עמיחי שקלי – מפת לידה

עמיחי שקלי

מפת לידה

מפת הלידה של מר שקלי מעניינת מאוד: נראה שאפשר ממש לראות איך נראית הדמות הציבורית הזו מבפנים, ומתחת לפני השטח. 

 

אזכיר אחד מהם, שנמצא במעלה ה 13 במזל מאזניים, במפת הלידה של ביבי. זה כוכב השבת אל-גוראב (העורב) שמסומן בחץ כתום. השפעת הכוכב הזה דומה להשפעת צמידות בין הכוכבים מרס האגרסיבי כוכב האקשן וסטורן הנוקשה, שני הפכים מבחינת השפעתם. אלגוראב צמוד במפת הלידה של ביבי לכוכב נפטון ובעצם נמצא בנקודת אמצע מדויקת – מיד פוינט – בין מרקורי כוכב התקשורת (מסומן בחץ תכלת), לבין הירח הרגשי (מסומן בחץ צהוב), כשארבעתם מהווים קבוצת כוכבים משמעותית במזל מאזניים במפה הזו. הצמידויות האלה הופכות אותו למשמעותי במיוחד כאן.

וזה מה שידידתי האסטרולוגית פנינה כץ כותבת על הכוכב הזה: חייהם של אנשים המושפעים מכוכב אלגוראב יהיו מלאי סתירות. שאר הכוכבים במפה והיחסים של של אלגוראב עם כוכבים אחרים ידגישו את הצדדים הטובים או הפחות טובים של כוכב שבת זה. הם עשויים להיות סבלניים אך לוחמניים ולא מוותרים, תאבי בצע עם אינסטינקטים חזקים לחומר, נאים במראה, אנוכיים, מלאי תשוקה, הם נעים בין נצחונות להרס שמם הטוב. בכישרונם המסחרי הם נעים בין גנבים לסוחרים ממולחים. מרס ושבתאי מעניקים כוח הרס עצום (לפעמים אפילו לא מודע) עם תשוקה לנקמנות, נטייה לשקרים ומניפולציות כדי להצדיק את מעשיהם. דבר לא ירתיע אותם מלנסות ולהרוויח בכל סיטואציה. למעשה הכוכב הזה הוא סוג של שילוב המדגיש את הצד הבעייתי של מזל מאזניים ובתוכו הצד הפחות יפה של הפלנטה וונוס(שליטת מזל מאזניים) כשהיא נפגשת עם השפעות שבתאי ומרס. (כל הזכויות שמורות לפנינה כץ).

כוכב נוסף שמשפיע אף חזק יותר על ביבי נמצא במעלה ה9°56 במזל מאזניים ונקרא וינדמיאטריקס Vindemiatrix ומסומן בחץ אדום. התיאורים שלו באנגלית לא קלים: Falsity, folly, disgrace, stealing, widowhood, depression, witch-hunts, mysticism & the occult. Unfortunate; Saturn/ Mercury, ובעברית -תחמנות, חוסר כבוד, גניבה,  דפרסיה- (אמר את זה עליו כל הזמן אהוד ברק שהוא פסימי עד דכדוך). ציד מכשפות  – אדם שרודף אחרים עד חורמה – אינטואיציה טובה,  ותחושה של חוסר מזל  של צמידות מרקורי שבתאי.

כשהכוכב הזה צמוד למרקורי כמו במקרה של ביבי – קמצנות וקטנוניות, כושר שיפוט טוב, יסבול מבעיות גדולות ביחסי הבית[דומסטיק פרובלמס], מאוד פופולרי, מחפש חומר וכסף בכל מיני קיצורי דרך.

כוכב נפטון (מסומן בחץ כחול) נמצא אצל ביבי ב 15.27 מעלות במזל מאזניים. ממש צמוד אליו הוא הכוכב מגרה megra ב 14.35 מעלות במאזניים (מסומן בחץ סגול). בצמידות שכזו לנפטון זה מה שהוא מביא איתו: מעלות רמות דרג (יכול להגיע עד שר אוצר ואפילו ראש ממשלה), פועל מאחורי הקלעים, אשף בלהסתיר פרטים, מיקוד בנושאי חומר ונושאים כלכליים, ארכיטקטורה (ביבי למד מלבד כלכלה גם ארכיטקטורה), כושר עיצוב, והמלה the sickle a שמילולית משמעה זה חרמש או מגל, ומשמעותה בגדול – עורף ראשים..

בגדול, כפי שאנחנו רואים, התמונה מורכבת, וביבי הטוב וביבי הרע הם כלים שלובים במערכת המורכבת של חייו. מאחורי הקסם האישי מסתתרת בדידות עמוקה, מאחורי תחושת הנתינה נותרת ברוב המקרים אכזבה או תחושת בגידה, ותחושת הקרבן של כירון מעורבת בתחושות הניצחון וההישגים של חייו. מאחורי האופטימיות של ונוס והאופק במזל קשת מסתתרים להם דכאון ובדידות,  וגישה חמדנית קטנונית וערמומית של מאחורי הקלעים הורסת את ההרמוניה והיופי של הירח נפטון מרקורי והשמש במזל מאזניים.

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)