מפת לידה: ממשלת השינוי של לפיד ובנט – ההקמה 13.6.21 20.52 ירושלים

ממשלת השינוי: הבסיס, הסיכונים, הסיכויים, משברים אפשריים.

 

מפת לידה: ממשלת השינוי – ההקמה וההשבעה   

תאריך: 13.6.21

שעה: 20.52 

ירושלים

 

ראשית, לגבי ממשלת השינוי עצמה: כאחד שידע שהתהליך האורני יבשיל לכדי ממשלה חדשה והיא אכן תקום ולא תיפול למרות המאמצים של אנשי הממשלה הקודמת, כמו שכבר כתבתי פה בעבר, אני נרגש גם לראות שצדקתי בראייה ארוכת הטווח שלי הן מבחינת הממשלה החדשה שתוקם והן מבחינת ירידתו של ביבי במסלול הפוליטי – תהליך ארוך שיגיע לסופו בשנה הבאה ולא יחזיר אותו למקום בו היה.

כאסטרולוג שהוא בעצם סוג של הסטוריון קוסמי שרואה תהליך שינוי שהתחיל לפני שלוש שנים כשהוא מתממש ומתגשם ממש מול עיני –  אותי זה תמיד מדהים מחדש.

את השלב הראשון כבר ניתחתי לא מזמן: את מפת הלידה של התהליך שבו אמר יאיר לפיד לנשיא 'יכול אני'. המפה ההיא היתה מעניינת מאוד, שכן פוטנציאל המימוש של הממשלה החדשה כבר היה גלום בתוכה והיה ברור שיתממש, כששלל הכוחות המרכיבים אותה באו לידי ביטוי.

רבים לא צפו הצלחה לתהליך המימוש עצמו, והיו בטוחים שאיכשהו נתניהו יצליח לטרפד אותו, אבל לי אישית היה ברור שזה לא יקרה, ואכן ככל שהזמן עבר היה ברור לכולם שממש מול עינינו מתממשת לה הסטוריה חדשה.

מפת הלידה הנוכחית של השבעת הממשלה מבטאת תהליך מורכב מאוד שהוא חלק מתהליך גדול  יותר – השינויים שמביא איתו כוכב אורנוס – שזוית שלו עם סטורן הנוקשה מגיעה לדיוקה ממש ביום חתימת ההסכמים בין כל המפלגות, יומיים לפני ההשבעה עצמה.

השלב הראשון כאמור התחיל בהודעה של לפיד לנשיא המדינה: יכול אני. מפת הלידה שהכנתי להודעה ההיא היתה אופטימית למדי, והראתה באופן די מדויק מה עמד מאחורי הצהרת הכוונות ההיא.

השלב השני היה אתמול, בזמן ההצבעה וספירת הקולות ואחר כך השבעת השרים: מיקומם של הירח וונוס במזל סרטן תורם לתחושת בטחון באופן כללי שאכן הדברים זורמים, לפחות מבחינה רגשית. ניגש למפת ההשבעה עצמה.

שתי הנקודות החשובות שכדאי להתחיל איתן את הניתוח הן השמש שמייצגת את ה'אני האמיתי' של התהליך, והאופק שמראה איך הדברים נראים כלפי חוץ, ובאיזו גישה ניגשים לדברים.

האופק במפה הזו נמצא במזל גדי (מסומן בחץ חום בצד שמאל), מיקום מעשי ורשמי מאוד שמראה לנו את הפרזנטציה של הממשלה הזו:  מפת מימוש מעשית של תהליך פוליטי, שעיקרו – קביעת גבולות ועובדות בשטח, שזה בדיוק בעצם הסיבה שבגללה התכנסו כולם: לקבוע עובדה בשטח, וזו עובדה חד משמעית של כאן ועכשיו, ללא פקפוק כלשהו.

מיקומו של סטורן שליט מזל גדי (בעיגול חום) יראה לנו את האופן והסגנון שבו כל זה יתממש: סטורן נמצא במזל דלי, מה שאומר שמתחת לפורמליות של עצם המימוש עם האופק בגדי, הרי שהסגנון היה של מזל דלי, כלומר שכלתני חברתי וקהילתי.

