תחזית שנתית – 2022 יאיר טריבלסקי (C)

תחזית שנתית – 2022  – יאיר טריבלסקי

נראה שהשנה הזו  יוצאת דופן משנים אחרות עקב ריבוי האירועים שבה

השנה נפתחת בהילוך אחורי של ונוס, ומסתיימת בהילוך אחורי של כוכב מרס. יופיטר כוכב השפע שוהה הן במזל דגים והן במזל טלה. השנה נפתחת בזוית פעולה בין סטורן לאורנוס וגם מסתיימת בזוית הזו.

והרי לכם חגיגת כוכבים של ממש…

 

 

 

 

המגמות הכלליות של השנה

 

ממעורבות חברתית קהילתית  – למעורבות רגשית אישית.

כוכב יופיטר שחיבר אותנו לקהילה ולחברה בשנה שעברה, והפך את כולנו לשותפים לגורל, לטוב ולרע, עובר למזל דגים: כעת הדגש עובר למישור הרגשי, שם תהיה ההתפתחות שלנו, איש לעצמו ולעולמו הרגשי, ולרגשות המחברים את כולנו: הכלה, אמפטיה, והסתגרות בד' אמות.

ממעורבות רגשית – לפריצות דרך

בחודש מאי יעבור יופיטר למזל טלה, ויחזיר את רוח הקרב הטלאי למערכת: כאן יובלטו האגו – והאינדיבידואל. כעת כל האנרגיה שנאספה פורצת החוצה, ובעוצמה, אל תוך העולם.

במישור החברתי

במישור החברתי ישאר סטורן במזל דלי כפקטור משמעותי: הוא ינסה לגרום למסגרות הפעולה להיות נוקשות יותר, קהילות שונות בעלות מכנים משותפים יתבודדו, ויגדל הצורך להסתגר, איש בחמולה בשבט ובמערה שלו.

קונפליקט בין מימוש לשינוי

אבל.. נמצא כאן באופן פעיל גם את אורנוס במזל הקבוע שור, ובינן השניים יש קונפליקט משמעותי.
אורנוס הוא כוכב השינויים וסטורן כוכב המימוש ימשיכו לנהל קונפליקט ביניהם: סטורן ישאף כאמור להסתגרות ומסגרות נוקשות, אורנוס יתעקש לנפץ מסגרות ולהביא שינויים הן במסגרת והן בתוכן.

המלחמות בין השנים יודגשו בתחילת ובסוף השנה. מי ינצח? אורנוס הוא כוכב דורי עוצמתי יותר ואי אפשר להתנגד לשינויים, ולכן הוא זה שיקבע את המלה האחרונה.

יריית הפתיחה למאבק נורתה כבר השנה שבה עלתה ממשלה חדשה שנקראת ממשלת השינוי, והרי שינוי הוא שמו השני של אורנוס…

את המאבק הזה בין שתי הגישות, הגישה השמרנית והנוקשה של מה שהיה וגישת השינוי של הדיפת מה שהיה לטובת החדש והשונה כולנו חווים השנה.

הקורונה

גם ההתייחסות לקורונה תעבור שינוי: במקום סגרים וניתוקים שלא הביאו תועלת יביא איתו אורנוס גישה חדשה ובעזרת יופיטר שיעבור למזל טלה במאי נתרגל לחיות עם הקורונה, וכשתהיה חלק מחיינו היא גם תיחלש ובשנה הבאה אולי אפילו תיעלם.

השינויים שהתחילו השנה ימשיכו ויתחזקו בהרבה מישורים בחיינו, אולם גם הכוחות שפועלים נגדם יתחזקו: אנשי הדת ילחמו בכל כוחם נגד השינויים, ואיתם כל מי שהמערכת הישנה תחזקה ותגמלה. זה יהיה המשך מלחמת בני האור ובני החושך, גם השנה…

נסיגות ונוס ומרס

שתי הנסיגות, של ונוס בתחילת השנה ושל מרס בסופה של השנה מראים על צורך לשדרג את כל מרכיבי מערכות היחסים שלנו השנה, כדי שנוכל לתקשר טוב יותר אלה עם אלה ולבנות מערכות יחסים איכותיות יותר בשנה הבאה.

הנסיגות עוסקות גם בנושאים פיננסיים ובנושאי יזמה והתחלות חדשות – זמן לשדרג את הגישה שלנו לשניהם, ולהזהר מאופטימיות יתר כמו גם מחשיבה אימפולסיבית.

 

 

 

 

 

 

 

תנועת הכוכבים הגדולים השנה

יופיטר

במזל דגים עד 10 למאי

עובר ב 11 במאי לטלה

ב 29  ליולי נכנס להילוך אחורי במעלה ה 8 בטלה

חוזר לדגים ב 19 באוקטובר

ב 24 לנובמבר חוזר להילוך רגיל ב 28 דגים

חוזר לטלה ב 21 לדצמבר וממשיך הלאה גם לשנה הבאה עד ב 29  ליולי נכנס להילוך אחורי במעלה ה 8 בטלה

 

סטורן

בתנועה קדימה מהמעלה ה 11 בדלי

עובר להילוך אחורי ב 1 ביוני במעלה ה 25 דלי חוזר להילוך רגיל במעלה ה 18 בדלי ב 24 לאוקטובר

מסיים את השנה ב 22 מעלות בדלי כשהוא הולך קדימה

עבודה משמעותית על מעלות 11-22 בדלי

אורנוס

מתחיל את השנה במעלה ה 10 במזל שור בהילוך אחורי. ב 19 לינואר חוזר להילוך רגיל עד ה 25 לאוגוסט במעלה ה 18 בשור שם נכנס להילוך אחורי עד המעלה ה 15 לשור בסוף השנה

עבודה משמעותית על מעלות 10-18 במזל שור

נפטון

פותח את השנה ב 20 דגים קדימה עד 25 דגים

ב 29 ליוני פוצח בהילוך אחורי עד ה 3 לדצמבר במעלה ה 22 דגים ואז מתחיל לנוע קדימה

עבודה משמעותית על מעלות 20-25 במזל דגים

פלוטו

פותח את השנה ב 26 מעלות גדי קדימה עד ה 30 לאפריל במעלה 28 גדי כאן עובר להילוך אחורי עד 26 לאוקטובר במעלה ה 26 מסיים את השנה בהילוך קדימה במעלה ה 27 גדי

עבודה משמעותית על מעלות 26-28 בגדי  

 

כוכב מרס

ינואר קשת עד 25 לחודש עובר לגדי

7 למרץ עובר לדלי

16 לאפריל עובר לדגים

25 עובר לטלה

8 ליולי עובר לשור

21 לאוגוסט עובר לתאומים

31 לאוקטובר עובר להילוך אחורי במעלה ה 25 תאומים

מסיים את השנה בהילוך אחורי במעלה 9 בתאומים

 

פתיחת השנה – זוית פעולה בין אורנוס לסטורן

אוקטובר נובמבר – זוית פעולה בין אורנוס לסטורן

 

נסיגות משמעותיות השנה

נסיגת ונוס במזל גדי בין 19.12.2021 עד 29.1.2022

נסיגת מאדים במזל תאומים מתחילה ב: 30.10.2022 ומסתיימת ב: 11.1.2023 במזל תאומים 

 

 

 ומה עובר על המזלות?

 

 

מזל טלה: התחדשות אנרגטית – ושינויי כיוו

אין ספק  טלאים – לפניכם אחת השנים היותר מורכבות מבחינה אנרגטית, רגשית חברתית ומה לא.. נכון, לא מעט מזלות יחוו כך את השנה הזו אבל אצלכם זה יבלוט במיוחד.

השנה נפתחת כשונוס שוהה בהילוך אחורי בבית הקריירה שלכם עד סוף חודש ינואר. זהו זמן טוב לשדרג את האמביציה שלכם, להתפייס עם בוסים או אחראים, ואולי לשנות משהו בדרך שבה ניהלתם את הקריירה והאמביציה שלכם בשנה הקודמת, כולל אפשרות לשינוי בקריירה, או בתפקוד המקצועי, או בדרך שבה אתם זוכים לשליטה מחודשת מול מוסדות וארגונים בחייכם.

יופיטר כוכב השפע עובר ממש בסוף השנה הנוכחית למזל דגים המאכלס את בית תת המודע והפחדים שלכם, וישהה שם עד חודש מאי.

ניקוי משקעים, והגדרת מטרות

זהו פרק זמן שבו יופיטר משפיע עליכם בעיקר מאחורי הקלעים, ובעצם מכין אתכם למעברו במאי למזל שלכם: זהו זמן מצוין לנקות משקעים רגשיים שהצטברו, לבנות לכם חזון ותכניות פעולה מלהיבות, ואז לחכות בסבלנות למעברו למזל שלכם. זהו זמן מצוין להגדיר מטרות בכל התחומים, אבל עדיין לא לפעול.

יופיטר עובר ב 11 במאי לטלה, יעצור במעלה ה 8 במזל טלה, ואז יפנה בהילוך אחורי  ויחזור למזל דגים ב 19 לאוקטובר.

מימוש רעיונות ויזמות חדשות

זהו פרק זמן מיוחד, שבו תוכלו לתרגם את כל התובנות של מחצית השנה הראשונה, החלומות והגדרת המטרות שלכם, לעשייה ולפעולה. יופיטר מביא איתו גישה אופטימית, תחושה שהכל אפשרי ורצון להרחיב אופקים ואזורי פעולה בתחום המקצועי והחברתי, וכשהוא בבית הראשון שלכם הוא מביא איתו לעיתים קרובות את התחושה שהכל אפשרי…

אבל.. יופיטר מאפשר לדברים לקרות אבל לא גורם להם לקרות: הרבה דלתות יוכלו להפתח לכם השנה, אבל אם לא תלחצו על הידית – זה לא יקרה…

צמיחה אישית

יופיטר בבית הראשון מרחיב מחודש מאי והלאה את אפשרויות הצמיחה האישית שלכם, ומעניק לכם גישה בוטחת ואפשרות להתממשק עם העולם ועם אנשים אחרים כדי לממש חלומות תוך שהוא גם משפר את התדמית שלכם.

