים, בעיקר אלה שהסכימו להקשיב לו, לעזוב את מה ואת מי שלא מתאים להם וללכת להמשיך לחפש באומץ את האמת הפנימית שלהם ולא להתפשר. כעת מגיע הזמן לעשות עבודה דומה על חשבון הבנק שלכם, ועל נושאי חומר וכספים בכלל. זה הזמן לממש חלומות אבל… בזהירות: פלוטו אינו סלחן. זהו זמן לעבוד לא רק על נושא הרווחים אלא גם על נושא הניהול ובעיקר הניהול העצמי שלכם.

אבל פלוטו כידוע גם יכול להציע דרכים חדשות כדי להתמודד עם חומר כספים והמשאבים שלכם. זהו זמן טוב לחשוב איך לגרום לכסף לא רק לעבוד עבורכם אלא להיות גם ציר פעולה ובטחון לשנים הבאות. כעת הזמן לגייס את כל החכמה שלכם, וכידוע הגדיים הם לא רק קשוחים אלא כם חכמים, לא לבזבז כספים (לא שאתם בזבזנים גדולים ממילא..) אבל לחשוב בגדול זה חשוב כעת.

יהיו כמה מבינכם שפלוטו יביא אליהם חוויה אחרת. מכיון שזה כוכב קיצוני, יהיו מקרים שמה שבניתם עד עכשיו היה על כרעי תרנגולת, ופלוטו שאינו יודע רחמים יעשה טובה לעסק ויעצור אותו, או יביא אתכם לפשיטת רגל. גם זה לעיתים חלק מהדרך הפלוטונית: משהו מת  ומשהו חדש נולד, נכון? לפמפמם משהו גוסס זה לא מביא לשום מקום, אז עוצרים – ו..מתחילים מחדש. זה יהיה תהליך מעולה למי שלא מכיר עדיין את פלוטו ואת העוצמות שהוא מביא למי שמחליט לבנות את עצמו מחדש.

ובמקביל, ממש במקרה נמצא במזל דגים עכשיו סטורן הנוקשה שליט המזל שלכם לשנתיים ומשהו הקרובות, והוא  ואתם תלמדו השנה איך לשלב רגשות ואינטואיציה בכל התהליך העוצמתי שפלוטו מעביר אתכם. זו הולכת להיות אכן שנה קשוחה למדי, בעיקר למי שנולדו בשלישון הראשון של המזל, אבל הגדיים כידוע הם אחד המזלות הקשוחים ביותר על פני גלגל המזלות אם לא הקשוח שבהם, וסטורן הוא הרי השליט של מזל גדי כך שחידושיםי גדולים לא יקרו השנה.

 

יופיטר כוכב השפע עובר לבית העבודה והבריאות שלכם ומשדר אופטימיות שכדאי להיעזר בה. וזה אומר שאתם זקוקים לשינוי בסביבת העבודה. יתכן וזהו זמן לעבוד עם אחרים, להמשיך לחברה דינמית יותר, או למצוא עבודה שמחה ומתגמלת יותר ממה שיש לכם כעת. יופיטר במזל תאומים ישפיע על הבריאות שלכם וזהו זמן מצוין לכל הבדיקות והטיפולים שדחיתם, ואולי אפילו להכנס למשטר בריאותי של אוכל בריא ופעילות גופנית קבועים. חשוב לשמור השנה בעיקר על העצמות והמפרקים, לא להגזים בפעילות מסוכנת לגוף, ולא לקחת סיכונים בכבישים ובדרכים. בעבודה כדאי לבדוק אפשרות לעבוד כעצמאים, ולחילופין לקבוע לעצמכם סטנדרטים מקצועיים חדשים שיהפכו אתכם ליעילים, חדשניים ורב-תכליתיים יותר בעבודה, בשגרה ובהרגלים שלכם.

 

 

מזל דלי

להתמודד עם עולם הרגש, וללמוד אהבה.

