חתונה ממבט ראשון – 4. מעיין רובין ועומרי קראוס – הצלבה, ומפת הקשר.

 

 

 

 

 

הניתוח שלי בכתבה בוואלה!

https://horoscope.walla.co.il/item/3455943

הניתוח שלי בוידיאו

 

ניתוח מפת הקשר בטכסט

מעיין רובין ורועי קראוס – המפה המשותפת של הקשר

אחרי שסקרנו כאן את מפות הלידה של מעיין ועומרי, וגילינו את נקודות התורפה של הקשרים הזוגיים אצל שניהם, זה לא סוף פסוק: במשך השנים גיליתי שגם אם לשני בנית הזוג יש בעיות משל עצמם, לפעמים דווקא קשר עצמו עוזר להם להתגבר עליהן ביחד.

 לצורך כך חיברתי בשיטה אסטרולוגית שנקראת קומפוזיט את שתי המפות והפכתי אותן לאחת. בואו נראה איך מפת הקשר של שניהם והקשר עצמו יכולים להתמודד – אם בכלל – עם מה שגילינו.

הקוים האדומים הם זויות דיסהרמוניות שמצביעות ען מתחים לחצים וצורך בפעולה בין הכוכבים המשותפים והכחולים – זויות הרמוניות נינוחות של רגיעה ושיתופי פעולה.

במבט ראשון איפה כבר אפשר לראות שכמות הזויות הדיסהרמוניות גדולה הרבה יותר מכמות הזויות ההרמוניות, ולדעתי עד כמה שזה נשמע מוזר זה דווקא סימן טוב: יחסית למספר הזויות המועט מאוד במפת הלידה של עומרי והמועט במפת הלידה של מעיין, הרי פה נראה שרוב הכוכבים מפעילים אלה את אלה ואין רגע דל, מה שאומר שאדישות – אין כאן, ופעילות היא תמיד דרך לפגוש את מה שמפריע ובהכוונה נכונה גם לשנות.

לשם כך צריך להבין איזה זויות פועלות כאן, ואם אפשר אכן להפעיל אותן ממקום חיובי ולכוון אותן לעשייה זוגית הרמונית ומשתפת יותר

כמה הסברים:

 הצד הגברי והצד הנשי: הכוכבים הגבריים – השמש (בחץ כתום) ומרס (בחץ אדום) – מסמלים את הצד הגברי של הקשר, כלומר זה של עומרי. הכוכבים הנשיים – הירח  הירח (בחץ כחול) וונוס (בחץ ורוד), מסמלים את הצד הנשי של הקשר, כלומר את מעיין.

דיאלוג: הכוכבים הגדולים, הדוריים – יופיטר סטורן אורנוס נפטון ופלוטו – מסמלים כוחות טבע, והדיאלוג בינם לבין הכוכבים האישיים אם ישנו כזה יקבע במידה רבה את אופי הקשר, זה – והזויות בין הכוכבים האישיים: מרקורי – התקשורת בקשר, השמש – ה'אני האמיתי' של הקשר, מרס האנרגיה הגברית, ונוס האנרגיה הנשית, והירח, אולי החשוב מכולם – את היכולת לחיות ביחד ביומיום בקשר.

נתחיל ממעיין: הירח יוצר זוית של עימות עם יופיטר (בחץ צהוב) המסמל צמיחה משותפת בקשר וצמיחה אישית בכלל. זו זוית מאתגרת מאוד: היא רומזת שהקשר הזה זקוק למנוע ממול שכל הזמן יזרים אנרגיה חיובית ומצב רוח טוב לקשר, סוג של אנכגיה שמגיעה דרך שינויי סביבה תמידיים, כמו למשל נסיעות, טיולים, ועשייה שמחה ביחד: אבל מכיון שזו זוית של עימות הצורך פה בגירוי תנועתי שכזה הוא תמידי, בין אם זה גירוי של נסיעה ושינויי מקום ובין אם זה גירוי מנטלי של שיתופי רגשות ושיתופים בכלל או לימודים של משהו משותף שפותת ערוצי צמיחה משותפים, שיחות מרגשות הקשורות למודעות – הירח שוהה במזל מאזניים האינטליגנטי המודע לעצמו וזקוק לדיאלוג ולשיחות רבות של אחד על אחד, אבל… זה לא ירח של קרבה פיזית אלא של קרבה מנטלית, שיחתית, מילולית או רעיונית: הקרבה צריכה להווצר כאן מצידה של מעיין, ולא בגוף. אם יצליח עומרי לרגש אותה מנטלית בשיחות עומק חכמות, זה בהחלט יכול להצליח. השאלה רק אם אכן ירצה לעשות זאת ואם כן – האם לאורך זמן…

על פניו – זה אפשרי. גם השמש נמצאת במזל מאזניים אבל בתחילת המזל בעוד הירח נמצא בסופו כך שיש סוג של אנרגיה תקשורתית מילולית מודעת, אולם לא בצורה ישירה של הזנה וצמיחה אישית, יותר ממקום של מונולוגים כאלה ואחרים: זה עשוי לרגש בהתחלה, אבל בהמשך זה עלול להגיע למבוי סתום אלא אם נמצא כאן זויות נוספות שיכולות להתמיר את האנרגיה המנטלית הזו לקרבה רבה יותר הן מנטלית והן פיזית.

