דלי

דלי

מה לא אמרו על הדליים?.. אמרו עליהם שהם קריזאים, שהם לא צפויים, שהם מתנהגים באיפוק ופתאום חותכים ונעלמים, שהם חיים בבועה של עצמם ולא יוצאים משם אלא רק כשנוח להם, שהם לא פועלים באופן קונבנציונלי שמקל על אחרים לעבוד איתם, שיש בהם צד שמנסה להדהים אותך ולפעול באופן אקסצנטרי, שהם מתקשים באינטימיות אבל אלופים בידידות, שקשה להם עם יחסים לאורך זמן, שהם מוזרים, שלא אכפת להם מה העולם חושב עליהם כולל הידידים הקרובים שלהם, שהם מתנתקים בדיוק כשצריכים אותם..

ומה מזה נכון? מזל דלי שייך ליסוד האויר, שאליו שייכים אלה שעובדים עם הראש בעיקרון ופחות עם הלב, ולקבוצת המזלות הקבועים. השליט של מזל דלי הוא אורנוס, הקשור מאוד לשנויים ניתוקים וחשיבה מקורית, כוכב שגורם לו להיות מבריק וידידותי מאוד כלפי הסביבה, אך במקביל גם קצת מרוחק, וסגור בבועה שכלתנית ומיוחדת.

הדלי הוא אחד המזלות הידידותיים ביותר על פני גלגל המזלות. מהיותו שייך למזלות האויר השכלתנים, הוא פתוח מאוד לתקשורת מהירה עם אחרים, וממהר להתיידד בצורה אינטליגנטית, ולעשות לעצמו הרבה חברים.

כבר מגיל צעיר הדלי  נמצא במרכז החבורה, גם כי הוא יודע לשמור על עצמו ולא לפתח רגשות עויינים, וכך גם להשאר ידיד של כולם. אבל הדלי, אולי בגלל אורנוס ששומר עליו לבל יפגע מרגשות עמוסים וצפופים מדי, הוא מזל קצת קצת לא אישי. הוא אמנם ידידותי מאוד, אבל לעיתים מעדיף ידידים על פני קשר זוגי סוער. עודף רגשות עלול לאיים עליו, ולגרום לו לברוח, והוא אכן בורח. כי הדלי הוא אלוף הניתוקים : גם הוא זקוק להרבה מאוד חופש אישי, ומוצא לו את יכולת התמרון בין כל המחוייבויות החברתיות שלו. הוא פשוט נעלם וחוזר, והוא גם יכול להתנתק ממך באמצע השיחה, בוהה בך ומתנתק בתוך עצמו, וחוזר אחרי כמה דקות ומשלים הכל בעזרת היכולת האינטליגנטית המהירה שלו, ואין לך מושג שבזמן שדיברת הדלי בכלל היה בטימבוקטו, בודק מה מזג האויר שם, או מסתכל במטבח לראות אם השאיר את הגז פתוח: החיוך הקטן שלו מולך מבטיח שהוא כל הזמן איתך, חיוך ששנים עבד עליו כדי שיעשה בדיוק את זה – יתן לו אפשרות להיות בבועה שלו בלי שאחרים ידעו שהוא שם ויפריעו לו.

הדלי הוא מבריק מאוד, ואורנוס גם מעניק לו לעתים ניצוץ של גאוניות ומקוריות, אותו ניצוץ ממנו אפשר לברוא משהו מכלום. אולם, הניצוץ הזה הוא ייחודי וכאמור לא אישי, ומשום כך קשה לו לעיתים קשה לו עם אנשים לאורך זמן. לא פלא איפה שהרבה מאוד דליים נקשרים למחשבים שלהם, ועובדים בתחום ההיי טק. אפשר ממש לומר שאת המחשב המציאו בשביל הדלי, והוא גם דומה לו : אינטליגנטי, מהיר מאוד, לא אישי, ולא זקוק להבעתרגשות בלתי פוסקת. אפשר לתקשר עם כל העולם דרכו מבלי שיציקו לך איפה היית ומה עשית, לקבל הרבה מאוד אינפורמציה על נושאים שהדלי סקרן אליהם, ובעיקר לתקשר מצוין מבחינה חברתית, ולהכיר הרבה אנשים אחרים ממרחק בטוח, ועדיין להשאר מוגן ולא אישי.

בדיוק מהסיבות האלה לעיתים הדליים מתקשים בזוגיות חונקת לאורך זמן, ומעדיפים להיות עם עצמם, או עם קבוצה גדולה של אנשים בהם יוכלו להתבטא בצורה חברתית וידידותית – למרות שבפנים זה בעצם להיות לבד.. אבל הלבד של הדלי, בתוך הבועה המבריקה  שלו, הוא לבד שמח וידידותי, ולא מקום עצוב בלבד, ולבועה הזו הוא מוכן להכניס רק אנשים שיבטיחו לו באופן אישי ובכתב שילכו ברגע שישעמם לו, או ברגע שירצה להיות לבד, ואם אפשר – בלי להיעלב..

 

 

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל דלי – 13 לספטמבר 2020

ונוס הרגשית ממשיכה גם השבוע לנוע במזל אריה שמול המזל שלכם, והדלי השכלתני והאינטליגנטי מקבל מנה מוגדלת של רגשות מונוס שלנואולם בהמשך השבוע יוצרת ונוס זוית פעולה עם אורנוס שליט המזל שלכם, זוית שעלולה ליצור קונפליקט בין הצורך לרגש ולהיות במערכת יחסים, לבין הצורך להתנתק ולשמור על רוח עצמאית. יחסים או דיאלוג סוליסטי עם העולם? הדילמות הרגשיות של השבוע מורכבות מהחומרים האלה.