אבל אם לא תזרמו איתו ולא תגדירו נכון את אזורי הפעולה שלכם, אתם עלולים לחוש אכזבה, וההתרחבות שאני מדבר עליה עלולה להגיע בעיקר באזור הכרס..

שדרוג תקשורתי

תהליך נוסף שאתם פוגשים השנה – מעברו של כוכב מרס  שליט המזל שלכם להילוך אחורי ב 31 לאוקטובר במזל תאומים, מה שאומר שבחודשיים האחרונים של השנה הוא ישהה בהילוך אחורי בבית התקשורת שלכם.

מרס משנה כיוון

החודשיים האחרונים של השנה יהיו מושפעים מהילוכו האחורי של מרס. זה יהיה פרק זמן שיאפשר לכם לחזור ולהתמקד במה שעברתם השנה, לשפר את הטעון שיפור ולשדרג בעיקר את כל מה שקשור לתקשורת שלכם, לסגור מעגלים תקשורתיים שמיצו את עצמם, ואולי גם לתקשר אחרת כדי שהדברים יקרו כפי שאתם רוצים ולא להיפך.

זהו זמן טוב להתפייס עם העולם ועם אלה שאיתם נלחמתם השנה, ובשנה הבאה – לפתוח דף תקשורתי חדש.

כדאי גם לקחת בחשבון כושר פיזי מוחלש בתקופה הזו, נטייה למחלות ואיבוד כושר. כדאי לחזק את הגוף בתקופה הזו בעיקר על ידי תזונה בריאה ומינון גבוה יותר של שינה וכושר אישי.

 

המלצות:

@ שנה מצוינת לשינויי כוון בחיים, בעיקר מבחינת גישה: מעבר  מגישה קצת פסיבית, לגישה אסרטיבית

@ תקשורת – זמן טוב ליזמות חדשות בנושאי תקשורת, להתקשרויות ולשותפויות מעניינות ולהרחקת תקשורת ביקורתית  

@ שנה טובה לשינויי תדמית, לשינוי סטטוס זוגי וחברתי, ולשינוי בגישה לחיים בכלל.

 

 

מזל שור: שדרוג אישי וחברתי, והכנה לעידן חדש

השנה הזו  מזל שור אמור לעלות כיתה, ומבכל הבחינות, אבל כדי שזה יקרה צריך קודם כל לעבור מקצה שיפורים אישי מקצועי  וחברתי, ואת זה מדגישה ומאפשרת ונוס שליטת מזל שור: ונוס פותחת את השנה כשהיא  בהילוך אחורי במזל גדי, ומאותת לשוורים שהגיע הזמן לבדק בית אמיתי, בעיקר בכל מה שקשור לפילוסופיית החיים שלכם, ולדרך שבה אתם דורכים במקום במקום להרחיב אופקים.

שדרוג פילוסופיית חיים וגישה בנושאי יחסים ופיננסים

הבית התשיעי שבו נמצאת ונוס מדבר על פילוסופיית החיים שלנו, ועל הדרך שבה אנחנו מרחיבים אופקים דרך לימודים, או דרך נסיעות. אולם כשונוס שליטת השור נמצאת כאן ועוד בהילוך אחורי המדובר קודם כל בשינוי רגשי, ובהתייחסות לא רק להתרחבות שלנו בעולם, אלא בגלל ונוס גם בהרחבות גם של הקונספט הרומנטי וגם הפיננסי של השור, ויציאה למקום רחב יותר ורגשי קצת פחות מבחינת הרצון להרחיב את היריעה ואת אזורי הפעולה שלכם השנה.

פיננסים ורגשות – ולאו דווקא לפי הסדר הזה – הם המקום שזקוק לשדרוג מחודש השנה, ולסגירת מעגלים לפני שפותחים – ובהחלט פותחים בהמשך – מעגלים חדשים. עבודה טובה על נושאים אלה בינואר ופברואר בהחלט תביא איתכם למקום טוב יותר בהמשך.

מוסדות וארגונים, מעגלים חברתיים

מעברו של יופיטר כוכב השפע והמרחבים למזל דגים בתחילת השנה, מדגיש הן את היכולת שלכם לפעול בחכמה עם מוסדות וארגונים בחייכם, והן את היכולת שלכם להרחיב את המעגלים החברתיים שלכם, להכיר אנשים חדשים, ולשתף פעולה עם קולגות מקצועיות.

אם השנה השקעתם הרבה בקריירה שלכם ונתתם לאמביציה שלכם לפעול – זה בדיוק הזמן לקדם ולשווק את מה שעשיתם דרך מוסדות וארגונים, לצאת מפעילות סוליסטית אלא סוגים שונים של שיתופי פעולה עם ארגונים אם אם שותפים, ולצאת לדרך חדשה כשאתם לא לבד, אלא מלווים בפרטנרים שמשלימים אתכם, וביחד להתמודד עם אתגרים גדולים במיוחד.

התכנסות, ניקוי משקעים, והגדרת מטרות מחודשת

אולם מ 8 למאי התמונה משתנה: יופיטר כוכב השפע עובר למזל טלה המאכלס את בית התת מודע ההשראה והדמיון שלכם, והשור שלנו עובר תהליך מעניין של התכנסות פנימה, טעינת מצברים, הסקת מסקנות מכל התהליכים שעברתם בשנתיים האחרונות, והתארגנות מחודשת הן מבחינה אישית והן מבחינת קריירה, כדי לפרוץ שוב בשנה הבאה בכוחות מחודשים.

הגיע הזמן לשינויים: אצל מי, היכן ומתי

אורנוס כוכב השינויים נמצא כבר כמה שנים במזל שלכם, ומכריח לא מעט שוורים לשנות אלמנטים שהתרגלו אליהם, כדי להשתדרג ולפנות מקום לחידושים. בשנה האחרונה הכריח אורנוס שוורים רבים בעיקר אלה שנולדו בשבוע וחצי הראשונים של המזל להתמודד עם הצורך בשינוי: בגישה, ביחסים, ובנושאי חומר וכספים.

כעת אורנוס עובד על אלה שנולדו בשבוע השני והשלישי של המזל: הוא מעמיק את הצורך בשינוי, ומכריח את השור, מזל שבדרך כלל מכור להרגליו ולפינוקים שלו, לא רק לחשוב אחרת אלא גם לפעול להזיז דברים ובעיקר לשנות, למרות הפחדים הקשורים לנושא הזה.

סדרת המזלות הקבועים, השור האריה העקרב והדלי, הם המזלות המתקשים ביותר לשנות הרגלים, והשור השייך ליסוד האדמה הוא הקיצוני שבהם. אולם מול אורנוס קשה להלחם, והוא מכריח את השור שלנו לשנות את כל מה שלא הוכיח את עצמו בשנים האחרונות או את כל מה שמיצה את עצמו להזיז הכל הצידה ולפנות מקום למשהו חדש, למרות הפחדים והחרדות הקשורים לכך: ככל שהשור שלנו יפנים שהצורך בשינוי הכרחי והוא קודם כל בשבילו ולטובתו, כן ייטב.

אורנוס מביא איתו גל מסיבי של שינויים החל מה 19 לינואר וכלה ב 25 לאוגוסט לכל מי שכבר הרגיש את הצורך הזה בשינוי והוא נע לקראתו – לאלה יהיה קל יותר. התהליך הפעם יהיה עד ה 18 בינואר כלומר אלה שנולדו בשבועיים הראשונים של המזל: הושיטו יד לאורנוס וגלו מוכנות – הוא בהחלט עשוי להפתיע אתכם לטובה גם אם השינוי היה מזערי יחסית וקשור לשינוי דרכי החשיבה שלכם.

זהירות בנושאי חומר וכספים בנובמבר-דצמבר 22

כוכב מרס עובר להילוך אחורי ב 31 לאוקטובר עד סוף השנה, ומזמין אתכם להתבונן לעומק באופן יסודי בנעשה בחשבון הבנק ונושאי חומר בכלל: זה הזמן לפעול בזהירות, ולהמנע מהחלטות פזיזות בעיקר בכל מה שקשור להחלטות דרמטיות כמו השקעות גדולות ומסקנות מרחיקות לכת שאינן בהכרח נכונות. זהירות – מלת המפתח עכשיו.

המלצות:

להיות פתוחים לשינויים ולקבל אותם ברוח טובה

להבין חומר וכספים הם אמצעי ולא מטרה, והם לא המשאבים העיקריים שלכם

להקשיב יותר ללב – אבל לתת עדיין את ההגה לראש,

זו שנה של   חשיבה לטווח ארוך, ולא רק לטווח קצר – בשנה הבאה יתחילו פריצות הדרך המשמעותיות שלכם

 

 

 

 

מזל תאומים:  קריירה ודרייב – ושינוי אג'נדה ותדמית

פתיחת השנה: בדיקות התכנות, והמנעות מסיכונים

הילוכה האחורי של ונוס בפתיחת השנה מסמן בעיקר את הצורך שלכם בבדק בית לגבי המשאבים שלכם, ספירת מלאי טכני ורגשי, וצורך להתחדש כתהליך רגשי ופרקטי שאינו קל אך מאוד נחוץ עכשיו. זו בעצם סוג של התארגנות אישית ומעשית שמתרחשת במקביל לכניסתו של יופיטר כוכב השפע לבית הקריירה שלכם, והצורך הזה בבדיקות העומק האלה מחזיר אתכם לקרקע, לצורך בדיקות התכנות מבחינת התכניות והיזמות שלכם, והגדרות של אקשן, זמן ומקום, תהליך שיושלם בתחילת פברואר. כעת אתם מוכנים לברכתו של יופיטר, אולם זכרו שאת הברכה הזו מקבלים בעיקר אלה העושים, ולא אלה המצפים שיעשו עבורכם…

קופצים למרכז המגרש

מעברו של יופיטר למזל דגים המאכלס את בית הקריירה שלכם, מזמין את האמביציה שלכם להעביר הילוך: הגיע הזמן לא רק לתכנן כמו שעשיתם בשנה האחרונה או להתחיל פה ושם, אלא לשים את כל המשקל העוצמה הנוכחות והקסם שלכם ו..לקפוץ למרכז המגרש.