הזוית הזו שמשמחת את מעיין וגורמת לה להכניס רוח חיים ילדית לדיאלוג הזוגי, מכניסה דווקא את עומרי למתח. אנו רואים זאת בזוית המתח בחץ אדום קטן באמצע המפה בין יופיטר השמח בחץ צהוב, למרס במזל בתולה הביקורתי המסומן בחץ אדום. מרס כזכור מסמל את הצד הגברי מאספקט המשיכה והחוויה הגברית הייחודית של עומרי, ומהר מאוד הוא עלול להלחץ מהזוית הזו ומהצורך לספק כל הזמן שיחות מודעות וגירויים מנטליים: זה עלול לעייף אותו, ולגרום לו להיות ביקורתי ופחות משתף פעולה.

תומכות בתחושות האלה הן שתי זויות נוספות שמרס מקבל, האחת מכוכב אורנוס התזזיתי (מסומן בצד בחץ סגול) והשניה מכוכב סטורן הנוקשה והביקורתי (מסומן בשמאל בחץ שחור). שתי הזויות האלה הן קריטיות, מכיון שהתחושות שהן מעבירות לעומרי עצבנות וחוסר סבלנות מאורנוס, כובד טרחנות ושעמום מסטורן, ומכיון שאלה כל שלוש הזויות שמרס יוצר במפת הלידה של הקשר הזה, הן בהחלט יכולות לגמור פה את נושא המשיכה, ולגרום לו לאבד עניין וסבלנות.

אולם בנוסף למרס ישנה כאן גם השמש שגם היא קשורה לצד הגברי של עומרי, יותר הצד שלו כאדם כדמות מובילה ובעתיד אולי גם כאבא.  השמש צמודה למרקורי כוכב התקשורת, מה שאומר שהקשר הזה בהחלט גורם לעומרי לדבר והרבה יחסית אליו. אולם מעבר לצמידות הזוית היחידה שיש לשמש היא זוית הפעולה עם נפטון הרגשני והמבלבל (בחץ ירוק משמאל) שגורם לו אכן לצאת מעצמו ואפילו להיות מעורב רגשית יותר ממה שחשב, ופה ושם אפילו להכניס את עצמו לסטייט אוף מיינד רומנטי.

אבל.. האם אפשר לבנות קשר שלם על רגשות שמייצרת זוית אחת, מה גם שזוית פעולה שכזו היא יותר מבלבלת ומערפלת מאשר מסוגלת ליצור בסיס אמיתי ?

בגדול, זוית פעולה של שמש עם נפטון  מביאה איתה אכן מעורבות רגשית גבוהה, אולם לטווח ארוך זו יותר זוית של אשליות ופנטזיות, שני אלמנטים שנפטון מספק בשפע כשאנחנו רוצים להרגיש משהו ומשכנעים את עצמנו שאנחנו אכן מרגישים.

גם ונוס שמייצגת את מעיין יוצרת בדיוק את אותה זוית פעולה עם נפטון, ושניהם בעצם נפגשים דרך אותה זוית בחייהם… נראה שהזוית הזו בעקיפין, היא בעצם ההזדמנות הזו למפגש שהביאה איתה התכנית, והרצון לבדוק לעומק את עולם הרגש של שניהם גם מנסה באמת בפריזמה הנפטונית הזו לתת לדברים צ'אנס..

אלא שיש כמה הבדלים בין חוויית הזוית הנפטון הזו אצל שניהם: נפטון הוא אוקטבה גבוהה של ונוס, ולכן מבחינת רומנטיקה מעיין מסוגלת להכניס את עצמה לסטייט אוף מיינד רומנטי. אצל עומרי לעומת זאת לא כוכב מרס – המקבילה הגברית של ונוס – יוצר את הזוית עם נפטון אלא השמש, כלומר הרעיון של ההתאהבות פה משמעותי מבחינת הקונספט, אבל בשטח הזוית הזו לא תורמת למשיכה הפיזית ולמשיכה עצמה, אלא רק להתאהבות ברעיון ובמעיין, אבל.. לא להמשך אליה: מרס חוטף פה שתי זויות קשות כמו שראינו גם מאורנוס התזזיתי וגם מסטורן הנוקשה, ולאורך זמן עלול להשתעמם, להרגיש שהקשר כובל ומכביד עליו, והוא ינצל כל הזדמנות להתחמקויות כדי שיוכל להסניף קצת יותר ספייס  וחופש אישי שהוא זקוק להם יותר ויותר ככל שהזמן יעבור…