2020 תחזית שנתית – דלי

מזל דלי: שינויים בבית ובמשפחה, ומימוש מעשי של יזמות וחלומות.

נראה שאתם, או לפחות לא מעטים מכם, כבר מרגישים את השעור שאורנוס שליט המזל שלכם מעביר אתכם, בתהליך שהחל כבר בחודש אפריל הקודם.

ובאמת, מעברו של אורנוס למזל שור מביא איתו את רוח השינוי גם אליכם, דליים, וזה קורה אולי במקום הרגיש שינויים ביותר אצלכם: בבית ובמשפחה.

בעיקרון הדלי הוא מזל שכלתני ומבריק וגם מוגן יחסית מבחינה רגשית, שכן הראש והשכל תופסים פה לא מעט נפח ביומיום שלכם, מה שאומר שפעמים רבות הוא חי בבועה השכלתנית והמוגנת שלו, בלי להפריע לאף אחד אבל גם בלי הפרעות רבות מדי מבחוץ. הוא – טוב לו עם עצמו…

אבל כשכוכב כמו אורנוס התזזיתי, כוכב השינויים, מתחיל לכרסם שם מתחת לבלטות ולהזיז את השורשים, בעיקר כשזה בבית כל כך רגשי ואינטימי כמו בית המשפחה, כבר אי אפשר להתעלם. פה מתחילים כבר שינויים או לפחות הכנה לשינויים, תהליך שעלול להביא איתו גם פחד משינויים, בעיקר שינויים שלא תלויים בכם, ואני מדבר השנה  על אלה מכם שנולדו בעיקר בשלישון הראשון של המזל.

וכשאורנוס מתחיל לעבוד, אפשר כבר לחוש זאת באווירת הבית. בין אם אתם זקוקים עכשיו למינון גבוה יותר של ספייס וחופש אישי מהבית ומהמשפחה, בין אם אתם מרגישים שקצת נשאבתם לשם לאחרונה ואתם מנסים להחזיר את עצמכם לעצמכם, ובין אם אתם מרגישים רצון אולי לקחת פסק זמן מהקשר מהמשפחה או מאדם קרוב כדי לבחון את הדברים מקרוב או מבחוץ – אורנוס מכריח אתכם להתבונן במה שבניתם, לנקות את מה שמיצה את עצמו, ולשנות אופי אווירה או כיוון.

זה יכול להיות גם בבית עצמו: פתאום רוצים לזרוק המון דברים, רוצים שתהיה אווירה נקיה ולבנה, אולי אפילו רוצים לעבור דירה כי זו מתחילה פתאום להעיק – כל אלה ועוד כמה עלולים להתרחש ממש עכשיו. הדלי בעיקרון הוא מזל שאוהב מינימליזם נקי וקירות לבנים ואויר פתוח וצלול – אלא אם כן יש במפת הלידה שלו השפעות אחרות כמובן – ובמובן מסויים אורנוס מביא איתו אל סביבת הבית והמשפחה עכשיו אוירה דליית אותנטית לגמרי. אלא שבאוירה כזו לא בטוח שיש מקום למישהו אחר כרגע..

וזו עוד תופעה שעלולה לקרות עכשיו: לעזוב בית. גירושים, פרידות, שינוי אווירה, או כוון אחר בזוגיות עצמה עם פרטנר שמבין וגם הוא זקוק לשינוי – כל אלה אפשריים עכשיו, כשאורנוס מתחיל לפתוח חלונות דלתות ומרתפים לאוורר את הבית ובעיקר לאוורר את חי הרגש שלכם, דליים, ולהחזיר אתכם לבסיס, למקור, לדלי הבסיסי האותנטי שלא צריך בעצם אף אחד ושום דבר… בבסיס כמובן. אבל אם הוא מוצא מישהו שדומה לו, שגם הוא קצת נלחץ מלישון כפיות או זקוק לספייס כמוהו – אהלן וסהלן…

ופה אולי בדיוק הזמן למצוא לכם מישהו כזה, אם הלב הדליי המבריק פנוי. אם לא, אולי זה הזמן לעשות עבודה עם הפרטנר הקיים ולשתף אותו בתהליך. גם זה וגם זה הם מצויינים.

בחודש אפריל כשסטורן עובר למזל שלכם, מתחילה תקופה חדשה: סטורן והדלי הם שני הפכים: הדלי זקוק לחופש – סטורן להגבלות וגבולות. הגדי זקוק לספייס – סטורן מעיק ומלחיץ ומעמיס. סטורן הוא בעצם סוג של בית ספר: הוא מגיע לחיינו לשנתיים וחצי של טירונות לא קלה ומלמד אותנו על החוקים של החיים בדרך כלל בדרך הקשה, גורם לנו להתרסק ולהתאכזב פה ושם אך גם ללמוד מהר מאוד שמשתלם לשמור על החוקים, ולכל התהליך הזה קוראים – התבגרות, כי בדלי האותנטי, יש בכל זאת משהו צעיר נצחי שכזה, שצריך לפעמים גם  ללמוד בדרך הקשה…

סטורן פותח תקופה חדשה רצינית אחראית ומעשית. אורנוס מביא איתו שעורים בשינויים רגשיים ופרקטיים הקשורים לבית ולמשפחה. אלא שני קווי השינוי הגדולים שהשנה הזו מביאה אליכם, ובינינו – זה בהחלט מספיק ואפילו קצת מעל ומעבר גם למזל אינטליגנטי ומבריק כמו הדלי שלנו, נכון?

 

צרו קשר

כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)