עד ה 8 לחודש מאי מפציר בכם יופיטר לא להסס אלא לפעול, ובסופר עוצמה: הוא מצידו ירכך עבורכם את הקרקע, ישדר אופטימיות ובטחון, ולמרות המצב הסביבתי הלא פשוט – יעזור לכם כמיטב יכולתו לקדם את מה שחשוב לכם באמת מול העולם, תאומימים: כל מה שאתם צריכים לעשות עכשיו זה להגדיר באופן מדויק איך כמה למה ועם מי – ולעשות את הצעד.

האם זה יצליח? האם באמת תוכלו לממש את הרעיונות והחלומות שלכם השנה בעזרתו של יופיטר? ובכן, לא רק יופיטר כאן: גם סטורן ששוהה במזל דלי השייך גם הוא ליסוד האוויר עוזר לכם לממש רעיונות ויזמות ובאופן לא נוקשה מדי: כעת הזמן לעשות מהלך, תאומימים.

מוסדות, ארגונים ושתופי פעולה

מה 8 למאי האנרגיה משתנה: כעת, כשאיכשהו תקעתם יתד בנושאים שחשובים לכם, הכרזתם הכרזה  וקבעתם לפחות עובדה אחת בשטח, אתם זקוקים לפרטנרים ובני ברית. זה לא הזמן לפעילות סוליסטית, אלא לעזרה ממוסדות ארגונים ואנשיםי שחושבים כמוכם מתלהבים מהאנרגיה שלכם ומוכנים לפעול ביחד אתכם למטרה משותפת אחת, גדולה ככל שתהיה.

כעת הזמן לצאת קצת מעצמכם, ולא להתבייש לבקש עזרה סיוע ושיתופי פעולה: הקסם האישי שלכם יוכל לפתוח לא מעט דלתות, אבל אתם זקוקים בסך הכל לדלת אחת או שתים כדי שהדברים אכן יקרו כמו שאתם רוצים, ואת זה בהחלט אפשר לפתוח והפעם עם מעט עזרה מידידים, חברים מכרים וקולגות מקצועיות.

במקביל, זהו גם הזמן להשקעה חברתית. כעת הזמן להרחיב את המעגלים החברתיים שלכם, להכניס לחייכם אנשים חדשים ומעניינים, בעיקר אנשים שמחים שרוצים לעשות משהו בחייהם ויכולים ליהנות מהאופטימיות שלכם ולהשתתף בה. זמן מצוין גם לסיעורי מוחות עם קולגות מקצועיות,  וליזמות מקצועיות חדשות ומעניינות שהמוח היצירתי שלכם יכול לתרום להן.

נובמבר ודצמבר – זהירות, היפוך מגמה

כוכב מרס שוהה באוקטובר במזל שלכם ומביא איתו הרבה אנרגיה ועוצמה, אולם ב 31 לאוקטובר הוא פוצח בהילוך אחורי, והמגמה משתנה: כעת כל כוח שתפעילו עלול לפעול נגדכם, ותגובות קיצוניות עלולות להרחיק את המטרה במקום לקרב אותה. כל נובמבר ודצמבר עלולים להיות קשים לעיכול, ומצריכים יותר סגירת מעגלים הקשורים לעבר הקרוב או הרחוק, מאשר פתיחת זירות או חזיתות חדשות. עשייה כוחנית או תוקפנית עלולה לבוא נגדכם עכשיו. כדאי במקביל לשמור על הבריאות, ולא להגזים לא באכילה, לא במתוקים, ולא בהוצאת כספים שלא לצורך בעיקר כעת, כשההגיון ושיקול הדעת שלכם אינם במיטבם.

בזמן כזה חשוב גם לשמור על הבריאות, ולהמנע מכעסים ועימותיםי מיותרים: אלה עלולים רק להזיק לכם כעת. גם כשיש לחץ באוויר, שמרו על פרופורציות.

חומר וכספים

מהלכו של כוכב אורנוס בבית הכספים שלכם השנה, בעיקר אצל מי שנולדו בשבועיים הראשונים של המזל, מביא איתו יכולת לפתוח ערוצי פרנסה חדשים, להיעזר באמצעים טכנולוגיים ובגישות חדשניות כדי להזיז דברים ולשווק אותם, ולחשוב מחוץ לקופסה: זה עשוי בהחל להשתלם למי מכם שיעז, וילך על כל הקופה.

המלצות

לגדל ביצים ולהסתער קדימה בלי פחד עד מאי

כשמרקורי בהילוך אחורי – ללמוד מהשגיאות ולהשתפר בהתאם

 שותף/צוות מנצח – הכרחי השנה להצלחה ארוכת טווח

 

 

 

מזל סרטן: תקשורת – ומשפחה

שדרוג מערכות יחסים ותקשורת זוגיות

ונוס הרגשית פותחת את השנה הזו כשהיא נמצאת בבית הזוגיות והיחסים שלכם, ממש ממול, ובהילוך אחורי. מצב הכוכבים בפתיחת השנה בדרך כלל משמעותי מבחינה סמלית: הוא מראה לנו בגדול על מה נצטרך לעבוד השנה כדי לשדרג ולשפר, ומה נמצא כבר בעבודה בפתיחת השנה.

בגדול, הילוכה האחורי של ונוס בבית הזוגיות בחודשיים הראשונים של השנה משמעותי מבחינתכם: ומראה על צורך בשדרוג הדיאלוג במערכות היחסים שלכם.  זהו זמן טוב להתבונן לעומק במערכות היחסים הקרובות שלכם, אם בזוגיות ואם בשותפויות, לשנות גישה, לנקות משקעים, ולפתח דיאלוג רגשי אמיתי ובנוכחות רגשית מליאה לאורך השנה כולה אך בעיקר בפתיחתה. זה נכון לקשר זוגי קיים, ונכון אף יותר לקשר חדש שאתם זקוקים לו כעת,  וזאת – בלב פתוח ובדיאלוג בגובה העינים. זה נכון גם לשיתופם של אחרים בחייכם, וזהו זמן מצוין למציאת בן ברית כשותף לדרך, או לרעיון ואם יש לכם כזה – לשדרג את הקשר, או למצוא אחר אם הנוכחי לא עובד.

גם מבחינה פיננסית – הילוכה האחורי של ונוס במזל גדי ממול מצביע על הצורך לשדרג את התייחסות גם לכסף לעסקים ולכל מה שקשור לחומר בכלל.

הרחבת אופקים ואזורי פעולה

מעברו של יופיטר למזל דגים המאכלס את בית הצמיחה האישית שלכם, מראה שהסרטנון המופנם שלנו זקוק כעת להשראה חדשה: הגיע הזמן לצאת מעולמכם החמים והבטוח, כשכעת מתגבר הצורך בצמיחה אישית, הן מנטלית הן רגשית ואפילו מקצועית. זהו זמן טוב להרחיב אופקים דרך לימודים גבוהים או לימודים מקצועיים ולחפש גם מקצועית אזורי פעולה חדשים להשקעה.

פעמים רבות מיקום כזה יכול להראות דווקא על היכולת שלכם לפתוח כעת קורסים וסדנאות משלכם כדי להעביר ידע מסוגים שונים ולהרחיב בכך גם אופקים של אחרים, ולחבר אותם למעגלי הצמיחה שלהם.

קשרים עם ח'ול עשויים להיות עכשיו משמעותיים יותר, אם דרך נסיעות ואם דרך לימודים ואפילו דרך  ת וזה צריך לבוא מבפנים, עם צורך חזק להתרחב למקומות חדשים ולא מוכרים, אם באזורים קרובים ואם ברחוקים.

הגדרת מטרות בנושאי קריירה ואמביציה בכלל

לאן אתם רוצים להגיע השנה מבחינת אמביציה? שתי אופציות למחשבה: ]האם מה שחשוב לכם הוא השליטה בחייכם ממקום של משהו עצמאי שלכם, או אולי חשובה לכם עמדת כוח שאיתה מגיע גם תגמול כספי, במקום השייך לאחרים? תחילת השנה היא זמן מצוין להגדיר זאת, כיון שעם מעברו של יופיטר למזל טלה ב 8 למאי תקבלו את האנרגיה והדחף לעשות זאת, וכדאי להיות כבר מוכנים עם תכניות פעולה או מגירה, ולא לנסות ולהגדיר זאת אז תוך כדי תנועה.

המלצות

לא לפחד לחשוב בגדול

מיקוד בהתחלות חדשות, יביא איתו גם את האנרגיה לכך

לא להיאחז במה שקיים מתוך מחשבה שיהיה גרוע יותר

 

 

 

מזל אריה: התחדשות רגשית, וצמיחה אישית

השמש שליטת המזל שלכם וונוס הרגשית שוהות בתחילת השנה בבית העבודה והמקצוע שלכם,  ובעצם מראות יכולת שינוי משמעותית בתחום המקצועי, בעבודה ובכל מה שקשור לבריאות שלכם.

במיוחד משמעותי הדבר מבחינת ונוס, והתהליך יודגש עד ה 29 לינואר 22ף עד פרק הזמן הזה תצטרכו להיות זהירים במיוחד בכל מה שקשור לחומר וכספים.