אני מקווה שכבר הכנסתם את השטיח האדום לכניסתו של פלוטו למזל שלכם, אם עדיין לא עשיתם את זה במרץ כשהוא ביקר אצלכם בפעם הקודמת. יש בהחלט סיבות לשטיח הזה. ראשית, פלוטו אוהב שמתייחסים אליו בכובד ראש, ומקשיבים לעצות שלו. חלק מהן הוא כבר אסף בביקור הקודם שלו אצלכם, ואני חושב שכבר הבנתם שכדאי לחזור לבסיס בכל תחום,  פלוטו כבר הציץ  למזל שלכם לאחרונה ועכשיו הוא עובר אליו סופית. הגיע הזמן לשנות ולהשתנות וזה אומר להיות נאמנים לעצמכם בכל התחומים, החל מעבודה ומקצוע וכלה בנישואים ומערכות יחסים, בעיקר למצוא משמעות עמוקה יותר לחיים, שזה אומר משמעות רבה יותר בתחום המקצועי, בתחום האישי, ובנושאי יצירתיות. כעת הזמן לקבל החלטות משמעותיות, ואם אתם לא תחליטו, פלוטו יחליט בשבילכם, כמו שבדרך כלל קורה…

כשפלוטו עובר למזל דלי, הדליים הולכים לעשות עבודה מיוחדת – עבודה אישיותית. הגישה הדליית השכלתני המבריקה והאינטליגנטית לא תהיה יעילה בתהליך הזה, ועלולה לגרום לא מעט תסכול: אתם מבינים את הכל בראש, אבל פלוטו הוא כוכב שהעומק שלו עובר באופן קודם כל דרך הקישקעס ושם אין חכמה גדולה: סופגים או מחזירים, מתרסקים קמים על הרגלים  ומחטיפים. פלוטו במהותו הוא חווייתי ולא שכלתני, שכן רק חוויות טוטאליות – כמו קרבה למוות למשל, לידה, איבוד אדם ממש קרוב, התמודדות עם מחלות, פשיטת רגל – באמת יביאו איתן  התמודדויות טוטאליות ושינויים טוטאליים ואמיתיים, שכן אלה יהיו שנויים באסנס, במהות, ולא בהגיון.

אבל זה קודם כל לגלות ביחד איתו כל את העוצמות והחוזקות שלכם, פעמים רבות דרך התנסויות שהוא מעביר אתכם. האיכות של מזל דלי ואורנוס השולט עליו ושל פלוטו שונות ובעצם הפוכות. הדלי אלוףך בלהתנתק ולנתק כשצריך וגם אם לא, אבל פלוטו לא בורח אלא נשאר ונכנס לעומקו של כל נושא כולל להכנס עם הראש בקיר, בעוד הדלי זקוק להרבה מאוד ספייס וחופש אישי, הברקות ומלים חכמות.

כשפלוטו שוהה במזל שלכם החוויות יהיו טוטאליות רגשיות ולא אינטליגנטיות. לעבוד תחת בוס כוחני או להלחם על עקרונות מול ממסד אדיש או מסגרת שלא מבינה, זו חוויה מתסכלת, וכשנגמרות המלים – מגיע זמן האילתור והפתרונות יש מאין.

זוכרים את הברון מינכאוזן שהוציא את עצמו בשערות מהביצה? זו דוגמא לחוויה שכזו: הולכים עד הסוף במצבים חסרי מוצא.

פלוטו ילמד אתכם בשנים הקרובות מלים שמפחידות דליים בדרך כלל: רגשות עזים וחזקים, אהבה טוטאלית, קנאה, שנאה, כעס, התרסקות ובמשפט אחד מורכב: הוא ילמד אתכם לנהל מלחמה טוטאלית על האמת שלכם אישית רגשית חברתית ומקצועית גם מול אנשים שלא רוצים להבין או לקבל או נהנים להלחם דווקא מולכם. בעיקר.

אמת, אהבה, כאב, דחייה, בכי, קרבה, אינטימיות – לפלוטו אין פשרות. אוהב או לא – ואם כן תלחם על האהבה שלך ובכל תחום. ואם יש מה שיסביר אולי באופן הכי ברור עם איזה עולם אתם הולכים להפגש בשנים הקרובות – אצל חלק זה כבר התחיל אגב – זה המשפט הזה.

