גיבור טראגי בעל כרחו – או הגיבור המיתולוגי של אוקראינה והעולם החופשי בעידן החדש? ולדימיר זילנסקי

 

ולדימיר זילנסקי – מפת לידה

 

 

גיבור קומי, גיבור הטרגי, או הגיבור המיתולוגי של אוקראינה ושל שוחרי החופש בעידן החדש? ולדימיר זילנסקי – איש השעה

 

לסרטון

לטכסט:

בגדול, נראה שכל התארים האלה נכונים לאיש הזה שנמצא עכשיו ממש בצומת הדרכים שבה עומדת אוקראינה, ומחליף את במת התיאטרון והקולנוע בבמת הפוליטיקה ומשם – לבמת ההסטוריה..

ממש עכשיו כותבים בעתון שפוטין הורה ל 400 איש להסתנן לקייב ולחסל אותו, עד כדי כך האיש הזה הוא קוץ בעינו של פוטין: עד כדי כך חשיבותו גדולה בעיניו.

 

שמש מול ירח: אני מול העולם

מפת הלידה של זילנסקי מראה לנו כבר במבט ראשון איש רב פעלים, ורב אתגרים, וגם היא מורכבת מהפכים וכאילו אומרת: התרשמתם ממשהו? רגע, יש גם את ההיפך, שימו לב..

האתגר הראשון מתחיל כבר במיקומם של השמש (בחץ כתום) והירח (בחץ כחול), שני הכוכבים אולי החשובים ביותר במפת הלידה כשהשמש מייצגת את ה'אני האמיתי' שלנו בעוד הירח מייצג את מקום שבו אנחנו חווים את השפעתה, שכן לירח עצמו אין אור משלו.

 השנים האלה ניצבים במפה זו מול זה: היא נמצאת בבית התשיעי במזל דלי החברתי, בעוד הירח נמצא ממול בבית התקשורת במזל אריה השייך ליסוד האש בעל הצורך הריכוזי להיות על במה, ובמרכז תשומת הלב.

זוית כזו של עימות מצביעה קודם כל על איש רחב אופקים, איש העולם מצד השמש, אך גם כזה שזקוק קודם כל לבטא את עצמו בכל דרך אפשרית עם הירח ממול שמתרגם את אור השמש לעשייה ממוקדת ביטוי אישי  ואגו פעיל במיוחד…

מיקומה של השמש במזל דלי בצמידות לונוס (בחץ ורוד) בבית הצמיחה וההתפתחות האישית, מראה על אופקים רחבים מאוד,  במזל דלי מראה גם על הצורך להביא את אלה אל העולם: מזל דלי הוא בעצם המזל של הדלאי, שואב המים, שתפקידו להביא את המתנות שלו אל העולם.

השמש וונוס במזל דלי בבית התשיעי מייצגות פתיחות גבוהה לרעיונות חדשים, לגישה אחרת, ולרעיון האחדות כשלעצמו מהמקום ההומני של מזל דלי: כולנו בני אדם, והרעיון הבסיסי הוא לחבר בין אלה לאלה, ולהתגבר על המכנה המפריד בין כולם אלא להתמקד במכנה המשותף המחבר.

היכן תתבטא הפתיחות הזו, הזרימה והיכולת להתחבר לרעיון האיחוד הזה? מכיון שהשמש מייצגת את ה'אני האמיתי' של בעל המפה, ייצג הירח את המקום שבו היא חווה אותו, ומביא אותו אל העולם, ומיקומו של הירח ייצג את זירת הפעולה של אלה: בית התקשורת.

מיקומו של הירח בבית התקשורת במזל אריה יכול להיות מצוין לכל מי שרוצה להיות על הבמה, כל במה, ובדרך כלל גם מצליח וזוכה לכבוד.

אולם הירח במזל אריה עלול להיות תקוע בעצמו ובאגו שלו: זוית פעולה בין הירח לבין אורנוס כוכב השינויים (בחץ סגול) מונעת את התהליך הזה: היא מביאה איתה שינויים תכופים ביכולת לקרוא נכון את המפה, יכולת לצחוק גם על עצמו מהצד ולכן גם לא להכנס לרצינות יתר, ובנוסף הארות ותובנות מהירות שעוזרות לו לא רק לשרוד, אלא לקרוא נכון את המפה כמה צעדים קדימה.

אנשים שניחנו בזוית שכזו ניחנו גם ביכולת השרדות מעולה,  וכמו חתול – ליפול על הרגלים בסיטואציות לא פשוטות.

