תאומים

תאומים

מה לא אמרו על התאומים?.. שהם לא אמינים, שהם לא יציבים, שהם משתנים ממש מול עיניך תוך דקה וחצי, שהם מסוגלים לפלרטט עם כל דבר שזז כדי לראות איזה מקסימים הם, שהם פרפרים אמיתיים שעפים מפרח לפרח רק כי הפרח השני נראה יפה יותר, שהטלפון שלהם הוא האביזר החשוב ביותר בבית, ושהם מסוגלים למכור קרח לאסקימוסים וגם להגיש להם אחר כך חשבון על ההובלה.

האם יש אמת בכל אלה? כדאי להבין שהתאומים שייך גם ליסוד האויר השכלתני, וגם לקבוצת המזלות המשתנים. הצירוף הזה הופך אותם לחסרי מנוחה, כי בקבוצה הזו המזלות מעבירים אנרגיה ממקום למקום, וחברי הקבוצה משתנים ומשנים הרגלים, והתאומים שבאמת לא מפסיק להשתנות מרגע לרגע, הוא דוגמא מצויינת לקבוצה הזו.

מזל התאומים הוא השלישי בגלגל המזלות. אחרי הלידה בטלה והאוכל בשור – בתאומים התינוק לומד לדבר. הבעיה רק שלעיתים הוא לא סותם את הפה..

מרקורי שליט מזל תאומים. הוא האל השליח מהמיתולוגיה היוונית, שתמיד נושא שליחות מסויימת, ויש לו כנפיים בסנדלים. ואכן, נושא התקשורת הוא אולי החשוב ביותר לתאומים. בעיקרון, זהו  מזל שכל הזמן חייב להזיז אנרגיה, בין אם פיזית או מילולית. הראש עובד והרבה, אבל המחשבות של התאומים לא תמיד ממוקדות. הוא עסוק מאוד בלאסוף דאטא ולהעביר אותה הלאה, כדי לפנות מקום ל.. דאטא חדשה.

אולי בגלל אלה, התאומים נחשב למזל אינטליגנטי ביותר, שיכול לשנות במהירות שפה גישה ויכולות כדי להבין היכן הוא נמצא ולהתאים את עצמו, קולט במהירות הבזק כל דבר חדש, ומהר מאוד גם לומד ליישם אותו – או להעביר אותו הלאה, ואפילו יכול ללמד אחרים איך להשתמש בו. בגלל המרקורי הזה, התאומים הוא גם אלוף בלימוד שפות ודרכי ביטוי באופן המהיר יותר, קולט איטלקית תוך יומיים ומדבר כאילו נולד ברומא, ויודע להפעיל את המחשב הכי מתוחכם רק בלהסתכל על הכפתורים. אבל הוא גם פריק של אינפורמציה, לפעמים אפילו חסרת תכלית, והוא אוגר אותה באופן לא מודע, רק כי.. כי היא פשוט נמצאת שם, רק כי פעם הוא אולי ישתמש בה מתישהו, ורק כי זה מה שהוא אוהב לעשות, וזה לא עניינך, בסדר? אחרי הכל, מי עוד יודע מה עיר הבירה של קזחסטן חוץ מבוראט (בן מזל תאומים, אגב..), איך מורידים שערות מהרגלים עם גפרור ומיץ תפוזים חוץ מאודטה, ואיפה אפשר להשיג נעלי עור אנפה במבצע, ומדריך לגידול פילים אסיאתיים חוץ מהגן הזואלוגי? אין פלא איפה שהמצרך החביב על התאום המצוי הוא – מלים, וכמה שיותר..

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל תאומים – 15 לאוגוסט 21

זהו זמן להמשיך להשקיע בבית ובסביבתו ובעיקר בבני הבית אבל במקביל אתם הופכים גם יצירתיים ורומנטיים יותר:  ונוס הרגשית עוברת למזל מאזניים והתאומים שלנו מחפש משהו רגשי יותר, ולא רק מלים.. הגיע הזמן להתמסר לאהבה.

תחזית שנתית 2021 – מזל תאומים

 

 מזל תאומים

לרכוש ידע, מיומנויות וכישורים מלא החופן.. ואז – לפעול!

מיקבץ הכוכבים שכלל בשנתים האחרונות את סטורן ופלוטו ובשנה האחרונה גם את יופיטר, היה לא פשוט ונינוח כמעט עבור שום מזל על פני גלגל המזלות, אבל היה מורכב במיוחד עבורכם.

כל שלושת החבר'ה האלה – פלוטו סטורן ויופיטר – שהו בבית השמיני שלכם, שהוא בית המטמורפוזה וההתחדשות כפי שקוראים לו, והעבירו אתכם תהליכי שינוי והתחדשות ברבדים עמוקים מאוד של מפגש מהותי עם התכנים הרגשיים העמוקים שלכם, ומשם גם גרמו לצורך להמציא מחדש את הקונספט המודרני של מזל תאומים לשנים הקרובות.