 

כוכב יופיטר שעובר במאי לבית הרומנטיקה היצירתיות והביטוי האישי של האגו שלכם הופך את כל מה שקשור לאהבה לאישו אמיתי: פתחו את הלב – והוא בהחלט עשוי להפתיע… יופיטר במזל תאומים ישפיע על היצירתיות וההבעה שלכם ויהפוך אתכם לסופר אקספרסיביים, יצירתיים ומרדניים יותר ממה שאתם כדליים כולל העניין הזה של לחשוב מחוץ לקופסה (יש הרבה דליים בלי קופסה.. אולי זה הזמן לאמץ אחת). בתחביבים, בתשוקות ובכישרונות שלכם וביכולת ההתמסרות שלכם לאהבה תוכלו לחוות שמחה ביצירתיות, בביטוי או באותנטיות שלכם אם תלכו עם זה עד הסוף, ופלוטו בבית הראשון ישמח כמובן להשיט עזרה בנושא.. כשיופיטר פותח את הלב היכולת לחזר ולדבר אהבה היא מדהימה, כמו גם היכולת לטפל בילדים ולשדרג את הקשרים איתם כשיופיטר עוזר לכם למצוא את הילד האמיתי הזה שצוחק בקול רם בלי לעשות חשבון.. מכירים?

בוטום ליין – תתמסרו טוטאלית לפלוטו, אבל תפתחו את הלב עם יופיטר, ועם העומק היופי והשמחה שלהם – אין מצב שהאהבה תראה אתכם ותמשיך הלאה בלי לגעת בשרביטה המוזהב בלבכם הדליי המוגן בדרך כלל טוב כל כך… כי מול שני אלה בחזית אחת יהיה לו ממש אבל ממש קשה להדוף את האהבה.

 

 

מזל דגים

להגיע לשליטה מאחורי הקלעים, ואז – לצאת למרכז הבמה.

כוכב פלוטו עובר למזל דלי המאכלס את הבית ה12שלכם. הבית ה 12 נחשב כבית של התת מודע, הפחדים החרדות הטראומות וההדחקות שלנו. מזל דגים השייך ליסוד המים הרגשי מאכלס את הבית ה 12 במפה האסטרולוגית הקלאסית, ונושא התת מודע אינו זר לו. זהו מזל  בעל  איכות רוחנית ורגישות גבוהה, ומינון גבוה במיוחד של אינטואיציה אמפטיה ותחושות בטן, ולמרות כל אלה כניסתו של כוכב פלוטו העוצמתי לבית ה 12 של המזל הרגיש הזה לא תעבור בלי תגובות דרמטיות פה ושם.

מעברו של פלוטו למיקום הזה יחזק מאוד את האינטואיציה והרגישות של הדגים, ביחד עם הרצון למצוא משמעות רגשית או רוחנית עמוקה יותר לחייכם. לבני ובנות מזל דגים עולם רוחני עשיר, ופלוטו עשוי בהחלט לגרום להם להעביר הילוך בנושאי התפתחות וצמיחה אישית אבל לפני הכל – זהו זמן לנקות משקעים רגשיים שהצטברו ופחדים וחרדות שעצרו אתכם עד כה מלרוץ קדימה בתחומי החיים הדורשים יזמה ופעולה ועבודת עומק אמיתית כשאת הבסיס לכך יבנה פלוטו מאחורי הקלעים.

הפעילות בבית ה 12 היא חידה לרבים, אבל חייבים להבין שחלק מהפעולות המשמעותיות ביותר בחיינו מתקבלות באופן מודע ולא מודע בבית ה 12 ומופיעות אחר כך בבית הראשון הצמוד אליו. בעצם זהו בית הצמיחה הפנימי, כשאם עובדים איתו נכון הוא מצליח להתמיר טראומות פחדים וחרדות למנופי צמיחה חזקים.

נושא נוסף שהבית ה 12 עוסק בו הוא השליטה בחיינו. אדם בעל רמת מודעות גבוהה שמודע לחזקותיו ומגבלותיו מגיע לשליטה בחייו מאחורי הקלעים ועם הזמן גם הופך את השליטה הזו לציר פעולה חזק שמופיע גם בבית הראשון ובעצם גורם לאדם להיוולד מחדש, אבל מה באמת נולד? היכולת שלו להגדיר מחדש את חייו דרך שרשרת פעולות שמחזירות אותו לשליטה באותם מקומות של חולשה שאיתם לא הצליח להתמודד קודם לכן: מסגרת מקצועית יציבה, מסגרת רגשית מתגמלת, מערכת כלכלית חכמה  ומערכות יחסים שמביאות איתן הכרה הערכה ואהבה.