הצירוף הזה מצביע על אחד ממטרות הממשלה הזו שגם נאמר בקול רם: הצורך להתחיל ולחבר מחדש את חלקי העם שעברו תהליכי הפרד ומשול על ידי ממשלות נתניהו, כדי לחזק את שלטונו: חרדים מול חילונים, ערבים מול יהודים, ימין מול שמאל, ואפילו מחוסנים נגד לא מחוסנים: כל תהליך שהצליח למצוא סיבות להפרדה ולהאשמות קיבל לגיטימציה, ומטרתה המוצהרת של הממשלה הזו – גם כפי שאנחנו רואים דרך מיקומו של סטורן שליט האופק שנמצא במזל דלי – שמרכיב את החצי השני של הבית הראשון במפה, בית הפרזנטציה של הממשלה – הוא להפוך את תהליך ההפרדה הזה לתהליך של חיבור מחודש דרך מציאת המכנים המשותפים של החלקים השונים בחברה ובציבור הישראלי.

בבית הראשון נוכל למצוא גם את כוכב פלוטו היצרי (מסומן בעיגול כתום), אולי הכוכב העוצמתי ביותר במפה. המצאותו בבית הראשון משמעותית מאוד.

במפה הקודמת של הכרזת יאיר לפיד 'יכול אני' היה פלוטו בבית ה 12 של המפה, מאחורי הקלעים, והוגדר רק כפוטנציאל. היתה נטייה אז לראות אותו כפוטנציאל הרסני של ביבי שמאחורי הקלעים, שממתין לשעת כושר כדי להרוס מאחור דרך מניפולציות את הממשלה

אולם כעת, עם הכרזת הממשלה, אנחנו רואים את פלוטו במלוא עוצמתו בבית הראשון של המפה, הכוכב הקרוב ביותר ומשום כך גם המשפיע ביותר על המפה, והוא מצהיר חגיגית: תסתכלו עליו – אני מייצג את כל העוצמה שיש בממשלה הזו, ואני כאן כדי להשאר!

זו הפגנת נוכחות מרשימה וזה אומר שהממשלה הזו אכן מפגינה כלפי חוץ שילוב מעניין של עוצמה פלוטונית וחוסן סטורני, כששני הכוכבים האלה נמצאים בבית הראשון של המפה, האחד במזל גדי והשני במזל דלי.

אולם… שני הכוכבים האלה גם נמצאים בהילוך אחורי כעת, מה שאומר שאולי הסטייטמנט הוא אכן כלפי חוץ של נוכחות ומהות עוצמתיים, אבל הילוכם האחורי מראה שני דברים: האחד – מכיון שההילוך האחורי תמיד מראה לא הצהרה אלא מימוש בשטח, אפשר לומר ששני הכוכבים המשמעותיים האלה עוסקים בממשלה הזו במימוש אמיתי של רעיונות ותכניות ולא בהצהרת כוונות בלבד או בחלומות לא רציניים באספמיא.

השני – יש צורך להשתלט ולסגור מעגלים קיימים הקשורים לירושה בת 12 השנים שהשאירה אחריה הממשלה הקודמת לפני ששני הכוכבים האלה יחזרו לנוע קדימה, ויפגינו את עצמתם בבניית תהליכים חדשים.

אז.. מתי זה יקרה? מתי יעברו סטורן ופלוטו ואיתם גם המפה כולה לשלב הצמיחה? סטורן חוזר להילוך רגיל ב 7 לאוקטובר בעוד פלוטו חוזר להילוך רגיל ב 11 לאוקטובר, מה שאומר לנו שארבעת החודשים הקרובים יעסקו בסגירת מעגלים ובניית קרקע  יציבה לפעולה, ורק עוד ארבעה חודשים יחזרו השנים – ואיתם כולנו – למחזור חדש של צמיחה והרחבת אופקים לאזורי פעולה חדשים.

ארבעת החודשים האלה מהווים פרק זמן שבו הממשלה החדשה פגיעה במיוחד, וחלק מהמשאבים יוקדש להגן על הממשלה מפני תהליכים הרסניים שאויבי הממשלה ינסו להפעיל כדי לעצור אותה או לשבש את פעולתה.

אם תצליח הממשלה לשרוד לא רק בכבוד אלא גם באופן פרודוקטיבי את ארבעת החודשים הקרובים לפני שתבוא ותפתח דף חדש שבו תנסה לממש את תכניותיה ארוכות הטווח, כי אז כולנו – גם הממשלה וגם תושבי המדינה הזו – הצלחנו בגדול.