התהליך הזה מתחבר לשבתאי שהיה השנה ויהיה גם השנה הבאה במזל דלי בבית הזוגיות והיחסים שלכם, עוזר לכם להפוך יחסים לפורמליים מצד אחד, אבל גם מאתגר אתכם למוד תחת לחץ של מסגרות הדוקות ודורשניות במיוחד: זה לא ישתנה בשנה הקרובה אבל יושפעו מהלחץ בעיקר אלה מכם שנולדו בחצי השני של המזל.

גם אורנוס משפיע על אלה שנולדו בחצי השני של המזל, והוא יוצר לחצים לשינוי בבית הקריירה שלכם בדיוק במקום שמנסה להכריח אתכם לשמור על מסגרת ולהיות פרקטיים: זה יהיה קונפליקט מעניין  שתחושו אותו לאורך כל השנה: שינוי – או שגרה צפופה וחונקת.

אולם הצורך להתחדש ולהמציא את עצמכם מחדש יהיה עוצמתי במיוחד,  ויופיטר במזל דגים ידרוש מכם חשיפה רגשית גבוהה יותר, והתמודדות עומק עם כל מה שסגרתם בשנתיים האחרונות וניסיתם לא להתעמת איתו, לטוב ולרע. גם כאן נוכל למצוא קונפליקט: יופיטר ביסוד המים ולמזל ביסוד האש יהיה לא קל להתחבר מחדש לרגשות עמוקים שאותם הפנים בשנתיים האחרונות, ולכן התוצאה עלולה להיות דרמות, והרבה מהן. כמו שהאריה אוהב..

התהליך הזה ימשך עד ה 8 למאי: נסו להרים את הכפפה הזו ולא לוותר עליה, אם עם תסכימו להרים אותה ברמת עומק ומודעות גבוהה תרויחו בגדול ותראו תוצאות כבר בחצי השנה שלאחר מכן.

מעבירים הילוך

מעברו של יופיטר למזל טלה השייך גם הוא ליסוד האש כבר יהיה קל יותר: כעת הזמן לאסוף את המטענים שצברתם בחצי השנה הראשונה עם כל התובנות העמוקות שזכיתם בהן, ולצאת למרחב, מנטלית ורגשית. זה הזמן לתרגם א כל העשייה שלכם ליזמות חדשות מכל הסוגים, ולקביעת עובדות בשטח, ובקיצור  מעבירים הילוך.

צמיחה התרחבות ודיאלוג יצירתי עם העולם

 מיקומו של יופיטר בטלה מכניס את האריות שניקו משקעים ועשו עבודת הכנה טובה לתקופת צמיחה מהירה, והרבה אקשן. אם יש לכם תכניות פעולה אקטיביות לשנה הזו – הזמן לפעול וללפהפעיל אותן הוא בין מאי לסוף אוקטובר: בתחילת נובמבר נכנס כוכב מרס להילוך אחורי במזל תאומים, והדיאלוג שלכם עם מוסדות ארגונים ועם הצד החברתי שלכם בכלל עלול לפגוש עיכובים קשיים ופה ושם גם מאבקי כוח כאלה ואחרים, בהם מומלץ לוותר ולא ללכת עד הסוף כמו שהאריה אוהב: זה מיותר ועלול לפגוע בכם

המלצות

להפוך את ניקוי המשקעים שהצטברו לעמוק ומשמעותי ולנקות היטב את כל הרגשות השליליים שמפריעים ושחסמו אתכם בשנתיים האחרונות

לשלב בכל מחיר רגשות בעשייה שלכם, ולפעול עד כמה שאפשר מתוך תשוקה השראה וריגוש, גם אם הדבר כרוך בויתור על שליטה במצב.

 

 

 

מזל בתולה: זוגיות, שותפויות, וקשרים של אחד על אחד

הילוכה האחורי של ונוס במזל גדי בפתיחת השנה הזו מראה על מעין התלבטות מבחינת כיוון הפעולה בשנה הקרובה בנושאים הקשורים לביטוי האישי שלכם בכל מה שקשור ליצירתיות, תחושת שייכות ואפילו אהבה.

זהו זמן טוב לקבל החלטות משמעותיות הקשורות למקום שאליו תתחברו רגשית בשנה הקרובה, אם כשהמדובר במערכת יחסים קרובה שדורשת כעת יותר מתמיד, ואם המדובר בהחלטות הקשורות לסדרי עדיפויות למערכות יחסים בכלל.

לבטים ודילמות

הלבטים אפילו מתעצמים כשכבר מתחילת השנה פורץ יופיטר כוכב השפע למזל דגים המאכלס את בית הזוגיות והיחסים שלכם, וכך כשגם נושאי אהבה ריגושים וביטוי אישי וגם נושאי מערכות יחסים על הפרק והם דורשים מכם מחוייבות אמיתית בכל מה שקשור ללב, אתם נדרשים לקבל החלטות משמעותיות שילוו אתכם לאורך השנה.

יתכן ומערכת יחסים קיימת דורשת מכם מחוייבות מחודשת שקשה לכם לתת כעת אם בגלל שהמערכת מיצתה את עצמה או שאתם זקוקים עכשיו למערכת שתכיל את כל המורכבות שלכם שהתפתחה מאוד בשנה האחרונה, וכעת אתם דורשים יותר הכלה אמפטיה הבנה וגם ריגוש – כל אלה בצירוף יופיטר שממול ימקדו אתכם השנה באיכות מערכות היחסים שלכם, הן אלה הרגשיות והן העסקיות, ובכל מה שקשור לדיאלוג אמיתי בגובה העינים שדורש כנות ואומץ לבטא את מה שחשוב לכם כעת באמת.

הדילמות יפתרו כך או אחרת עד ה 8 למאי או ידחו לאחר מכן, כשיופיטר יעבור למזל טלה: כעת על הפרק עומד הצורך שלכם להשתנות ולשנות, להתחדש מבחינה רגשית מקצועית ואישית כדי להגיע לשלב הבא, ביחד או לחודש, ובמלים אחרות – באופן מסויים בעצם להמציא מחדש את אותם חלקים מהותיים דיפ דאון שקשורים להשראה, תשוקה, והדחף להתחדש ולעבור לשלב הבא נקיים כנים ומיישירי מבט אמיץ מול החיים.

יש מצב שהתקופה הזו תלווה בכמה דרמות שבהן תיאלצו לוותר על דברים שחשובים לכם, כדי לפנות מקום לדברים חדשים שבהם נמצא כעת מבחינתכם אותו דחף פנימי.

תהליך העימות עם המציאות הרגשית שבניתם לכם יחל כבר בתחילת השנה עם ונוס הרגשית בהילוך אחורי בבית הרומנטיקה והאהבה ויופיטר כוכב השפע בבית הזוגיות והיחסים: כאן הדילמה של איך לחיות מכאן והלאה באופן מלא שם ורגשי בשנה הקרובה (לפחות) מבחינת איכות רגשית או צורך בפשרות, תהיה על הפרק.

כשיופיטר יעבור לטלה הצורך לבדוק לעומק את המשאבים שלנו, הרגשיים החומריים והמנטליים, היה חזק במיוחד, כדי לעבור לשלב הבא: לצמוח מבחינת אישיות וקריירה, או להשאר היכן שאתם, ולדרוך במקום.

את התוצאות של הבחירות שתעשו השנה תראו בשנה הבאה ואפילו בזו שאחריה, אבל עצם הדילמות של השנה הזו גם הן תוצאות של שלוש השנים האחרונות שקדמו לזו, ומגיעות כעת לשלב האימות: איזה איכות אני רוצה שתהיה לחיי הרגש שלי, ומה אני מוכן לעשות כדי שהדברים אכן יקרו אם בכלל, ועל מה להתפשר.

יופיטר במזל טלה מביא איתו אפילו דילמות גדולות יותר, שקשורות למהות הפנימית שלנו עצמנו, שממנה אנחנו צריכים לעבור לשלב הבא הן מבחינת גדילה פנימית כבני אדם והן מבחינת אישיות שמממשת את עצמה ואת הפוטנציאלים שלה באופן אישי מצד אחד, ואישיות שתורמת ומחזקת את העולם שבנתה – או לא בנתה – סביבה.

מעברו של כוכב מרס במזל תאומים להילוך אחורי בחודשים נובמבר דצמבר 22 בבית הקריירה שלכם מחזק את הדילמה מבחינה אחרת: היכן אתם תורמים באופן העוצמתי ביותר לאמביציה שלכם, ובעקיפין  – מה אתם מוכנים לעשות כדי להשיג שליטה על חייכם, ואיזה מלחמות לנהל כדי להשאר עצמאים בהחלטות ובשליטה, או לוותר על העצמאות הזו ולהכנע למציאות הסביבתית שמכתיבה פשרות כאלה ואחרות, תוך ויתור על החלומות שלכם.

מעניין שדווקא מזל בתולה שנחשב מזל מעשי כל כך, מוצא את עצמו דווקא השנה בלב דילמות משמעותיות כל כך דווקא מבחינה רגשית ואישיותית, שקביעת עובדות בשטח ופתרונות מעשיים, אלמנטים שהוא טוב בהם בסיטואציות הדורשות תשובות, לא יכולה לפתור אותן: דווקא ההחלטות שתקבלו בתחום הרגש והיחסים הן אלה שיקבעו את העובדות החדשות בשטח, או שיקבעו את המוסכמות הישנות למרות המחיר שתשלמו בכלל הפחד או הקושי להלחם על מה שחשוב לכם באמת.

המלצות

להקשיב השנה קודם כל ללב, ורק אחר כך להגיון

להתמקד בחזון שלכם ובתמונה הגדולה, לא לרוץ ולפרק אותה לפרטים כדי לנסות ולשלוט במה שקורה.

 

 

מזל מאזניים: בית ומשפחה, עבודה ויחסים

ונוס שליטת המזל שלכם סוגרת את 2021  ופותחת את 2022 כשהיא בהילוך אחורי במזל גדי, כשביחד איתה נמצאים במזל גדי גם השמש מרקורי ופלוטו, ויוצרים מקבץ משמעותי שמדגיש באופן סמלי עד כמה חשובים הבית ותחושת השייכות והשורשים שלכם בשנה הזו.