דגיגים רבים יבחרו בשנים הקרובות להעמיק את התחום הרוחני בחייהם כתחליף להתקדמות בעולם המעשי – בשני המקרים המדובר בפלוטו שדוחף קדימה, כדי להפוך את הבית ה12 לתרגם רצונות דחפים יצירתיות ודמיון לפעולה ולקביעת עובדות בשטח. אחרים שהדחיפה של פלוטו תהיה עוצמתית מדי עבורם, עלולים להכנס לממערכות נפטוניות לא מעשיות כמו התמכרויות למיניהן, דת הימורים אשליות ופנטזיות, וחוסר ערך.

אולם פלוטו מגיע לבית ה 12 של מזל דגים בדיוק כשבמזל דגים עצמו, כלומר בבית הראשון שלו, נמצא כוכב סטורן הקשוח שעבר למזל דגים השנה, שקורא את הדגיגים שלנו לסדר ומכריח אותם לא לברוח מהמציאות לדמיון, תכונה דגית מוכרת, אלא להתעמת עם המציאות וליצור מציאות אמיתית הבנויה על בסיס רגשי מעשי חברתי ומקצועי איתן.

השילוב הזה שבני הדגים עוברים בשנתיים הקרובות בין פלוטו ליופיטר הוא לא קל, אבל דווקא הוא עשוי לחזק את הדגיגים שרוצים לחזק את הדגיג המעשי בסמל המזל שלהם – כזכור ישנם שני דגים בסמל מזל דגים שכל אחד מהם פונה לכוון ההפוך – וליצור תשתית פרקטית לדמיון וליצירתיות שלכם, בעזרת העוצמה הפלוטונית שבעזרתה אפשר להפוך את המציאות לעולם של אפשרויות אמיתיות לדגיג שלנו ולבני ביתו.

 

יופיטר כוכב השפע עובר למזל תאומים המאכלס את בית המשפחה שלכם בחודש מאי 2024 מביא איתו תקשורת שמחה לכם ולבני הבית, עם חיזוק משמעותי אפשרי לתחושת השמחה של הביחד.                                                                                                                                                                                                                                           

שהותו של יופיטר בבית הרגשי המשמעותי הזה של מזל דגים הוא מתנה אמיתית.  הוא עשוי להפוך אתכם ליציבים, שמחים ומעניקים יותר מעצמכם בבית, במשפחה ובשורשים שלכם. אתם עשויים גם לחוות יותר הצלחה, מזל או שמחה בביטחון, בנוחות או בטיפוח שלכם בבסיס הפעולה שלכם. מעבר זה יעזור לך לבטא את הצד המשפחתי שלכם בעוצמה רבה יותר, לגלות מודעות רגשית ורגישות רבה יותר, ולחזק את תחושת הבטחון שהדגיג האופייני זקוק לה כל כך מהיותו גם שייך ליסוד המים הרגשי, וגם לקבוצת המשתנים. זהו זמן מצוין להפוך את הבית וסביבתו לשמחים יותר, לשנות אווירה, להרחיבו ולעשותו נעים יותר,  ואולי במקביל גם להרחיב את המשפחה במישהו שמח שידע ליהנות מהשינוי.. מכיון שיופיטר הוא גם כוכב השפע, יש בהחלט מצב עכשיו שתרצו לעבוד מהבית, שיעניק לכם את המקום הבטוח להשקיע בו את כל הדמיון והיצירתיות שלכם באווירה בית ותומכת. זהו גם זמן טוב לפנות לענף הנדל'ן מבחינה מקצועית או אחד המקצועות הקשורים אליו כמו אדריכלות או עיצוב פנים – הדגיג ניחן בדרך כלל בכישורים רבים,  וכשהוא מרגיש מוגן ובטוח הוא אחד היוצרים המוכשרים שקיימים.

אבל כמו שכתבתי קודם, בסמל המזל שלכם ישנם שני דגיגים  וכל אחד מהם פונה לכוון אחר: האפשרויות הרבות שמעניקים לכם פלוטו ויופיטר אכן משמעותיות וגם היכולת שלכם ליהנות מהם גדולה במיוחד: כל שצריך לעשות זה לבחור, וכשהמדובר בשני דגים בכוונים הפוכים לפעמים הבחירות הדגיגיות יכולות בהחלט להפתיע..

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)

    דילוג לתוכן