אלמנט נוסף משמעותי מאוד הוא מיקומו של אורנוס (מסומן בעיגול כחול), כוכב השינויים. כן חברים, זה הכוכב, הגמד הזה עם הקרניים בצורת אנטנה של טלביזיה, שאחראי על כל התהליך הזה. שלוש שנים אני עוקב אחריו, מרגע שנכנס למזל שור, ועד הרגע שהתחיל לאט ובשקדנות לכרסם בשורשים של הממשלה הזו.

כעת אנו מוצאים אותו כאן, בבית המשפחה של הממשלה הזו… אורנוס כוכב השינויים בבית המשפחה? פרדוקס מעניין, אבל במחשבה שניה – הבית הרביעי הוא הבסיס, השורשים, של כל תהליך השינוי הזה שאנחנו מדברים עליו, ואין מקום עוצמתי יותר ומשפיע יותר על השינוי הזה מאשר המצאותו בבסיס כל הממשלה הזו: הוא בעצם הדבק שמחבר את כולם, והוא, הכוכב הסוליסטי האינטליגנטי חסר השורשים הזה מסמל בעצם את השורש העיקרי שעליו תלוי כל העץ הזה של מפת הלידה של הממשלה החדשה… אורנוס הוא כוכב השינויים, ואיך נקראת כבר הממשלה הזו בפי כולם? ממשלת השינוי, נכון… כמה סמלי, כמה מוצדק.

אבל… התמונה מורכבת יותר. באסטרולוגיה רגילה אורנוס בבית הרביעי מראה פעמים רבות על ניתוקים בבית, כלומר גירושים או ניתוק מהבסיס, אותו בסיס שבנה את הבית. בגדול, למרות כל ההבטחות שיש במפה הזו זה מראה על חוסר יציבות בסיסת בשורש המפה: הנושא שמקרב את כל האנשים האלה ביחד – הצורך בשינוי – עלול להיות גם זהה שבסופו של דבר גם ישמיט את הבסיס מתחת לקרקע הממשלה הזו בהמשך.

מתי זה עלול לקרות – כשהשמש תעלה על כוכב אורנוס במזל שור אי במחצית חודש מאי פחות או יותר, יהיה סוג של רגע אמת לממשלה הזו: ניתוק או שינוי כלשהו שיביא איתו אורנוס, יביא איתו גם צורך אולי להגדיר מחדש את הבסיס, את הקרקע שעליה נשענת הממשלה  תוך מתן לגיטימציה רבה יותר לבסיס הזה, או תרחיש עגום יותר – ניתוק ממנה, אם הלגיטימציה הזו לא תושג בסופו של דבר. הסדק הזה שיצור פה אורנוס עלול להתרחב אם דווקא כאן, לקראת סוף מאי תחילת יוני 22 לא יטפלו בו כראוי.

בנקודת הזמן הזו, בין סוף מאי לאמצע יולי 22 אנחנו עלולים למצוא גם משבר חריף יותר: כוכב פלוטו שכאמור נמצא בהילוך אחורי בזמן הקמת הממשלה, נמצא כאן שוב בהילוך אחורי ויוצר אולי בפעם הראשונה זוית של עימות לירח של הממשלה שנמצא במעלה ה 29 במזל סרטן כשהוא עצמו נמצא במעלה ה 28. זה כבר עלול להיות משבר רציני יותר, אם נזכור שפלוטו גם הוא שליט האופק של המדינה, במעלה הראשונה במזל עקרב.

אם תצליח הממשלה לשרוד את המשבר הראשון הזה שלו אחראים כאמור גם אורנוס וגם פלוטו, מחכה לה משבר שני משמעותי יותר בפברואר 2023, אז יצור פלוטו זוית של עימות מדויקת יותר לירח כשיהיה במעלה ה 29 במזל גדי עצמה. המשבר הזה יהיה ללא ספק חריף יותר, זאת כאמור אם תשרוד הממשלה בהצלחה את המשבר הראשון בין סוף מאי לאמצע יולי 22.