כשם שיופיטר מאתגר את עומרי ומביא איתו עצבנות וחוסר שקט עם רצון לשינויים בזוית עם מרס, גם מעיין חווה זוית מעניינת עם ונוס שלה: זו זוית המתח – מסומנת בחץ סגול קטן באמצע המפה – בין פלוטו (בחץ חום) היצרי, לונוס הרגשית שבמזל טלה.

כדאי להדגיש שונוס במזל טלה היא ונוס מאוד צעירה וילדית, היא אימפולסיבית משתנה במהירות יצרית מאוד אבל.. יצריות ילדית, שחייבת להיות נאמנה לעצמה ולתחושותיה. אבל תחת זוית המתח עם פלוטו היא נכנסת ללחץ, מכיון שהיא מרגישה שלא קשובים מספיק לונוס הילדית שלה, ולא מאפשרים לה להיות היא עצמה מבחינת קצב הדברים: פלוטו לוחץ על ונוס, והלחץ הזה עלול לגרום לה להתנהג באופן לא טבעי, לרצות לרצות מצד אחד או להסגר מצד שני, כשהיא מרגישה שלא ממש מקשיבים לרצונות הפנימיים שלה למרות שמילולית יש מודעות בשטח, אלא שמבחינת התחושה זה אחרת.

עומרי לעומת זאת רוצה להפוך את נושא המיטה לסוג של נייר לקמוס שאולי יעזור לו להבין מה הוא באמת מרגיש או אם הוא באמת מרגיש, אולם מכיון שעל זה לא ממש מדברים זה בהחלט יוצר לחץ ומשבש את הטיימינג הנכון שבו הדברים יכולים אכן לקרות.

אבל כידוע לחץ על נושא המיטה, בעיקר בסיטואציה שכזו, רק מביא איתו עוד לחץ, ובסופו של דבר לא רק הורס את הספונטיות אלא גורם לרגשות אשמה ולקושי להודות בדברים, מה שעלול לדרדר את המצב עוד יותר.

בוטום ליין: בגדול – קל לומר שלא יעבוד… עומרי יחזור ויתחמק פנימה אל תוך עצמו, מעניין תרגיש כשלון תנסה שוב ואת תסגר, ולצערנו – עוד פוטנציאל של קשר – שלדעתי מלכתחילה לא היה גדול במיוחד – יורד לטמיון.

אבל… במבט שני הדברים מורכבים יותר: גם בגלל הסיטואציה וגם בגלל הנסיבות שניהם חווים פה משהו אחר, חדש, גם כי קשה להם לוותר וגם כי בכל זאת יש פה משהו. אבל מה?

התשובה היא אותו נפטון שמפעיל את שניהם, אבל למרות כל הרגשות וההפעלות, כוכב אחד אינו יכול להחזיק קשר שלם כשבפנים כל אחד מהם מתקשה לתת ביטוי למה שחשוב לו באמת: ליצור תחושת בטחון אצל השני, ולכן הקשר הזה עלול לא להגמר מהר אלא להיות מאופיין בטלטלות של הליכה וחזרה, כשכל פעם אחד מהשנים מנסה לחזור ולראות מה יש כאן, אבל המציאות חובטת בו. 

הקושי הגדול יהיה אצל עומרי: בעוד שאצל מעיין יש בכל זאת בסיס משפחתי עמוק עם מקבץ הכוכבים במזל סרטן הביתי והמשפחתי שאכן עבר טראומה, הרי שאצל עומרי אין מקבץ כוכבים משפחתי שכזה והבסיס המשפחתי תמיד יחסר לו בגלל הצמידות של השמש, האני האמיתי שלו עם כוכב אורנוס. וכך בסופו של דבר יש מצב שעומרי יתקשה לוותר על הקשר למרות הרגליו מהעבר, ומעיין, כשהיא מבינה שלא יוכל לתת לה את מה שהיא זקוקה לו באמת, תנסה להתרחק ולנסות שוב במקום אחר, אבל נפטון במפת הלידה שלה מול השמש עלול גרום לה בכל זאת לנסות  פה ושם או לא לסגור לגמרי את הדלת… עד שבשלב מסויים גם הלופ שנפטון יצר עבור שניהם לא יחזיק מעמד.

מערכה שלישית, מסך, סוף הסיפור.

בחיים כמו בחיים.

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)