תחזית שבועית

תחזית שנתית – 2022

 

מזל גדי – להגדיר מטרות במלים, ולחבר לבית ולמשפחה

ונוס הרגשית שוהה במזל שלכם בתחילת השנה כשהיא נמצאת בהילוך אחורי עד סוף חודש ינואר, והיא מסמלת חלק מהמהפך המשמעותי שאתם עוברים השנה, שאפשר לסכם אותו במשפט אחד – מורידים את השריון, ומאפשרים למלים לצאת.

השנה הזו נפתחת באופן רב עוצמה: השמש מרקורי פלוטו וונוס בהילוכה האחורי נמצאים במזל שלכם, ומצביעים באופן מעניין על 4 אפשרויות של אזורי פעולה, או זירות, שתפגשו לאורך השנה הזו.

אולם הדגש כעת הוא על התקשורת שלכם, בעיקר התקשורת הרגשית: ונוס ששוהה במזל שלכם כאילו מורדת בתפקיד הקלאסי שאתם נותנים לה כפועלת באופן שמרני להבאת תוצאות, אם רגשית ואם כלכלית, והיא פוצחת בהילוך אחורי כדי לאפשר לכם לבדוק דרכי פעילות אחרות וכווני עשייה חדשים ולא מוכרים.

ההילוך האחורי הזה כאילו מחזיר אליכם חלקים מהעבר שלכם שבהם אתם בודקים לעומק את סוגי התקשורת הרגשית שנקטתם בהם, חלק כדי להבין היכן שגיתם ואולי גם להתפייס עם החלקים האלה כדי לפתוח דף תקשורתי חדש, וחלק אחר קשור לתקשורת הרגשית בזוגיות וביחסים שלכם, בעיקר כשהמדובר בגדיים שמעדיפים תקשורת קרירה ומעט פורמלית יותר על פני תקשורת כנה ישירה בגובה העינים ובעיקר כזו שמחוברת ללב ולא להגיון, לרציו או לאגו ששומר אתכם מוגנים מפני חשיפה רגשית עמוקה מדי.

התהליך הזה יקבל ביטוי מעמיק יותר ומשנה תוקף כבר בתחילת השנה עם מעברו של יופיטר כוכב השפע למזל דגים המאכלס את…בית התקשורת שלכם, בצירוף מקרים שכזה.

אוהב, לא אוהב, אוהב..

מה יופיטר בא ללמד אתכם השנה, גדיים? הוא בא ללמד אתכם להרגיש, לעשות זאת לי פחד, ולתרגם את הרגש הזה למלים, למחוות, לשפת גוף, ולכל מה שיכול לבטא את הרגש הזה באופן המיטבי שלו כדי שהעולם הגדול כמו גם זה הקטן סביבכם ידע מה אתם מרגישים, יוכל לזהות זאת ולהזדהות אתכם ולא לראות זאת כחולשה, או לפגוע בכם משום כך.

הפחד הגדיי מחשיפה רגשית הוא גבוה מאוד, כבר מגיל צעיר. לגדי הקטן שלנו קשה להאמין שאוהבים אותו, ולכן הוא בונה את חייו – לפחות המוקדמים – סביב מלה אחרת: הערכה. כשהוא עושה אפשר להעריך את המעשים שלו, וההערכה הזו היא מספרית והגיונית, ולא רגשית – וזה חשוב כיון שרגש הוא פקטור משתנה ולא צפוי, ולכן הגדי לא יכול לסמוך על הרגש עד הסוף, בעוד שעם הערכה הוא מסתדר מצוין – הוא פשוט מגדיר מטרות באופן מדויק, ומבצע אותן על הצד הטוב ביותר.

משום כך הגדי יכול להגיע למעמד לא רע כביצועיסט או קרייריסט די מהר, אולם רגשית לוקח לו הרבה יותר שנים גם לבטא רגשות וגם לסמוך שלא יפגעו בהם ובו…

מיקומו של יופיטר כוכב השפע בבית התקשורת שלכם עד ה 8 למאי נועד כדי לחזק את הצד הרגשי הזה, להעניק לכם יותר בטחון כדי שתוכלו לבטא אותו באופן חופשי ומיטבי, ולהעשיר את עולמכם הרגשי הן בדרכי ביטוי במערכות היחסים שלכם, והן במקום שבו אתם יכולים להאמין שהעולם ואנשים מסויימים ש…אוהבים אתכם, כן כן, למרות הבחינות הקשוחות שאתם מעבירים אותם  וחוסר האמון הבסיסי שלכם באהבה שכזו.