זוית הפעולה בין אורנוס בבית הרביעי לבין סטורן בבית הראשון מסמלת באופן אליגורי בדיוק את התהליך שהוליד את הממשלה הזו: המרד כלפי הממסד הסטורני הקיים שלא הסכים להקשיב לחוקי הטבע ולהשתנות, ואורנוס הוא זה שכפה עליו את השינוי, בין אם ירצה או לא. זה אותו אורנוס שבהמשך, אם לא יקבל גיבוי משמעותי יותר או קרקע חדשה ועוצמתית יותר לנחות עליה, עלול גם לסיים את חייה של הממשלה הזו בגלל בסיס פעולה חלש יותר שכאמור לא קיבלת לגיטימציה גדולה מדי לפעולה:  אורנוס זה אורנוס…

הזוית הזו בין אורנוס לסטורן מסמלת גם קונפליקט שקיים בממשלה עצמה, בין הכוחות שרוצים שינוי רדיקלי לבין הכוחות שרוצים להשאיר את מסגרת הקיים, בעיקר את מסגרות הפעולה בתוך הממשלה שיכולות להמשיך ולתפקד אם אין בהן צורך אמיתי של שינוי.

ואחרי כל זה הגענו לשמש (מסומנת בצהוב), שמהווה את ה'אני האמיתי' של מפת הממשלה הזו. השמש נמצאת במזל תאומים בבית השירות, מה שאומר שכוונת הממשלה כעת היא אכן לא השלטון אלא נתינת השירות לאזרחים ולמדינה. זוית הרמונית שיוצרת השמש עם סטורן מראה שהמטרות האמיתיות של אלה שיזמו את הממשלה הזו עולות בד בבד עם היכולת להשליט בו משטר חוקתי הרמוני ומכבד, בזמן שזוית הפעולה בין אורנוס לסטורן מראה שכל זה נשמר תוך שאורנוס החדשני ימשיך לאתגר את סטורן השמרני בכל ימות הממשלה הזו…וטוב שכך.

כוכב נוסף שהפחיד לא מעט אנשים בגלל פוטנציאל הפגיעות שלו בממשלה החדשה הוא מרקורי כוכב התקשורת (מסומן בתכלת), שנמצא כעת בהילוך אחורי. אין מצב שהממשלה תעלה עם מרקורי בהילוך אחורי! זעקו כל מיני אסטרולוגים, אבל אני הזכרתי להם שהילוכו האחורי של מרקורי הוא זה שהחזיר את בנט לשולחן עם יאיר לפיד, גם כי.. במפת הלידה של בנט מרקורי נמצא בהילוך אחורי!

וזה אכן מזל: אנשים שמרקורי במפת הלידה שלהם נמצא בהילוך אחורי באופן מעניין מתפקדים טוב יותר כשהוא נמצא גם בשמים בהילוך אחורי, מה גם בל נשכח שוב את שמה של הממשלה הזו: ממשלת השינוי… ואיך בממשלת השינוי אפילו מרקורי יכול לנוע בהילוך רגיל, ולא לשנות?

מכיון שגם מרקורי נמצא בבית השישי גם הוא מצביע על תקשורת שירותית בעיקרון של הממשלה הזו, והילוכו האחורי גם מצביע שהשירותיות הזו גם תוכל להתממש בקונספט חדש, שונה, מאשר הממשלה הקודמת ונושא השירותיות אצלה.

וטוב שכך…

וכאן אנחנו מגיעים לריכוז הכוכבים הגדול של המפה בבית השביעי.

הבית השביעי הוא הבית שנמצא מול הבית הראשון. בעוד הבית הראשון מדבר על נוכחות גישה ופרזנטציה של הממשלה, הבית השביעי שמולו מדבר על דברים שמשלימים את המושגים האלה, שעיקרם: אנשים שדרכם הפוכה, אבל יש איתם דיאלוג, ושיתופי פעולה.

ונוס (מסומנת בירוק) ומרס (מסומן באדום) מעצם היותם שני קטבים של מערכת קבלה ונתינה, מתאימים מאוד לשהות בבית השביעי. והם נמצאים במזלות המתאימים להם אנרגטית.

ונוס נמצאת במזל סרטן הביתי והמשפחתי השייך ליסוד המים הרגשי, ויוצרת זויות הרמוניות עם אורנוס ונפטון ומייצרת רגישות גבוהה לבני אדם בכלל ולנשים בפרט.

במקביל היא גם יוצרת זוית של מתח עם סטורן הנוקשה, שמראה על פחד מאכזבה מחוקים נוקשים מדי, ומהיותה של ונוס מייצגת בדרך כלל את הצד הנשי ונשים בכלל במערכת – אולי גם רגישות יותר וחוסר נסיון של עבודה בממשלה שכזו.

