תחזית שבועית

תחזית שנתית 2021 – מזל גדי

 

מזל גדי

תפיסה חדשה של נושאי חומר ומשאבים , ופורמט יצירתי של הלב

לרבים יש את התחושה שכששליט של מזל מסויים נמצא במזל שלו עצמו, זה אומר שהוא במיטבו ושהמזל שלו נהנה ממנו במיוחד בזמן שכזה…

אבל כשהמדובר בסטורן, אין טעות גדולה מזו.

מזל גדי הוא בעיקרון מזל קשוח למדי. זה הקרדינל של האדמה, מה שאומר שתסמיני היסוד הזה יתבטאו בו באופן מכסימלי ומודגש, לטוב ולרע: השאפתנות, האמביציה, הביקורתיות השיפוט והקושי לבטא רגשות חמים ורגשות בכלל הם שם דבר: כשכוכב כמו יופיטר שוהה במזל הזה, נראה שכל זה עובר תהליך של ריכוך מסויים, של גישה אופטימית יותר ואפשרות של צמיחה פנימית מואצת.

אולם כשסטורן נמצא כאן הרי שהשופט הסטורני הפנימי שממילא קיים אצל כל בן מזל גדי, מוצא לו שותף פעיל בדמות של סטורן עצמו, והשנים האלה לא עושים חיים קלים לגדיים בלשון המעטה: הפרפקציוניזם הגדיי בא עכשיו לביטוי באופן עוצמתי יותר, הצד ההישגי הופך משמעותי יותר, וגם הקשיחות מתחזקת בהדרגה וגדי קשוח לא בקלות יוותר על החומות כידוע גם כשהוא משנה סגנון סטייל ואווירה כשסטורן עובר למזל דלי…

מזל דלי מאכלס את בית המשאבים שלכם, ונושאים כמו כספים וכל מה שקשור אליהם הופכים משמעותיים יותר. כשהמדובר בכסף – בדרך כלל לא צריך לדאוג כשהמדובר במזל גדי. בני ובנות המזל הזה מודעים לנושא החומר והכסף כבר מגיל צעיר, ולא תמצא כאן בזבזנים גדולים אלא אם יופיטר או אורנוס מעורבים באופן אקטיבי במיוחד בנעשה במפת הלידה של האיש.

אבל כשהמדובר בבית המשאבים והכספים שנמצא במזל דלי, סגנון הפעולה הזה הוא שונה. כעת כוון הפעולה הוא החוצה, מה שאומר שהגדי לא יתעקש לחסוך עכשיו – תמיד יחסוך חלק מסויים אבל כעת זה יהיה מן הסתם חלק קטן יותר – אלא יחפש לו אפיקי שיווק והשקעה קצת שונים, כשהדגש אולי לראשונה מזה תקופה מאוד ארוכה לא יהיה בסגנון שמרני דווקא, אלא באופן מוזר פתוח מאפשר ואפילו לוקח סיכונים מסוימים, כשהכסף בעצם מסמל את הצורך להיות מעורב באלמנטים חדשים שאין לו דרך אחרת להיות מעורב בהם, בעיקר כאלה הקשורים לעולם החברתי, למדיה ולתקשורת, או לטכנולוגיות מתקדמות, סטארט אפים, או מיזמים שתורמים לחברה.

זו אולי הפעם הראשונה שבה הגדי שלנו ישתמש בכסף לא רק כמטבע שמייצגת תגמול או כוח קנייה, אלא כערך קצת שונה הקשור לכל הנושאים שהזכרתי ושבעקיפין הגדי עשוי להתחבר אליהם דרך הכסף באופן כזה או אחר, גם כי הסקרנות שלו כעת רבה יותר גם בגלל שהותו של יופיטר בבית הכספים שלו וגם בגלל סקרנות לתהליכים שמתרחשים עכשיו בעולם ושהכריחו אותו בשנה האחרונה לצאת קצת מעצמו וממגדל השן המופנם שלו ולהגיב על מה שקורה באופן כזה או אחר, וכך גם לרצות להיות מעורב יותר בתהליכי קבלת החלטות ובגלל הרצון שלו להשפיע שמתגלה במפתיע, ולזרום עם מה שקורה בעולם ועם המגמות ששולטות יום בתקשורת ובמדיה.

