תחזית שבועית

תחזית שנתית 2021 – מזל דלי

 

מזל דלי

קורס תעופה מזורז למתחילים, ופרשנות חדשה למלים בית ומשפחה

אין ספק: אתם הם אלה שנמצאים כעת במרכז העניינים, דליים, כשהמעבר של סטורן ויופיטר למזל שלכם משפיע עליכם וגם על שאר המזלות בסדרת המזלות הקבועים, שור עקרב ואריה.

ההשפעה הזו החלה בעצם לא מזמן, עוד לפני שסטורן ויופיטר נכנסו למזל שלכם, אבל מהיום אפשר להתחיל להבחין בה בבירור גם בשטח, בעיקר אלה מכם שנולדו בשבוע הראשון של המזל.

נתחיל מיופיטר, כוכב השפע. לפני 12 שנים שהה יופיטר במזל שלכם, הביא איתו את בשורת השפע שלו, איפשר לכם לזהות הזדמנויות נאות להתפתחות אישית, ולהתחיל מעגל מעניין של צמיחה והתפתחות של 12 שנה, וכעת הוא מגיע כדי לשאול מה קורה, היכן אתם עומדים, ואיך אתם סוגרים את המעגל הזה שהתחיל אז, עם איזה כלים מוכנות אמביציה ומוטיבציה… אז איך אתם מתכוונים לענות לו?

יופיטר מביא איתו גישה אופטימית שהבוטום ליין שלה הוא שתי מלים: הכל אפשרי. ואכן, מבחינת האפשרויות שעומדות כעת לפניכם, נראה שדי הרבה אפשרי באופן כללי, כשאתם מצוידים באופטימיות של יופיטר, ובהתעוררות שאתם חווים אחרי השנתיים וחצי שבהם שהו להם גם יופיטר וגם סטורן מאחורי הקלעים, במזל דלי, השתמשו באופן מסויים בפחדים שלכם עצמכם בכדי לעצור אתכם, כשהפחד העיקרי הוא הפחד מהעוצמה האישית שלכם: לשחרר אותה, להשתמש בה, לרוץ קדימה ולא לעצור.

אבל זה הפחיד רבים מכם, בעיקר כי בתחושה שלכם לא היו לכם את הכלים הנכונים, והשנה הזו של הקורונה הסיטה את תשומת הלב מהעיקר אל הטפל, והיה לכם קשה לרכז את כל האנרגיה הזו במקום אחד ולפרוץ קדימה.

אבל.. עכשיו זה אפשרי. זהו, אין יותר תירוצים. כעת הכל פתוח, ושני כלים נפלאים להתפתחות וצמיחה מונחים על השולחן בסלון או בחדר העבודה שלכם, שני ארגזי כלים שיעזרו לכם במשימה.

הכלי הראשון כאמור הוא יופיטר. המתנה שהוא מביא איתו זו את האנרגיה העוצמתית שלו, אנרגיית צמיחה אופטימית וחזקה, שמאפשרת לכם לחזור להתלהב ולהתרגש מחדש, להתמלא מחדש בתשוקת המרחבים חסרת הגבולות שיש לקשת עם חוסר הגבולות והגישה האוניברסאלית הגלובלית של הדלי,  וכששתיהן רצות קדימה ביחד קשה לעצור אותן: המקום היחיד שיכול לעצור הוא מכשולים שהמציאות הפיזית עלולה להערים עליכם, אלמנט שהוא בדרך כלל לא מעצור אמיתי לאורך זמן, ו… אתם עצמכם.

הכלי השני הוא סטורן הפרקטי. הנוקשות שלו בגדול היא רק כסוי ליכולת שלו ללמד אותנו את עובדות החיים ממקור ראשון, כשהוא ישים את הדגש בשנתיים וחצי הקרובות על היכולת שלכם לבנות לכם בסיס פעולה חזק ויציב לעשייה מכל הסוגים, ובעיקר קביעת עובדות בשטח שעליהן נוכל להשען, ומהן לצאת למסע כיבושים נוסף.