זוית המתח הזו מגייסת את הצד הפרקטי של ונוס לעשייה בתחום הכלכלי ובנושאי כספים, ומצביעה על צורך לפעול במסגרות פעולה מדויקות ובתקציבים מוקפדים באופן חכם, ולנצל את חכמתה של ונוס גם בנושאים שאינם כוס התה שלה באופן טבעי.

זה כולל למשל נשים בתפקידים פרקטיים הדורשים משמעת תקציבית וחכמה עסקית, גם על חשבון הצד הרגשי הנשי הקלאסי, והמתח מאפיין נשים בתפקידי מפתח ממשלתיים שחייבות לשים בצד את הצד הרגשני הקלאסי ולחשוב חכם ומעשי תוך לחצים לא קטנים ממסגרות הפעולה שהן פועלות בה בית ומחוץ.

הזוית הזו לא שכיחה, ומאפיינת עשייה נשית בתפקידים גבריים או מעשיים שדורשים מהנשים חשיבה שכלתנית ומעשית ללא יכולת הזדהות איתם מבחינה קלסית.

שרת הפנים למשל, בתפקיד קשוח שאמור לשים גבולות מעשיים ולפעול במסגרות נוקשות יחסית גם לגברים, שרת הכלכלה, שרת התחבורה, שרת החינוך ועוד – מספר גבוה יחסית של נשים מביא איתו דילמות פחות מוכרות לנושאות תפקידי מפתח בממשלה הזו ומיקומה של  ונוס בזוית עם סטורן או הצמידות של הירח עם כוכב מרס האנרגטי,  מראה על קונפליקטים מעניינים בין צדדים נשיים רגשיים באופן קלאסי הנדרשים כאן לתשובות פרקטיות גם על חשבון הצורך בהזדהויות נשיות, ומילוי תפקידים דורשניים מבחינת הטלת סמכות וקביעת גבולות והמתח שהם מביאים איתם לתפקידים נשיים קלאסיים בפוליטיקה בכלל ובעולם הפוליטי הישראלי בפרט שנשלט שנים רבות כמעט באופן אבסולוטי בידי גברים בתפקידי מפתח ובכלל.

אחרונה אחרונה – זוית העימות בין פלוטו העוצמתי המפגין נוכחות ויכולת התמודדות גבוהה עם נוכחות עוצמתית מול הירח (מסומן בסגול) ומרס: כאן נוצר קונפליקט בין הצורך להפגין עוצמה הרתעה ויכולת הכלה מכסימלית גם בתפקידי צבא ובטחון שהם חלק משמעותי כל כך בתרבות הישראלית, מול הצורך להפגין רכות הכלה והתחשבות והקשבה לאזרחים במינון גבוה שהממשלה הזו מנסה להפוך לחלק מהמצע והתפקוד שלה באופן משמעותי, וביצוע תפקוד כל כך רגיש המורכב משתי איכויות כל כך שונות, עלול ליצור בהחלט קונפליט מבחינת תדמיתית וערכית: הצד הבטחוני ושלטון החוק, למשל, מול מיקסום יכולות המערכת המשפטית והכלכלית והקשבה לאזרח הקטן העלול למצוא את עצמו בקונפליקט בין שתי האמירות הנ'ל.

אפשר לסכם את זוית הקונפליקט הזו במשפט שכזה: צרכים בטחוניים אומץ כנות וערכי צדק ואמת ברמה גבוהה מבחינה חברתית – מול הצורך להקשיב לצרכים האמיתיים של האזרח הקטן הזקוק לתשובות הן מבחינה אישית הן חברתית והן כלכלית בתוך מערכת שחורטת על דגלה מערכת ערכים חדשה, הפוכה בסדרי העדיפויות שלה למערכות האלה מהן היתה מורכבת הממשלה הקודמת.

 

היבטים בעייתיים

בנוסף לכל זה ישנם גם שני היבטים בעייתיים שעל הממשלה יהיה להתגבר עליהם, כי הם לא יעלמו מעצמם.

ההיבט הראשון – זוית הפעולה בין השמש בבית השירות השישי, לבין נפטון (בעגול אפור) שנמצא בבית החומר והכספים.

בגדול ההיבט מראה שעלול להתעורר פער בין היכולת להגדיר מטרות, נאות ויעילות ככל שיהיו עבור האזרח הקטן, לבין היכולת לממש  ולממן אותן מבחינה כספית וכלכלית.