בנושאי חומר וכספים השינוי הזה יכול להתגלות בגילוי אמצעי השקעה נוספים על אלה הקיימים. השקעה בקריפטו ובביטקוין למשל, במניות של חברות טכנולוגיה חדשות ופחות מוכרות, ואפילו במיזמים חדשניים – הגדי שלנו יוצא קצת מעצמו ומסביבת ההשקעות המוכרת ומנסה לחוש את הדופוק בעולם ולהתכוונן לפיו, ולאו דווקא ללכת על הבטוח והמוכר, לשם שינוי.

מיקומו של אורנוס בבית הביטוי האישי והאגו שלכם תומך גם הוא במגמה הזו. אורנוס מביא איתו צורך ייחודי לביטוי אישי שהתחיל בעצם לפני שנתיים כשעבר למזל שור, והביא איתו אנרגיה חדשה של צמיחה לבית היצירתיות וביטוי האגו שלכם, גדיים.

זהו מעבר מוזר ומעניין כאחד. הגדי מאופיין בדרך כלל כמזל שמרן שלא נוטה לקחת סיכונים מכל סוג שהוא, בודאי לא בנושאים כמו חומר וכספים, אבל אורנוס מביא איתו את המגמה ההפוכה: צורך בריגושים הנובעים דווקא מהליכה שלא בתלם ולא במישורים קונבנציונליים מוכרים.

הקונפליקט הזה יבוא לידי ביטוי כששתי המגמות יכנסו בחייכם לעימות זו מול זו, המוכר מול הלא ידוע והישן מול החדשני, והשנה הזו תהפוך בסופו של דבר למעין תמהיל מעניין בין השנים, כשפה ושם הגדי יתפקד אפילו לא דווקא ממקום הסטורני המוכר, אלא יותר כגדי שמנסה להכיר את העולם העולם הדליי והאורני מקרוב, בנסיון להיות אפטודייטי עם היד על הדופק, במקום להשען על עולמו המוכר והישן.

לא נשכח שהבית החמישי שבו נמצא אורנוס מייצג גם את הצד הרומנטי, וכל מה שקשור לאהבה. לא אופתע אם אשמע שלעולמם של כמה וכמה גדיים תתפרץ אהבה אורנית חדשה, מרגשת מלהיבה וכמובן בלתי אפשרית למימוש ארוך טווח (ובזה קסמה כמובן…). בשפה של החבר'ה יכולים לקרוא לזה אפילו סטוץ, אירוע שלהרבה גדיים שמרניים עלול להיות אפילו מפחיד בחוסר הודאות שבו…

בדיוק באותו אופן רק בהפוך על הפוך, אורנוס מאפשר לגדיים לסיים מערכות יחסים רגשיות שמיצו את עצמן אפילו מבחינת פוטנציאל, ולהרגיש שוב חופשיים ופנויים… לאהבות אורניות חדשות, והפעם מהסוג המלהיב יותר והמחייב פחות.

זה נכון גם לגבי אופן הבילוי הגדיי שגם הוא יכול להשתנות כעת, עם מיקומו של אורנוס בבית ההנאות שלכם, כמו גם יכול להיחוות שינוי עכשיו באופן שבו מתבטאת היצירתיות שלכם, והחופש החדש ליזום ליצור ולבדוק אפשרויות חדשות של ביטוי אישי בכלל, כולל תחביבים שמזמן רציתם לנסות ולא ניסיתם, ומפגש עם אנשים יצירתיים ושונים מאוד מעולמכם המוכר, שיכולים להביא איתם השראה וגישה יצירתית לעולמות שאינם מוכרים לכם.

אפשר בהחלט לומר שהתפיסה המסורתית של הבית החמישי כבית המבטא את האגו וביטויו האישי, מקבלת ביטוי שונה מאוד בגלל נוכחותו של אורנוס, שמנסה לעשות פה את הבלתי אפשרי: לבנות פורמט חדש לביטויו של הלב…

 

 

 

כתיבת תגובה

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)