הילוכה האחורי של ונוס שליטת המזל שלכם במזל גדי בתחילת השנה הזו עד סוף חודש ינואר, מצביע על אחד ממוקדי הפעילות העיקריים שלכם השנה: בית, משפחה, וחיזוק כל הגורמים הקשורים אליהם, הן מבחינה טכנית ופיזית של הבית וסביבתו, והן של הבסיס הרגשי והמנטלי של היחסים בתוך הבית והמשפחה.

בית, שורשים, ותחושת שייכות

נראה שכל נושא הבית והסימבוליקה שלו שכוללת מלים כמו שורשים, שייכות, מדורת השבט ותחושה שבטית בכלל, נמצאות כעת בדיאלוג עם העולם.

חלק מכם חושב עכשיו על קניית בית, חלק אחר על שיפוצים ויש גם כאלה שחושבים על הרחבת המשפחה: הצורך לעבות את השורשים עכשיו מתחיל בצורך בבדק בית אמיתי הקשור לאבדן תחושת היציבות והשורשים, שמובילה לרצון לחזק את מה שיש או לחבר אותם – ואתכם – לקרקע, כשהדבק הוא בני הבית מצד אחד, והעבר המשפחתי  והאישי שלכם שונוס מגלמת כעת בהילוכה האחורי הקשור לזכרונות, לחוויות משפחתיות ולצורך לעבות הסטוריה רגשית כדי לחוש מידה גדולה יותר של שייכות לזמן ולמקום.

בתחילת השנה יופיטר כוכב השפע נותן גז ועובר למזל דגים, המאכלס את בית העבודה המקצוע והבריאות שלכם.

נתינה כדרך חיים או כבחירה מקצועית משנית

המאזניים נחשב למזל נסיכי ואצילי כשלעצמו, אבל בבית השישי הוא הופך להיות שירותי יותר. זהו מיקום שמאפשר למאזנאים לעסוק יותר באנשים עצמם מבחינה מקצועית ופחות בעבודות טכניות. זהו גם מיקום שהמאזנאים שלנו יכולים להרשות לעצמם להזקק לעזרה, אם לטיפולים רפואיים או פסיכולוגיים,

בני מזל מאזניים לומדים לתת יותר מעצמם במיקום הזה. יופיטר מביא איתו הזדמנויות מעניינות של נתינה חסרת סיפוק מיידי. בעצם גם עבודה היא כזו, ובתקופה הזו עד חודש מאי דווקא הצורך בעבודה שיש בה סיפוק רגשי גדול יותר מתמיד.

להתיידד מחדש עם הגוף

מאזניים השייך ליסוד האוויר הוא שכלתני בעיקרון, ולפעמים לא מצליח להכנס לרוטינה של דאגה לגוף הפיזי וסדר יום בריא: זה פשוט לא חשוב לא מספיק, וזה נכון לפעמים לפרקי זמן ארוכים שבהם הוא עושה את המינימום.

מצד שני, כשיופיטר בשטח חשוב פעולתו מרחיבה בעיקרון והוא גם עלול לגרום לפינוק לעודף אכילת מתתוקים ובכלל להשמנה ולהזנחה של הגוף שלנו, ולכן משמעותי כעת הצורך לשמור על בריאותנו, לצאת לפעילות פיזית ולאכול נכון דווקא בגלל שיופיטר עלול לגרום לנו שלא לעשות את כל אלה…

זוגיות ויחסים

ב 8 למאי עובר יופיטר למזל טלה המאכלס את בית הזוגיות והיחסים של המאזנאים. זהו מיקום מצוין לכל מאזנאי שרוצה לשפר ולשדרג את מערכות היחסים שלו בכלל, כולל שותפויות למיניהן, וזוגיות בפרט.

זהו זמן להזרים אנרגיה אופטימית למערכות היחסים של המאזנאים, כשפעמים רבות יופיטר מייצג גם פרטנר או בן זוג חדש בעל אופי יופיטרי שאיתו יוצרים המאזנאים שליבם פנוי מערכת יחסים חדשה.

סטורן שנמצא באמצע מזל דלי השנה, מאפשר למאזנאים בניית מערכות יחסים פורמליות ונוחות מכיון שגם הדלי שייך ליסוד האוויר. זהו גם זמן מצוין לשינוי סוג הבילוי, למעבר לבילוי רציני יותר, ולעיתים גם לנישואים כשסטורן הופך מערכות יחסים שמגיעות מאהבה לפורמליות.

מיקומו של כוכב פלוטו בסוף מזל גדי משפיע בעוצמה על המאזנאים שנולדו בשבוע האחרון של המזל: זהו זמן מצוין למינון גבוה יותר של עומק ומשמעות בחייכם, הן בתחום המקצועי והן בחתום הרגשי והמנטלי.

המלצות

נתינה ללא תנאי – המונח הזה קצת הפך לקלישאה אבל יש באמת למאזנאים צד שנהנה להעניק מעצמו לייעץ ולשתף בתובנות. זהו זמן מצויין להעמיק את הצד הזה אצלכם השנה: הנתינה הזו תעניק לכם מידה רבה של עומק ומשמעות ואפילו תחושת שליחות לחייכם, ומשם גם רגיעה ושלווה עם עצמכם.

 

 

 

מזל עקרב: ביטוי אישי, יצירתיות, ומיקוד מקצועי

שדרוג תקשורתי

הילוכה האחורי של ונוס בבית התקשורת שלכם בפתיחת השנה, מראה שהשנה העקרב המופנם שלנו לומד לשלב רגש בתקשורת האישית, ולבטא רגשות במלים. נראה שזהו זמן לאפשר לעצמכם לא רק ללמוד לשתף ולחלוק, אלא גם לנקות משקעים שהצטברו בשנה האחרונה, ולעקרב המופנם שלנו לא קל להתבטא. יתכן ובפרק הזמן הזה אפשר להחזיר מלים קשות מהעבר ולרכך אותן, לשדרג מלים שאמרתם, להתפייס עם מלות העבר.

לפתוח את הלב

מעברו של יופיטר למזל דגים עוזר לעקרב הקשוח שלנו להעלות חיוך על הפוקר פייס המוכרות,  ולפתוח את הלב הרגיש והפגיע. זה בדיוק הזמן ללמוד מחדש, אחרי 12 שנה, איך לבטא ולהתבטא את מה שעולה מבפנים, לרכך את האגו כדי שיהיה אכיל ונעים להכלה, ובעיקר לעשות את הדבר המפחיד מכל לעקרב הפגיע – לפתוח את הלב ולאפשר לאהבה להכנס.

בזמן שהתהליך הזה קורה תחזור ונוס ותמשיך לעזור לכם לבחור מלים שיהיו תקשורתיות יותר, ובהמשך גם תחזור ותעלה שוב על פלוטו שליט המזל שלכם ותחבר שוב את מה שהיא עועתסופה של השנה: את הרכות לעוצמה, ואת הלב לקישקעס.

זה יהיה תהליך מרכך ומזכך לעקרבים שיסכימו וישכילו להרים את כפפת הרגש הענקית הזו, ולא רק להתחבר ללב אלא גם ללמוד מחדש כיצד לבטא אותו, כיצד להכיל את הרכות שלו ואת הרכות של הלבבות שמולו, ואיך לתרגם את כל זה למלים שיוכלו גם לעבור לצד השני, ולהאיר לו את צדו המופנם והלא נחשף בדרך כלל של העקרב שלנו.

יופיטר במזל דגים בבית החמישי מאפשר לעקרב לבטא את עצמו באופן ישיר דרך כל מה שהאגו יוצר, החל מיצירה פרופר וכלה בילדים, שהם יצירת האגו במובנה הנעלה ביותר.

להתחבר לילד הפנימי

נכון, זה נשמע קצת כמו קלישאה, אבל למרות הכל זהו זמן נפלא להתחבר לילד הרך שבתוך העקרב המופנם, לעזור לו לבטא את עצמו, ואם אתם בוגרים מספיק ובניית משפחה על הפרק – זה גם הזמן ללידה של ילד, כזה שיתחבר לילד הפנימי הביישן שלכם ושבכם ושילמד אותו להיות ילדי וראשוני מחדש, ואפילו זה כשלעצמו, אם באמת יעשה מתוך מסירות והתמסרות, יהיה סוג של לידה מחודשת עבורכם, ולידה מחודשת כסוג של מטמורפוזה הוא התהליך שעקרבים מחוברים אליו תמיד ממקום עמוק עוצמתי ונוקב, ובדרך כלל גם חסר מלים.

חיבור ישיר לאהבה

והחשוב מכל – יופיטר במזל דגים בבית החמישי מחבר אתכם אל האהבה, אותו מקום מפחיד, רך ופגיע כאחד, שקשה איתו אך אי אפשר בלעדיו, וזו בדיוק השנה שבה העקרב שלנו אם אכן יתמסר לתהליך ילמד לעשות זאת בשלמות ובלי פחד כי בסופו של דבר – זה תהליך העומק העוצמתי ביותר שהחיים יכולים ללמד אותנו כשאיתו ודרכו אנחנו חווים את עצמנו ומשם גם חווים את כל השאר: יצירתיות, ילדים, ואת הדרך הישירה שלנו לתקשר עם כולם ועם אותם חלקים של אלה שנמצאים איתנו וסביבנו.

מעברו של יופיטר למזל טלה אחרי ה 8 במאי מכניס את העקרב שלנו שלמד בשאיפה להרגיש ולדבר לתהליך חדש, שעיקרו – הבאת תועלת, ודחיית סיפוקים, ובמלים אחרות – עבודה.