 

תקשורת, ובכל הרמות

ואכן, נושא התקשורת הוא האלמנט משמעותי מאוד במפת הלידה הזו, אם לא המשמעותי ביותר. זה לא רק מיקומו של הירח בבית התקשורת, אלא גם מיקומו של מרס בהילוך אחורי בבית התקשורת,  וקודם כל – באופק שבמזל תאומים התקשורתי.

האופק במזל תאומים מצביע על תדמית צעירה, תקשורתית מאוד, ובעיקר דינמית ומשתנה בהתאם לנסיבות.

מזל תאומים שייך ליסוד המשתנים, ואכן האיש הוא מאוד רבגוני, יכול להשתנות במהירות ולהתאים את עצמו לכל סיטואציה, ועל פניו גם עשוי להיראות קליל, חביב, ומאוד צבעוני ורבגוני, אבל..

האם באמת התקשורת שלו היא אכן רק קלילה וחביבה? את זה יראה לנו מיקומו של מרקורי כוכב התקשורת (בחץ תכלת) בבית השמיני, בית ההתחדשות  והעומק.

מיקום כוכב מרקורי בבית השמיני מראה על אדם שבמהותו מחפש עומק ומשמעות (זה הבית של פלוטו במקור), וזה נכון גם בתקשורת שלו עם העולם עם פוטנציאל לרמת מודעות גבוהה במיוחד.

מיקומו של מרקורי במזל גדי הרציני הביקורתי והנוקשה שונה לחלוטין ממראית העין של האופק במזל תאומים המראה כביכול על אישיות קלילה וזורמת: כאן בא לידי ביטוי הצד הביקורתי של מרקורי, וזה קצה הקרחון שנמצא מתחת למים עם מינון גבוה של ביקורת עצמית נוקבת, בעוד כלפי חוץ זה נראה כאילו ההיפך.

זוית מעשית שיוצר מרקורי עם כוכב אורנוס (בחץ סגול) מראה על יכולת מצוינת להתגמש בזמן שינויים ולהתאים את עצמו באופן מדויק למה שקורה כאן ועכשיו, תוך אפשרות ליצירת שותפויות ובריתות שיעזרו לו לממש את תכניותיו.

 

יופיטר- המיטיב הגדול

יופיטר כוכב השפע (בחץ ירקרק) נמצא בבית הראשון צמוד כמעט לאופק של זילנסקי, במזל תאומים.

מכיון שהבית הראשון מייצג את הפרסונה שלנו, את הגישה לחיים ואת מה שרואים אצלנו במפגש ראשוני, הרי שיופיטר בבית הראשון מייצג גישה אופטימית מאוד לחיים, ויכולת להשתנות ולקבל כל שינוי באהבה, בגלל המיקום במזל תאומים.

יכולת ההשתנות הזו והצירוף של יופיטר במיקום הזה מביאים איתם גם יכולת הומוריסטית, ואיתה גם היכולת לראות את הצד האופטימי והמשעשע בכל סיטואציה, ולהביא איתה שמחה ואופטימיות.

ואכן, בבסיסו זילנסקי הוא אכן שחקן קומי, ויצר גם סדרה קומית שרצה לא מעט באוקראינה. אבל לא רק שחקן קומי בסדרות אלא גם בסרטים והפקות שונות: יופיטר בבית הראשון הוא שמח בולט ומרשים, מתנה לכל אדם שרוצה יכול ומוכן לעמוד מול כל קהל, החל מקהל בתיאטרון וכלה בממשלה בפוליטיקה ועל במת החיים בכלל.

יופיטר הוא שליט הבית השביעי – בית היחסים והדיאלוג שנמצא ממש ממול… שוב מצב של עימות בין כוכב מסוים לבין הבית שלו שנמצא מולו, אלמנט שמאפשר איכות מעניינת של תקשורת עם מי שנמצא ממול, ורמת מודעות גבוהה במיוחד ליכולת לנהל דיאלוג, כל דיאלוג שהוא, מתוך הבנה ועומק.

כוכב מרס האסרטיבי שנמצא גם הוא בבית התקשורת נמצא בהילוך אחורי. זהו מיקום מורכב עבור מרס, שבדרך כלל מצטיין בריצה שאפתנית קדימה מה גם שהוא נמצא בתחילת מזל אריה השאפתן… אלא שזה מראה לנו לא מה האיש רוצה, אלא מה קורה: כוכב מרס אצל גבר מראה את חוט השדרה והצד הגברי שלו. כשהוא בהילוך אחורי הוא מאפשר לאיש לא לקחת את עצמו ברצינות יתרה, ולגרום לו להצליח דווקא בתור אנטי גיבור ולא בתור גיבור דרמטי אמיתי בנוסח המוכר של מרס במזל אריה, עם הפוזה המוכרת: אני ואני.