סטורן ויופיטר סיימו את תפקידם שם והם עוברים הלאה, וזו בהחלט הקלה משמעותית, אך לפלוטו יקח עוד שנתיים כדי להשלים את התהליך הרגשי המעמיק הזה, לפני שהמיקרוסקופ הקוסמי הזה יפסיק לבחון את הקרביים שלכם, ויעבור לבחון חלקים אחרים.

אך בעוד הוא נמצא שם, מנקה תחושות בטן ופחדים ומעלה אותם לאור העולם כדי שתוכלו להתמודד איתם, פותחים להם סטורן ויופיטר אזור פעולה חדש מלהיב ומרתק מאין כמוהו: עולם הצמיחה האישית, עולם שהוא ממש כוס התה של התאומים המצוי, שכל דבר חדש ומרענן מלהיב אותו בלי סוף.

אלא שהפעם לא מדובר באוסף של גירויים מנטליים בלבד או באוסף של גאדג'טים קוסמיים גרידא: פה מדובר בתהליך אמיתי של התעוררות דורית של המזל הזה, שמביא איתו בעיקר סטורן. הצורך לעשות התאמה והסתגלות לתהליכים עולמיים שמתרחשים עכשיו, להבין אותם לעומק, ולהתאים את המטרות האישיות מקצועיות החברתיות והמנטליות שלכם אליהם, כדי להיות חלק מעולם צומח ומתפתח, אחרי שחלק משמעותי מכם סיים לפגוש את תכני העומק הרגשיים שלכם, והוא מוכן ומזומן לתרגם אותם בדרככם האינטליגנטית והייחודית לעולם שבחוץ.

מבחינה זו, השילוב הזה של יופיטר וסטורן ממש משלים את את התהליך: בעוד יופיטר מביא איתו את ההתלהבות הספונטניות הריגוש ושמחת המפגש עם ידע חדש ומרתק שמחבר אתכם לעולם ולפלטפורמות החברתיות והטכנולוגיות החדשות המשתנות ממש מול עינינו, סטורן מביא איתו את היכולת להטמיע אותן בחייכם כעת, עם מינון גבוהה של מטרות פרקטיות מוגדרות, משמעת עצמית, ויכולת להפוך את כל אלה לעובדות בר קיימא, ובמקום להשתמש בהן רק כסוג של סימולציות כיפיות וניצוצות מלהיבים של משהו חדש ומרתק, להפוך אותן לדרך חיים מקצועיות חברתית ורגשית של ממש.

 זהו זמן לצאת קצת מעצמכם, תאומימים, ולפתוח את הראש. כעת הזמן לשדרוג מנטלי, רגשי וטכנולוגי. הצמיחה האישית של הבית התשיעי מתבצעת בדרך כלל בשני תחומים עיקריים: נסיעות לח'ול ונסיעות ארוכות בכלל – כלומר צמיחה דרך הרגלים, ולימודים גבוהים ולימודים בכלל, כלומר צמיחה דרך הראש. שני אלה בהחלט יעסיקו אתכם בשנתיים וחצי הקרובות, וכשפלוטו יעבור גם הוא למזל דלי עוד שנתיים – גם בעשרים שנה הקרובות… איזה כיף!

כעת הזמן לקבל החלטות הקשורות להתפתחות האישית הזו, ולכוון שאליו מכוונת הרחבת האופקים. האם זה מקצועי, כמו למשל מקצוע הקשור למדיה או משתמש במדיה לצורך מימושו? האם זה מנטלי כמו סוגים של העברת מידע או רכישות מיומנויות של תכנות למשל או כל מה שמקדם אתכם לאפשרויות צמיחה והעברת סוגים שונים של מידע? ואולי תקשורת בכלל לסוגיה? החל מטלביזיה וכלה בתקשורת נתונים? ואולי בכלל החלטות הקשורות גם לצד פרקטי ושמרני יותר כמו מנהל עסקים למשל? או  אולי סטרט של רעיון שלכם או יזמות אישיות מבריקות שמחברות כמה אלמנטים ויוצרים משהו חדש?

נושא הנסיעות כרגע בעייתי בגלל הקורונה, אבל נסיעות לצורך לימודים מקצועיים או לצורך טיול וחוויה בהחלט יעשו חלק מהעבודה עבורכם, אם זה יהיה אפשרי.