ואכן, יופיטר מספק לעקרבים אפשרות לשנות אג'נדה מקצועית, ואחרי שעשה עבודה על פתיחת הלב – לחבר את הלב גם לתחום המקצועי, ולעבוד במה שלבכם מחובר אליו עד כמה שזה אפשרי.

זהו פרק זמן שמתאים להגדרה מח נכוודשת מבחינה מקצועית: היכן אני רוצה למצוא את עצמי מקצועית ואישית בשנים הקרובות, ואת האג'נדה הזו לקבוע השנה, ולהגדיר במדויק מה אני רוצה לעשות ואיך מבחינה מקצועית.

זה נכון גם לבחירה מחודשת של מקצוע כמו גם לשדרוג התחום המקצועי שאתם נמצאים בו היום מבחינת תפקוד, תפקיד בעבודה, תגמול מקצועי וכו.

הגדרות מקצועיות

הבית השישי של העקרב, בית העבודה והמקצוע, נפתח במזל טלה, וכאן נוצר לו קונפליקט מסויים: מצד אחד הבית השישי מדבר על חלק ממערכת מקצועית שבה לא אתם הם אלה ששולטים בה, אך הסגנון של מזל טלה הוא תמיד סגנון עצמאי או במכסימום עצמאי חלקי כלומר אוטונומיה בבועה עצמאית לגמרי מבחינת שליטה וקבלת החלטות בתוך מערכת גדולה יותר שמעניקה לכם את החופש הזה,

כפתרון – אוטונומיה כזו היא פתרון מצוין לקונפליקט שבין תלות ועצמאות בבית השישי שהוא גם מערכתי וגם עצמאי, אבל עקרבים רבים ימצאו השנה דווקא את הפתרון העצמאי שיש לסגנון הטלאי בעבודה כמתאים ומספק יותר.

גם נושאי בריאות עולים עכשיו על הפרק. העקרב הוא בדרך כלל שורד מדהים שלא אוהב להיעזר בשירותים רפואיים ולהמנע מהם ככל האפשר ולטפל בעצמו, או שהוא שייך לקיצוניות השניה שיוצרת תלות ברפואה בכדורים בתרופות וכו. בכל מקרה דווקא השנה אפשר לעשות מהפך בריאותי: לצאת מהתלות המוגזמת בתרופות או מחוסר התלות הקיצוני הרפואית, וללכת על גישה בריאותית שבנויה מתזונה נכונה, פעילות פיזית, ואורח חיים בריא.

אם תוכלו לעשות השנה הזו את שני המהפכים האלה – העקרב הוא תמיד קיצוני בהחלטותיו ובדרכים שהוא בוחר – כי אז השנה הזו תירשם בתולדות העקרב העקשן שלנו כשנה של פריצות דרך נפלאות בשני התחומים האלה, ותהווה שדרוג אמיתי בחייכם.

 

 

מזל קשתי: ההרפתקנים חוזרים הביתה… ומתאהבים מחדש

הילוכה האחורי של ונוס במזל גדי בבית החומר והכספים שלכם בפתיחת השנה, רמז על צורך בשדרוג ההתייחסות לנושאי חומר וכספים כאייטם בפני עצמו לאורך השנה כולה.

במזל גדי נמצא בנוסף גם את השמש מרקורי ופלוטו, שרק מדגישים את מה שהכוכבים רוצים: שהקשת ההרפתקני שלנו יקח את עצמו בידים, ובאותה רצינות עצמה גם את הנעשה בחשבון הבנק שלכם, קשתים.

אש או מים? המפגש בין הצייד ועקרת הבית.

אבל הקונפליקט האמיתי עוד לפנינו: יופיטר שליט המזל שלכם ששולט על מזל קשת השייך ליסוד האש, נכנס כבר עכשיו למזל דגים, המאכלס את בית המשפחה שלכם, והשייך ליסוד המים…

מים ואש, מה יוצרים? דרמות.. אנרגיות הפוכות במהותן שהשנה דורשות מהקשת שלנו לעבור סדרת שינויים, ולא רק אחד: שינוי גם בתפיסה, גם בסדרי העדיפויות, וגם בהתאמה לאנרגיה שמכריחה אתכם לחשוב לפעול ובעיקר להרגיש אחרת.

אנרגיית האש של הקשת שלנו היא אנרגיה מוחצנת והרפתקנית, כי השייך שייך גם לסדרת המזלות המשתנים, כלומר אלה הדינמיים שמעבירים אנרגיה ממקום למקום, והתנועה הקשתית הזו, שהיא פנימית וגם חיצונית, לא רק מכריחה את הקשת כל הזמן להיות בסוג של תנועה אם פיזית ואם מנטלית, אלא גם מכריחה אותו לפעול ולעשות.

אבל כעת, יופיטר שליט המזל שלכם עובר למזל דגים ששייך ליסוד המים שהוא רגשי וחווייתי ולא תלוי אקשן והפיכת אנרגיית האש לתנועה, והוא בבית המשפחה שהוא במהותו בית מופנם ולא מוחצן, שהאנרגיה שבו מופנית פנימה, ולא החוצה, הוא זקוק לשיתופי פעולה ולא רק לעשייה בסגנון סוליסטי.

בקיצור – הקשת ההרפתקני שלנו, האקדוחן המהיר במערב, עובר מהפך וכמו שוורצנייגר בסרט איזו מין אומנת נאלץ להפנות את אנרגיית הצייד שלו לבניית בית משפחה ושורשים, שלושה מושגים שיגבילו אותו, ירתקו אותו למקום אחד ויקחו ממנו את הנכס היקר לו מכל: את החופש שלו.

וכאן קשתים רבים עוצרים ואומרים: עד כאן…

מי שזוכר את הסמל של המזל הזה – או קשת וחץ או אשה ערומה דוהרת על סוס… בית? משפחה? לא בבית ספרנו. אבל בטבע כמו בחיים האמיתיים, ישנם מחזורי חיים שצריך לציית להם, התנועה חייבת להמשך, ולטבע אי אפשר לומר לא.

לא לפחד מהקונפליקט – אלא להתיידד איתו

אין ספק – הקונפליקט פה בין האש למים, בין התנועה האקטיבית לשמירה הפסיבית, בין  ההרפתקה למשפחה, גדול מאוד, אבל הקשת שיסכים להחליף את אשפת החיצים בסינור ועליו כתוב לאמא הטובה ביותר, יזכה בבונוסים רבים שיקח זמן להבין את טיבם ואת עומקם, לאורך השנים.

קשת שישקיע בבית במשפחה יארגן ירחיב את הבית (יופיטר מרחיב) אולי גם יוסיף ילד או שנים ויעמיק שורשים, ירויח בגדול.

אבל זה לא יהיה קל…

ב 8 למאי עובר יופיטר למזל טלה השייך גם הוא ליסוד האש, וכאן לקשת כבר יהיה קל יותר, ואפילו שמח יותר.

מזל טלה מאכלס את בית היצירתיות והרומנטיקה של הקשתים, וכאן אפשר להשתחרר, ולחזור לרוח ההרפתקנית שמאפיינת את הקשת שלנו, אבל הפעם, אחרי ההשקעה בבית במשפחה ובכל מה שקשור לשורשים, זה כבר נראה אחרת.

בשאיפה..

זה יהיה פרק זמן יצירתי במיוחד, כשהקשת שלנו משלב תנועה מנטלית ופיזית בהרבה ריגושים.

 אבל כל זאת עד ה 31 לאוקטובר, אז פורץ כוכב מרס שליט הטלה בהילוך אחורי במזל תאומים, המאכלס את בית הזוגיות והיחסים של הקשת.

זהו פרק זמן מעניין של חודשיים שבהם כל נושא הזוגיות ומערכות היחסים שלכם נמצא בסוג אחר של דיאלוג עם הצד הפיזי של היחסים, או עם מעורבות מסוג אחר של האגו בצד הזוגי שלכם.

כעת הזמן לחריש עמוק בכל מה שקשור לעבודה על הדיאלוג הזוגי בכלל, ועל קח ותן בתוך מערכת יחסים, בין אם המדובר בזוגיות ובין אם המדובר בשותפות.

חשוב בזמן שכזה לא להרוס הכל כשדברים לא קורים  כפי שרציתם ואולי גם מאבדים שליטה, אלא לנסות וללמוד בפרק הזמן הזה על הגבולות שלכם ושל הפרטנרים שלכם, ועל הנתינה בזוגיות ויחסים בכלל.

המלצות

ללכת עד הסוף עם התחושות הראשוניות שלכם השנה ולסמוך על האינטואיציה ותחושות הבטן שלכם.

לא לפחד להתמסר לצד הביתי והמשפחתי גם אם המדובר בויתור כביכול על הרגלי חופש שכבר נמצאים אצלכם זמן רב בסיסטם – זו הדרך היחידה להיות בסופו של דבר אדם שלם שמצליח לחוות את עצמו גם כאישיות אינדיבידואלית לחלוטין וגם כחלק נותן ומקבל במערכת יחסים משפחתית וחלק מחוויית בית וקרקע יציבה מתחת לרגלים, למרות הפחד מאיבוד החופש האישי.

 

 

 

 

 

מזל גדי – להגדיר מטרות במלים, ולחבר לבית ולמשפחה

ונוס הרגשית שוהה במזל שלכם בתחילת השנה כשהיא נמצאת בהילוך אחורי עד סוף חודש ינואר, והיא מסמלת חלק מהמהפך המשמעותי שאתם עוברים השנה, שאפשר לסכם אותו במשפט אחד – מורידים את השריון, ומאפשרים למלים לצאת.

השנה הזו נפתחת באופן רב עוצמה: השמש מרקורי פלוטו וונוס בהילוכה האחורי נמצאים במזל שלכם, ומצביעים באופן מעניין על 4 אפשרויות של אזורי פעולה, או זירות, שתפגשו לאורך השנה הזו.