להתרכך, להוריד את הביקורתיות והשיפוט, לשתף לחלוק לדבר ואפילו…לדבר אהבה בשפתה של ונוס שהילוכה האחורי מנסה להחזיר אהבות של פעם ללב של עכשיו בעיקר כקונספט שאפשר לחזור ולהשתמש בו בכנות ובאומץ אבל בפורמט רגשי ובעיקר מילולי, ולהפוך את האהבה שבכם לסוג של תקשורת, החל ממלים רכות וכלה בחיבוק – אם יופיטר יצליח לגרום לכם לאמץ אפילו חלק מאלה, כי אז מעברו למזל דגים השנה מבורך ביותר מבחינתכ

מעברו של יופיטר למזל טלה מחזיר לתמונה את כל מה שקשור לבית למשפחה, אחרי מסע הטירונות הרגשי שיופיטר העביר אתכם במזל דגים בבית התקשורת: כל מה שלמדתם על הדרך שבה מתקשרים עם אנשים קרובים ואהובים, או הופכים אנשים קרובים לאוהבים דרך תקשורת חמה מילולית פיזית ואוהבת – אפשר ליישם ולממש מה 8 למאי והלאה.

זה לא יהיה קל, כי לא קל ללמד גדי זקן טריקים חדשים והגדי הרי במהותו הוא בוגר מאחרים, אבל גם אם חלק מכל זה יתממש – הרווחתם בגדול.

עלילות סטורן – וחדי הקרן

אלמנט נוסף שכדאי להתבונן בו הוא מיקומו של סטורן שליט המזל שלכם במזל דלי, אליו עבר בשנה שעברה.

ואכן, בשנה שעברה עשיתי כמה סדנאות סטורן שכאלה עם שותפתי לסדנה רינת בורג היועצת והמאמנת, וזה היה מדהים לראות איך אנשים הבינו את תפקידו של סטורן במזל דלי,  ואיך אפשר גם לממש אותו בשטח.

מזל דלי הוא מזל חברתי קהילתי, העוסק בחברות גדולות. סטורן נמצא כאן במקום חברתי מצד אחד, אבל גם סמכותי ואחראי ממקום שני.

היכולת למצות את החכמה הסטורנית ביחד עם הברק האורני של כוכב אורנוס שליט הדלי ועם יופיטר כוכב השפע שהיה שם בשנה הזו, הוליד תוצאה מרתקת שאותה אנחנו רואים היטב בעתונות הכלכלית של החודשים האחרונים: ים של יוניקורנים – חדי קרן – שהם סטרט אפים מבריקים שפורצים דרכים חדשות טכנולוגיות ומנטליות ובונים דברים מדהימים שישרתו את כולנו. שפע שכזה לא היה פה שנים רבות, הן של יזמות חדשות והן של השקעות אלטרנטיביות ושירותים טכנולוגיים חדשים – וכל זאת מהצירוף המשולש הזה של סטורן יופיטר וכמובן אורנוס.

כעת אחרי תרומה רבה כזו לקהילה ולחברה, אפשר להמשיך  האלה מהמקום השכלתני והמבריק הזה ולפרוץ דרכים חדשות שמשלבות בהם גם את עולם הרגש, שיהפוך את הכל לתלת מימדי, אישית וחברתית.

המלצות

ללמוד להפרד ממה שמיצה את עצמו בחייכם: חפצים, בני אדם, קשרים חברתיים ואפילו זוגיות שהפכה נטל ולא מקום חם ואוהב. להפרד זה אומר קודם כל לפנות מקום למשהו חדש שיכול להפרות במקום שבו היתה קמילה. הילוכו של סטורן שליט המזל שלכם במזל דלי מלמד אתכם בדיוק את זה.

 

 

 

ט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)

    דילוג לתוכן