השילוב של השנים האלה לא יוצר קונפליקט בין שתי אנרגיות שונות. להיפך: הוא יוצר סינרגיה מופלאה בין הצורך לרוץ קדימה בגלים של השראה שמחה ותשוקה, לבין הצורך לתת לכנפיים האלה שרצות קדימה גם רגלים שעומדות איתן על הקרקע, על בסיס פעולה מעשי ויציב, שמאפשר לכם לחלום ולממש בו זמנית בשנה הקרובה כשיופיטר שוהה במזל שלכם.

החוויה היופיטרית אמנם מתחילה השנה הזו, אבל היא לא תפסק בשנה הבאה: הדלתות שאתם פותחים השנה בעזרתו של יופיטר ימשיכו להשאר פתוחות גם כשיגיע בשנה הבאה לבית החומר והכספים שלכם, ויעזור לכם לממש את הרעיונות והיזמות ולתרגם אותם לעובדות, לחומר ולכסף.

סטורן מתאים בדיוק לסיטואציה שבה הרוח חוזרת והופכת אנרגטית יצרית ומליאת תשוקה: הוא יודע להפוך את הסיטואציה הזו לתלת מימדית על ידי בניית גדולות מוגדרים לפעילות הזו: עבודה חדשה ומאתגרת, מיזם מדליק, סטרט אפ שבנו על רעיון חדשני, טכנולוגיה מעניינת… כל אלה ועוד יכולים להפוך למעשיים ויותר מזה כשסטורן נמצא בדיוק במקום כדי לתרגם את כל זה למעשים, לאתגרים מקצועיים, ליזמות פרקטיות, ולשורה תחתונה מלהיבה ורווחית לא פחות.

כל שנשאר הוא להשתמש בחכמה בשילוב הזה, לא להסתנוור משפע האנרגיה הפתאומית ולרוץ מהר מדי, אך מצד שני אם אתם אחרי תקופה לא קלה – לא לצפות שדברים יקרו בין לילה כשהגישה היא פסימית בגלל נסיון העבר הקרוב הקשה: תנו לדברים לשקוע, להצטלל, לקרום עור וגידים בתוככם, ולעובדות בשטח להווצר בהדרגה, במקום לרוץ כבר עכשיו ולהכריז עליהן בקול מול העולם.

אז.. מורידים ציפיות, ומאפשרים לתהליך לצמוח באופן טבעי, כמו שצריך וראוי.

מיקומו של אורנוס שליט המזל הדלי בבית הרביעי, בית המשפחה, מראה שבעוד בזירה אחת יש אווירה אנרגטית של צמיחה והתלהבות עם יופיטר ואפילו עם סטורן, הרי שדרך פעילותו של אורנוס עלולה להביא איתה בבית הרביעי אפקט שונה לגמרי, ואפילו עלולה לגרום לקונפליקט מסוים.

הבית והמשפחה הם אזורי הפעולה הם באופן מסויים אחד המקומות האינטימיים והאישיים ביותר שלנו, ותפקידם בין היתר הוא לאפשר לנו מידה מכסימלית של חום, ביטחון ושייכות, ובמלה אחת – תחושה של בית…

אבל כשאורנוס נמצא כאן, והוא כאן כבר כשנתיים, הדברים הם שונים באופן שבו האנרגיה שלו מיתרגמת עכשיו לעובדות בשטח, או יותר נכון משנה את העובדות בשטח, כי כמו שכבר כתבתי אורנוס מביא איתו את בשורת השינוי, ושינוי אומר שלפחות בתקופה מסויימת תחושות הבטחון והשייכות יעלמו עד שהם ייבנו מחדש באופן כזה או אחר: עד אז אנחנו חשופים לזעזועים מסוגים שונים, אלמנט שלא קל בעיקר כשיש חלקים אחרים בחיינו כרגע שנמצאים בתהליך של בנייה חוויה ריגוש וחיבור אנרגטי מחדש למשהו שהיה  ואבד והנה – חוזר שוב לתמונה…