אולם הדגש כעת הוא על התקשורת שלכם, בעיקר התקשורת הרגשית: ונוס ששוהה במזל שלכם כאילו מורדת בתפקיד הקלאסי שאתם נותנים לה כפועלת באופן שמרני להבאת תוצאות, אם רגשית ואם כלכלית, והיא פוצחת בהילוך אחורי כדי לאפשר לכם לבדוק דרכי פעילות אחרות וכווני עשייה חדשים ולא מוכרים.

ההילוך האחורי הזה כאילו מחזיר אליכם חלקים מהעבר שלכם שבהם אתם בודקים לעומק את סוגי התקשורת הרגשית שנקטתם בהם, חלק כדי להבין היכן שגיתם ואולי גם להתפייס עם החלקים האלה כדי לפתוח דף תקשורתי חדש, וחלק אחר קשור לתקשורת הרגשית בזוגיות וביחסים שלכם, בעיקר כשהמדובר בגדיים שמעדיפים תקשורת קרירה ומעט פורמלית יותר על פני תקשורת כנה ישירה בגובה העינים ובעיקר כזו שמחוברת ללב ולא להגיון, לרציו או לאגו ששומר אתכם מוגנים מפני חשיפה רגשית עמוקה מדי.

התהליך הזה יקבל ביטוי מעמיק יותר ומשנה תוקף כבר בתחילת השנה עם מעברו של יופיטר כוכב השפע למזל דגים המאכלס את…בית התקשורת שלכם, בצירוף מקרים שכזה.

אוהב, לא אוהב, אוהב..

מה יופיטר בא ללמד אתכם השנה, גדיים? הוא בא ללמד אתכם להרגיש, לעשות זאת לי פחד, ולתרגם את הרגש הזה למלים, למחוות, לשפת גוף, ולכל מה שיכול לבטא את הרגש הזה באופן המיטבי שלו כדי שהעולם הגדול כמו גם זה הקטן סביבכם ידע מה אתם מרגישים, יוכל לזהות זאת ולהזדהות אתכם ולא לראות זאת כחולשה, או לפגוע בכם משום כך.

הפחד הגדיי מחשיפה רגשית הוא גבוה מאוד, כבר מגיל צעיר. לגדי הקטן שלנו קשה להאמין שאוהבים אותו, ולכן הוא בונה את חייו – לפחות המוקדמים – סביב מלה אחרת: הערכה. כשהוא עושה אפשר להעריך את המעשים שלו, וההערכה הזו היא מספרית והגיונית, ולא רגשית – וזה חשוב כיון שרגש הוא פקטור משתנה ולא צפוי, ולכן הגדי לא יכול לסמוך על הרגש עד הסוף, בעוד שעם הערכה הוא מסתדר מצוין – הוא פשוט מגדיר מטרות באופן מדויק, ומבצע אותן על הצד הטוב ביותר.

משום כך הגדי יכול להגיע למעמד לא רע כביצועיסט או קרייריסט די מהר, אולם רגשית לוקח לו הרבה יותר שנים גם לבטא רגשות וגם לסמוך שלא יפגעו בהם ובו…

מיקומו של יופיטר כוכב השפע בבית התקשורת שלכם עד ה 8 למאי נועד כדי לחזק את הצד הרגשי הזה, להעניק לכם יותר בטחון כדי שתוכלו לבטא אותו באופן חופשי ומיטבי, ולהעשיר את עולמכם הרגשי הן בדרכי ביטוי במערכות היחסים שלכם, והן במקום שבו אתם יכולים להאמין שהעולם ואנשים מסויימים ש…אוהבים אתכם, כן כן, למרות הבחינות הקשוחות שאתם מעבירים אותם  וחוסר האמון הבסיסי שלכם באהבה שכזו.

להתרכך, להוריד את הביקורתיות והשיפוט, לשתף לחלוק לדבר ואפילו…לדבר אהבה בשפתה של ונוס שהילוכה האחורי מנסה להחזיר אהבות של פעם ללב של עכשיו בעיקר כקונספט שאפשר לחזור ולהשתמש בו בכנות ובאומץ אבל בפורמט רגשי ובעיקר מילולי, ולהפוך את האהבה שבכם לסוג של תקשורת, החל ממלים רכות וכלה בחיבוק – אם יופיטר יצליח לגרום לכם לאמץ אפילו חלק מאלה, כי אז מעברו למזל דגים השנה מבורך ביותר מבחינתכ

מעברו של יופיטר למזל טלה מחזיר לתמונה את כל מה שקשור לבית למשפחה, אחרי מסע הטירונות הרגשי שיופיטר העביר אתכם במזל דגים בבית התקשורת: כל מה שלמדתם על הדרך שבה מתקשרים עם אנשים קרובים ואהובים, או הופכים אנשים קרובים לאוהבים דרך תקשורת חמה מילולית פיזית ואוהבת – אפשר ליישם ולממש מה 8 למאי והלאה.

זה לא יהיה קל, כי לא קל ללמד גדי זקן טריקים חדשים והגדי הרי במהותו הוא בוגר מאחרים, אבל גם אם חלק מכל זה יתממש – הרווחתם בגדול.

עלילות סטורן – וחדי הקרן

אלמנט נוסף שכדאי להתבונן בו הוא מיקומו של סטורן שליט המזל שלכם במזל דלי, אליו עבר בשנה שעברה.

ואכן, בשנה שעברה עשיתי כמה סדנאות סטורן שכאלה עם שותפתי לסדנה רינת בורג היועצת והמאמנת, וזה היה מדהים לראות איך אנשים הבינו את תפקידו של סטורן במזל דלי,  ואיך אפשר גם לממש אותו בשטח.

מזל דלי הוא מזל חברתי קהילתי, העוסק בחברות גדולות. סטורן נמצא כאן במקום חברתי מצד אחד, אבל גם סמכותי ואחראי ממקום שני.

היכולת למצות את החכמה הסטורנית ביחד עם הברק האורני של כוכב אורנוס שליט הדלי ועם יופיטר כוכב השפע שהיה שם בשנה הזו, הוליד תוצאה מרתקת שאותה אנחנו רואים היטב בעתונות הכלכלית של החודשים האחרונים: ים של יוניקורנים – חדי קרן – שהם סטרט אפים מבריקים שפורצים דרכים חדשות טכנולוגיות ומנטליות ובונים דברים מדהימים שישרתו את כולנו. שפע שכזה לא היה פה שנים רבות, הן של יזמות חדשות והן של השקעות אלטרנטיביות ושירותים טכנולוגיים חדשים – וכל זאת מהצירוף המשולש הזה של סטורן יופיטר וכמובן אורנוס.

כעת אחרי תרומה רבה כזו לקהילה ולחברה, אפשר להמשיך  האלה מהמקום השכלתני והמבריק הזה ולפרוץ דרכים חדשות שמשלבות בהם גם את עולם הרגש, שיהפוך את הכל לתלת מימדי, אישית וחברתית.

המלצות

ללמוד להפרד ממה שמיצה את עצמו בחייכם: חפצים, בני אדם, קשרים חברתיים ואפילו זוגיות שהפכה נטל ולא מקום חם ואוהב. להפרד זה אומר קודם כל לפנות מקום למשהו חדש שיכול להפרות במקום שבו היתה קמילה. הילוכו של סטורן שליט המזל שלכם במזל דלי מלמד אתכם בדיוק את זה.

 

 

 

 

מזל דלי – לגדל את חשבון הבנק, בלי לשכוח את הלב

לפרק מתחים ולחצים

הילוכה האחורי של ונוס במזל גדי בתחילת השנה הזו ומקבץ הכוכבים הגדול במזל הזה, מראים על עומס רגשי גבוה מאחורי הקלעים, איתו אתם נכנסים לשנה החדשה.

העומס הזה מורכב מהרבה ציפיות שעדיין לא מומשו, משקעים רגשיים שעדיין לא נפרקו, ומשנה מרתקת שעברה מהר יחסית ושרפתם בה לא מעט שטח, אולם העומקים שפגשתם ומכשולים שחציתם עדיין לא עברו עיכול מסקנות ותובנות: החודש הראשון של השנה הזו יוקדש לאלה, ובהמשך הדברים יתפוגגו בהדרגה.

מגיע לי! ללמוד לקבל

יופיטר כוכב השפע שהה שנה שלמה במזל שלכם, פתח כמה וכמה דלתות חדשות, וביחד עם סטורן שעדיין ממשיך להיות במזל שלכם אפשר לכם לרוץ קדימה עם כמה תכניות פעולה, בין אם שלכם ובין אם כחלק של תכניות של אחרים, ולממש כמה דברים שרציתם לממש.

אולם יש מצב שהתגמול האמיתי, לפחות החומרי, על כל המאמצים האלה ואזורי הפעולה החדשים שפתחתם והאנשים שהכרתם, יגיע רק במחצית השנה הנוכחית: יופיטר כוכב השפע שפתח לכם כמה דלתות חדשות הן בראייה והן בגישה, ואפשר לכם לממש רעיונות ויזמות, עובר בתחילת השנה לבית החומר והכספים שלכם, והוא מאפשר לכם לתרגם את כל השמהתחלות הרעיונות והיזמות לחומר ולכסף.

זהו זמן מצוין להגדיר לכם מטרות בתחום הפיננסי כבר בתחילת השנה הזו, כשכל יזמה חדשה שתעזו כבר תהיה מלווה בתכנית פעולה מוגדרת ובכוונים פרקטיים של מימוש ותגמול: סטורן שבמזל שלכם מלמד אתכם לשים גבולות מדויקים כדי שלא להתפזר ולפעול בגבולות בטוחים, ויופיטר מלמד אתכם מלה שנשמעת קלה ופשוטה אבל היא בעצם מורכבת הרבה יותר: לקבל.