הפער בין הרעיונות היפים לבין היכולת לממש אותם ולממש אותם בשטח, כמו הגדלת קצבאות קשישים נכים וכו, דמי אבטלה, פיצוי הולם על תקופת הקורונה ועוד והשקעה בתשתיות כדי לקדם תהליכי צמיחה במהירות, עלול להביא איתו תחושת כשלון וקושי להבריא את הכלכלה ואת המגזרים הזקוקים כעת לעזרה. הכנסת משקיעים פרטיים והשקעות פרטיות למגזרים שכאלה עשויים בהחלט לשנות את התמונה.

 

ההיבט השני – זוית מתח בין מרס כוכב העשייה והאקשן, לבין יופיטר (בעיגול ירקרק) כוכב ההתרחבות והצמיחה.

בעיקרון זו זוית פעולה אקטיבית מאוד והיא עשויה להביא איתו גישה אופטימית שמעירה את הצורך לרוץ קדימה ולקבוע עובדות בשטח, אולם שוכחת במקביל ליצור תשתיות ולפעול מתוך שיקול דעת ולא מתוך גישה אימפולסיבית ופזיזה.

הפזיזות הזו עלולה להיות מקור לכמה וכמה החלטות שעלולות לגרום לאכזבה, למרות שהן נעשו מתוך גישה אופטימית וחיובית: מכיון שהיא מביאה איתה אופטימיות יתר פעמים רבות, הרי שהאכזבות שיגיעו בסופו של דבר כשלא יהיה כסוי להבטחות שניתנו מהר מדי וללא חשיבה מספקת, עלולות לגרום לתחושות של אכזבה ותסכול.

 

שאלות שנשאלתי תוך כדי הכתבה:

מה פוטנציאל ההשרדות של הממשלה הזו, ובמה הוא תלוי?

ובכן מבחינתי הפוטנציאל פה הרבה יותר גבוה מאשר השרדות פרופר: נבנית כאן ממשלה עם אופק רחב מאוד והבטחות וחזון שהתעכבו שנים רבות, ושאם יתממשו – כולנו נרויח בגדול.

האם אני מאמין בפוטנציאל של הממשלה הזו להגיע לידי מימוש, וגם לשרוד? התשובה היא זה תלוי. האויב האמיתי של הממשלה הזו הוא לא מבחוץ, אלא מבפנים: הצורך בשתוף פעולה נרחב שכזה בין אזורי פעולה ומגזרים כל כך שונים זה מזה הוא עצום, אבל ההיקף הזה מזמין גם מיקוד של כל הצדדים במטרות האלה תוך שימת האגו בצד ובאמת כוונה לעבוד למען הכלל. אם זה יעבוד – זה יהיה נפלא. אם יתחילו ריבים וחילוקי דיעות כשהאגו של כל אחד מהשותפים יתחיל לבעבע או כשהמגזרים השונים יתחילו לתבוע מנציגיהם בממשלה תוצאות ואלה יפעלו באופן פזיז רק כדי לרצות אותם, אנו צפויים לכשלון של המערכת המורכבת הזו.

כל זמן שכל הגורמים פה באמת מתאחדים למטרה המשותפת שהיא באמת המדינה ואזרחיה – הסכוי שהממשלה הזו תצלח את כל הסיכונים וגם תצליח לטווח ארוך, הוא גבוה.

כמובן שאורב לממשלה הזו ביבי המתוסכל שיחפש בכל דרך לחזור לשלטון, אבל זה עשוי דווקא לחזק את שותפי הממשלה ואת הקשרים אלה עם אלה – העם כולו מתבונן מלמטה, מתבונן ומצפה.

ואחרי כל זה – נרים כולנו כוסית לחיי הממשלה החדשה הזו, ומי יתכן ויתגשמו לפחות חמישים אחוזים מתכניות הפעולה שהיא מביאה איתה, ובבניין ירושלים ננוחם, ובעיקר נתפלל שהפאזל המורכב שבנה אותה יחזיק מעמד, כי כאמור הגורם העיקרי שעלול להפיל אותה הוא האגו של חלק ממשתתפיה…

 

יאיר טריבלסקי ©

הנה סרטון הודיאו כפי שהדברים נראים במפת הכוכבים – הקמת מפלגת השינוי – מפת לידה

 

ערוץ היו טיוב שלי 

 

 

 

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)

    דילוג לתוכן