המלים אורנוס ובטחון לא ממש הולכות ביחד, בעיקר כשהתהליך האורני עוסק בשמיטת השטיח מתחת לרגלנו כדי לגרום לנו להבין שהשטיח הזה מיצה את תפקידו, וכרגע אנחנו זקוקים לשטיח חדש, ואולי בכלל לקרקע מתחת לרגלים ולא לשטיח? ואם לקרקע – קרקע יציבה מאוד שלא תזוז כשאנחנו מתרגלים את יסודות התעופה המחודשת עם כוכב יופיטר, וסטורן כמו קבלן שיפוצים מנוסה מתחיל להביא חומרי בנייה כדי  לבנות באופן יציב ככל האפשר את בסיס השיגור של יופיטר שרק רוצה להרים כנפיים ולעוף רחוק ככל האפשר…

אבל איך תהליך הבנייה שסטורן מתחיל עכשיו אמור להתיישב עם העובדה שכל נושא הבית והמשפחה עובר שינויים, והתהליך שאורנוס מביא איתו עלול להתקשות וליצור את החום ההכלה האמפטיה ותחושת הבטחון שמצופה מבית, כשגם הדלי עצמו נמצא בעצם בסוג של מסע שיפוצים שבו מוציאים את הישן שמיצה את עצמו ומכניסה אווירה חדשה, גישה חדשה, ובעצם חוויות של ניתוק מהבית יותר מאשר חיבור אליו ולצורך זה הוא צריך כל טיפת בטחון שרק אפשר כדי שהתהליך יושלם בהצלחה?

בקיצור – שלושה כוכבים מביאים אל הדלי שלנו שלוש חוויות שונות במקביל: יופיטר מחזיר את התשוקה וההשראה, סטורן מנסה לבנות משהו יציב סביבה כדי לאפשר לה להתממש במלואה, וממש באותו הזמן אורנוס ממשיך לבצע את השינויים בגזרת הבית והמשפחה שהחלו לפני כשנתיים, כדי שבסיס הפעולה הביתי והמשפחתי שמיצה את עצמו יוחלף במשהו שונה יציב יותר  ובר קיימא בעתיד?

אין ספק – הדלי שלנו נמצא השנה במשימה לא פשוטה שכוללת בתוכה גם תעופה, גם בנייה וגם פירוק. אוף.

 אבל..המשימה הזו היא לא בלתי אפשרית: בגישה חכמה ומודעת אפשר לפרק את את אוסף החוויות והמשימות הזה לחלקים שונים, ולעבוד על כל אחד מהם במקביל: לשנות את אווירת הבית והמשפחה ולהפכה איכותית או לנתק ולהתנתק, ולבנות בסיס פרקטי ויציב מבחינה מקצועית על ידי סטורן שיאפשר ליופיטר לעוף קדימה ולאפשר להשראה ולתשוקה לשאת את הדלי גבוה ורחוק יותר, כשמאחוריו הפירוק ההרכבה והבנייה המחודשת מתנהלים במקביל,ובו זמנית..

אין ספק, שלוש המשימות האלה אינן פשוטות, אבל מי אמר שצריך לסיים את כולן בהצלחה השנה? בשנה הזו כדאי להתמקד בתעופה של יופיטר, ובתחילת החיבור שלנו עם סטורן לקרקע מעשית חכמה ויוזמת. נושא הבית והמשפחה הוא תהליך שכבר נמצא כמעט באמצע הדרך, כך שפה אנחנו פחות או יותר יודעים היכן אנחנו עומדים ובאיזה מצב, וצריכים רק לאפשר לתהליך הזה להמשיך לזרום בבטחה, כך שלא יפריע לשני תהליכי הצמיחה האחרים שמתרחשים במקביל.

אז מה עושים? מגדלים כנפיים חדשות לקורס תעופה מזורז, ונותנים פרשנות חדשה למלים בית ומשפחה, ומשמעות שלא היתה להם קודם.

וזה – אפשרי!

 

 

 

כתיבת תגובה

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)