למה זה מורכב כל כך? כי כשאנחנו נותנים – אנחנו בשליטה, ולא מסתכנים מנוכחותו של האחר: מי שנותן יודע בדיוק היכן הוא עומד. אבל לקבל זה כבר סיפור אחר… להרבה אנשים מוכשרים – כולל דליים – קשה לתמחר את עצמם ואת המאמץ שלהם, בעיקר כי הם נהנים כל כך ממה שהם עושים…

למקום הזה מגיע יופיטר, כוכב השפע, שנכנס לבית החומר והכספים שלכם השנה. יופיטר מביא איתו קלילות, אופטימיות ותחושה של עשיתי – מגיע לי. מגיע לי כי השקעתי, מגיע לי כי זה יא מוצלח, מגיע לי כי.. כי זה אני. פשוט ככה.

להגדיר מטרות, ולהלחם על מה שחשוב

ב 8 למאי עובר יופיטר למזל טלה, המאכלס את בית התקשורת שלכם. אחרי חצי שנה רגשנית  ומעט פסיבית

כעת הדלי שלנו לומד שיעור חדש: להגדיר מטרות, ולהלחם על מה שחשוב לו. סגנון התקשורת של מזל טלה הוא סגנון לוחמני, והדלי לומר לעמוד על שלו, ולא לבקש אלא לדרוש.

עצמאי בשטח

בנוסף, לומד הדלי שלנו לפעול באופן עצמאי,  ללא תלות באחרים. הדלי הוא מזל מורכב:  מצד אחד הוא בעל אוריינטציה חברתית מאוד, ומאמין בכוחה של הקבוצה להשיג מטרות ולהלחם על אתגרים יותר מאשר היחיד יכול לעשות זאת.

אבל כשיופיטר עובר למזל טלה, הוא מרחיב את היכולת של הדלי להתפשט לאזורי פעולה חדשים, להלחם על טריטוריה, ובעיקר – לפעול כעצמאי בשטח: להקים סטרט אפ קטן משלו, להקים חברה עצמאי, או לעבוד כפרי לנסר עצמאי.

יציאתו של הדלי לעצמאות היא לא רק פועל יוצא מעשי של צמיחה אישית אלא גם סוג של סטייטמנט: מעכשיו אני תלוי רק בעצמי, לטוב ולרע.

נראה שהסטייטמנט הזה הוא בדיוק האישו המשמעותי של הדלי לשנה הקרובה.

 

 

 

 

מזל דגים: וולקאם, יופיטר: הגיע הזמן לצאת למסע!

נראה שאם יש מישהו שבאמת יוכל להפיק תועלת אמיתית מכניסתו יופיטר כוכב השפע למזל דגים, אלה קודם כל אתם, דגיגונים.

חשוב לציין: יופיטר לא מביא איתו כסף, או עושר, או אהבה: יופיטר מביא איתו אווירה מקדמת פעילות חיובית, אופטימיות, ושלל הזדמנויות שמאפשרות את כל אלה, אבל.. אתם דגיגונים אלה שתצטרכו ללחוץ על ידיות הדלתות האלה כדי שהן יפתחו בפניכם: יופיטר עוזר קודם כל למי שעוזר לעצמו.

הבית הראשון באסטרולוגיה הוא הבית שבו האדם מציג את עצמו אל העולם. האם זה ה'אני האמיתי' שלו? לא ולא! את ה'אני האמיתי' מייצגת השמש. בבית הראשון אנחנו פוגשים את המסיכה החברתית שעולה בעיקר במפגשים של אחד על אחד. באסטרולוגיה היא נקראת האופק, ובפסיכולוגיה – הפרסונה, האישיות שלנו כפי שהיא מוצגת לעולם שממול. ישנה פרסונה נוספת היא הפרסונה הקרייריסטית שמוצגת לעולם בבית הקריירה שלנו ואחראית לתדמית המקצועית שלנו ולדיאלוג שלנו עם העולם: בבית הראשון אנחנו מראים גישה לעולם באופן כללי.

לשלב אופטימית ובטחון ביצירתיות והשראה

אבל.. יופיטר לא נכנס לבית הפרסונה שלנו, אלא נצמד לשמש שמייצגת את ה'אני האמיתי' שלנו כפי שציינתי. הוא מעניק לשמש חום, בטחון ואופטימיות, שתופי פעולה מעניינים שהשמש ויופיטר מייצגים אותם (צד אחד מעניק את גרעיון העשייה והשני את ההשראה והחזון) וביחד עם יוצרים צמידות שיכולה לחולל מהפכות להפוך עולמות ולממש חלובבמות גדולים.

אבל.. כל זה תלוי גם בשאר המפה. כשיופיטר נכנס למזל השמש הוא מרחיב אותו ואת אזורי הפעולה הקשורים אליו, ומרחיב במקביל גם את הגישה האופטימית שלנו וגם את אפשרויות הצמיחה האישית של ה'אני האמיתי' שלנו, ומכל הבחינות.

עם העוצמה והכוח הזה שיופיטר מעניק לנו אנחנו יכולים לממש הרבה יותר את הפוטנציאל האישי שלנו, לקבל הכרה מהעולם ביכולות שלנו, ולקדם יזמות תכניות ומימושי פוטנציאל מסוגים שונים.

עד ה 8 למאי מעניק יופיטר לשמש שלכם, דגיגים, את ההכרה הבטחון והאופטימיות שאתם זקוקים להן כדי לפעול בהתאם, ולרוץ קדימה.

לעמוד על שלכם, ולהלחם על מה שמגיע

כעת הוא עובר למזל טלה המאכלס את בית החומר והכספים שלכם, כדי שתוכלו גם לתרגם את כל היכולות האופטימיות והעוצמה שלכם לעובדות בשטח הכלכלי והפיננסי, לדרוש – ולקבל – תגמול הולם על התרומה היצירתיות ההשראה והנתינה שלכם, וזה משמעותי מאוד. בעיקר לדגיגים.

ולמה?

כי שליט מזל דגים הוא נפטון. נפטון הוא כוכב יצירתי ומלא השראה, אבל ההשפעה שלו משתנה, לא קבועה, והוא מערפל ומבלבל, ובעיקר מחליש את האגו שלנו, אותו מנגנון שבנוי על היכולת לעמוד על שלו ולדרוש בצדק לקבל תגמול הולם על הזמן והמאמץ שהוא משקיע במצבים מסויימים.

החלשת האגו הזו היא אחד החסמים הפחות נחמדים של בני מזל דגים, שמתקשים לעיתים לדרוש את מה שמגיע להם ולעמוד על שלהם, ומבטלים את רצונם מפני רצון האחרים בגלל השפעתו זו של נפטון.

כעת, כשיופיטר נכנס כפקטור משמעותי למשחק, הוא מאפשר לדגיג שלנו לחוש שמגיע לו ועקב כך גם להלחם על מה שחשוב לו ועל מה שהתאמץ והשקיע, והגישה האופטימית הזו יכולה ממש לשנות לא רק גישה אלא גם את האמונה של הדגיג בכוחותיו ביכולות שלו וכמובן בעוצמה האישית שלו – ובו עצמו.

יזמות קצרת טווח

סגנון הפעולה של מזל טלה בנוגע לחומר וכספים הוא סגנון סוליסטי, והוא מורכב בעיקרון מיכולותיו של הטלה להשקיע מאמץ מוגבר במטרות קצרות טווח, לסיים אותן, ולנוע הלאה למטרה אחרת.

קביעות במקום אחד ועבודה תחת בוס קשים למי שיש לו טלה בבית השני, אולם הדגיג עצמו יכול להסתגל לכך בתנאי שירגיש שהוא מביא ערך, וגם מקבל תגמול הולם לערך שהוא מביא: הצירוף של שתי התכונות האלה יוכלו לשנות את חייו ולהפוך אותו למאושר.

בשנה הזו כדאי לזכור שכוכב נפטון שוהה במזל דגים, ומשפיע בעיקר על מי שנולדו בעשרת הימים האחרונים של המזל. נפטון עלול לפעול באופן לא קל כלפי הדגיגים שלנו, למרות השפעתו הזמנית של יופיטר – הצירוף של שניהם יכול לעבוד בתנאי שכל אחד מהם יוכל לתרום את מה שיש לו לתת: יופיטר יתרום את הדחף והאופטימיות, ונפטון – את הצד היצירתי, הריגוש וההשראה: אם יכול הדגיג שלנו לחבר כוחות וליהנות משני העולמות האלה – ירויח בגדול.

זהירות: חודשיים שבירים.

השפעה נוספת השנה תהיה על הדגיגים בחודשים נובמבר  ודצמבר: כוכב מרס נכנס להילוך אחורי במזל תאומים, המאכלס את בית המשפחה של מזל דגים. בפרק הזמן הזה היחסים בתוך המשפחה עלולים להיות שבריריים מאוד, ואתם עלולים להכנס למצבים הרסניים של מאבקי כוח ואגו על שליטה בבית או במשפחה, או ריב עם בן משפחה על טריטוריה ועל המלה האחרונה, שיהרוס לא מעט את כל מה שקשור לתחושת הבטחון שהבית אמור להעניק.

אם תוכלו להתגבר על עצמכם ולזכור שהמשבר הזה הוא זמני בלבד – הרווחתם בגדול.

המלצות

ללמוד השנה לעמוד על שלכם ולא לוותר, ולא משנה איזה כוחות יהיו מולכם

להבין שאתם בעלי ערך, שהוא גדול יותר מהתרומה שנדמה לכם שאתם נותנים, ולו רק בגלל שאלה אתם.

להפוך את הדמיון והיצירתיות שלכם לכלי עבודה אמיתי תוך שילוב במדיות אחרות וכלים טכנולוגיים כאלה ואחרים.

לחשוב או על מקצוע יצירתי או טיפולי כדרך לבטא את עצמכם, ולהשתמש באופטימיות ובעוצמה שמעניק יופיטר כדי להכנס לתחום הרצוי ללמוד אותו ולא לוותר למרות הקשיים – עד שתראו תוצאות בשטח.

'

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)

    דילוג לתוכן