מרס בהילוך אחורי רוצה לרוץ קדימה אבל נתקל בשריון שלו עצמו או בזנב הסוס, נופל, קם, ודווקא אז זוכה בבחורה.. נשמע לכם מוכר? זהו פחות או יותר התיאור של דון קישוט שדווקא כשהוא יוצא מול מטרות בלתי אפשריות ואבודות מראש הוא זוכה בתהילה וגם היא באופן מפתיע..

מרס בהילוך אחורי מצוין בשני צעדים קדימה  ואז שלושה אחורה, ובלשחק את תפקיד האנטי גיבור – משהו כמו הילד שצועק שהמלך הוא עירום – ודווקא בתפקיד הזה להפוך לגיבור בניגוד לכל התחזיות ולתדמיות הקודמות שלו, שבו כאמור הוא וגם העולם לא תמיד לקחו אותו ברצינות.

נעבור למה שקורה היום בטרנזיטים, כלומר מצב הכוכבים הגדולים בשמים בהיבטים לכוכבים במפת הלידה של זילנסקי.

 

 

 

סטורן מול הירח: כובד ובדידות

זו אחת הזויות המכבידות והנוקשות שקיימות באסטרולוגיה. סטורן (בריבוע שחור בראש המפה) הוא כוכב מכביד ונוקשה, ומול הירח העדין הוא אפילו מכביד יותר: כעת זילנסקי מרגיש לבד במערכה, כשכובד העולם כולו על כתפיו. אולם במקביל גם סטורן מבגר אותו מאוד, ומעניק לו סמכותיות אחריות ובגרות שלא היו לו קודם, גם אישית וגם תדמיתית.

 

פלוטו בזויות ליופיטר ולסטורן: מתחים ולחצים

המתחים והלחצים שיוצר עכשיו פלוטו (בריבוע חום) כשהוא קורא תיגר גם יופיטר בבית הראשון של זילנסקי, אותו צד אופטימי שרק רוצה לצמוח ולהתרחב ולהיות מוקד להשראה לאחרים, וגם על סטורן שמייצג את מסגרת הפעולה והסמכות שלו, הם עצומים: פלוטו הוא הוא המבחן האמיתי של כל אחד מאתנו, וזויות המתח והלחץ האלה הם בוחן אמיתי לדמותו של זילנסקי, זויות שמבדילות בין אנשים שנקלעו בטעות לסיטואציות דרמטיות ומתקשות להתמודד איתן כי לא למדו זאת עד כה, לבין גברים שמרימים את הכפפות העצומות של פלוטו כשהם מבינים את גודל השעה והרגע, הצומת שבהם הם נמצאים כעת, והסמל שהם הופכים אט אט לעולם אם יצליחו להתמודד בהצלחה עם האתגר הפלוטוני הכמעט בלתי אפשרי הזה ולא לוותר עד הרגע האחרון.

בשנה הבאה יכנס לאט לאט פלוטו לזוית של עימות עם מרס במפת הלידה של זילנסקי, ואז יגיע העימות האמיתי בין הרוח הצעירה והשובבה של הילד שצעק המלך הוא עירום, לבין גודל התפקיד והסמל שהמציאות העמיסה על כתפיו הצרות, עם הצורך להתמודד מול כוחות עצומים ורבים ממנו פי כמה: האם יצליח להתמודד עם כל זה השובב שבתוכו שממש עכשיו עובר את מסע החניכה מול העולם שדורש ממנו להפוך מגבר למנהיג, ולקחת את כל גודל התפקיד הזה על כתפיו?

 

גיבור מקומי – או מנהיג מהעידן החדש?

מפת הלידה של ולדימיר שלנו מראה שגורלו שלו – ובאופן לא מודע גם החלטותיו וגם האינטואיציה שלו – הם שבחרו בו במודע או שלא במודע להיות בדיוק בצומת שהוא נמצא בה, אבל את הבחירה של עד כמה רחוק ללכת בצומת ולהנהיג אותה ולנסות להלחם עליה הוא עצמו צריך לעשות. אם יעשה זאת בכנות ובאומץ, ויצליח להפוך מדון קישוט לקלינט איסטווד – יוכל להיות בהמשך גם אחד המנהיגים החדשים של העולם החופשי בעידן החדש, מול ענני הדיקטטורה והרודנות השחורים שהתרבו בעולם לאחרונה.

וזה התהליך שבו חוזים כולנו ממש עכשיו, מתחת לענני העשן טורי השריון המתקרבים וזעקות הפצועים, והוא נקרא – לידתו של מנהיג.

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)

    דילוג לתוכן