המוח התאומי הוא מכשיר נפלא לצמיחה אישית, כיון שהוא סופג במהירות מידע חדש אנרגיות ותדרים לא מוכרים ויכול להפוך אותם לזמינים ואפילו לתרגם אותם למשהו גבוהה יותר, שיתכן סוג של שירות להמונים. צריך רק לנסות ולהקשיב ללב, שאחרי השנתיים וחצי האלה תחת המשטר של סטורן מרגיש עכשיו כמו אריה שפורץ החוצה מהכלוב, ומחפש לו ג'ונגל חדש שבו יוכל למלוך ולשלוט ולהמציא דרך תקשורת חדשה לאריות בג'ונגלים מסונתזים היטב שיכולים גם להשיג אנטילופה בלי לרדוף אחריה ולהפחיד נמרים בלי לשאוג… ואלה בהחלט יכולים להיות אתם!

ההתלהבות כבר כאן עם יופיטר, וסטורן מוכן ללמד אתכם מחדש את הכללים: נותר רק לקבל החלטה, ולטוס קדימה, למרות שהפחד משינוי תודעתי ומנטלי גדול מדי נמצא מאחורי הקלעים עם אורנוס בבית ה 12 בבית הפחדים שלכם… זמן להדביר את הפחד, ולטוס קדימה!

יופיטר מאפשר לכם לצמוח ולהתפתח עד סוף אפריל. במאי הוא עובר למזל דגים המאכלס את בית הקריירה שלכם וישהה שם עד אוגוסט. זהו מיקום מצוין ולמימוש התכניות שעשיתם בתחום הקריירה, ולו רק כדי לנסות את כוחותיכם. באוקטובר חוזר יופיטר למזל דלי – זמן לאסוף כוחות,ומינואר 2022 – להסתער בכוחות מחודשים שוב קדימה, ובגדול.

אבל יש עוד כוכב משמעותי השנה שמביא איתו תהליך מעניין, וזה אורנוס. הוא נמצא בבית ה 12 שלכם, הבית של תת המודע, וכמו הקלינר הזה במחשב, מביא איתו את בשורת השינוי: ניקוי הישן, והחלפתו בגישה חדשה ואפטודייטית.

אורנוס נכנס לבית ה 12 שלכם, בית תת המודע הפחדים הדמיון וההשראה, לפני כשנתיים, וישאר שם עוד ארבע שנים בערך. עם כניסתו לשם מתחיל אורנוס להכניס לתת המודע שלכם את הצורך בשינוי בחייכם, במקום שלדעתכם הוא נדרש כמו למשל שינוי במערכות יחסים חונקות, בעבודה מכבידה, ובתחושה שאתם נמצאים במקום שלא מתאים לכם.

 מבחינתו של אורנוס השינוי הזה יכול להתבטא  בצורך ביותר ספייס, יותר חופש אישי, יותר זמן איכות עם עצמכם ואפילו להיות קצת יותר לבד.

המצאותו של אורנוס בבית ה 12 עשויה להראות פעמים רבות שעדיין לא הבשיל הזמן לשינוי שאתם זקוקים לו, לפחות מבחינת היכולת שלכם לקום ולעשות מעשה: הפחד לעשות זאת גדול יותר מהרצון כרגע,  והבית ה 12 הוא מקום שהוא יותר בגדר פוטנציאל ולא מציאות שמתממשת בשטח מבלי שתעשו את הדרוש כדי שהיא תתרחש.

בפועל, כשהצורך הזה בשינויים יתחזק ולא יקבל לגיטימציה מצדכם גם לקרות בשטח, אתם עלולים לסבול מעצבנות ומחוסר שקט, לא תמיד מתוך מודעות לסיבה.

לאורנוס פעולה כפולה בבית ה 12: מצד אחד, הוא עוזר לנו להגדיר את השינוי הרצוי, אך מצד שני הוא גם מגדיר במקביל את הפחד מהעונש על השינוי הזה, בעיקר אם יתרחש טרם זמנו: ככל שהאדם בשל פחות לשינוי, כך הפחד מהעונש האפשרי אם הדבר יקרה עלול להיראות דרמטי גורלי ומשמעותי יותר.

סוג הפחדים שאורנוס מביא איתו הם פחדי נטישה, כמו למשל פחד לנקוט בצעד דרמטי של ניתוק ואז גם יתנתקו מאיתנו: אולי באמת נזכה בחופש האישי שלנו לבחור אחרת בנושאים מסויימים אבל בסופו של דבר נישאר לבד, ולא נמצא אלטרנטיבה מוצלחות יותר ממה שיש לנו עכשיו. במיקום הזה אורנוס ימגלם גם הרצון הכמוס, גם את ההבטחה, וגם את העונש האפשרי אם אכן ההבטחה הזו תתממש, והשינוי אכן יגיע.

בן התאומים מרגיש בצורך הזה בשינוי, אבל מודע גם להשלכות של השינוי הזה על אספקטים מסויימים בחייו כרגע, ולכן השינוי עשוי ברוב המקרים להשאר כפוטנציאל ששואפים אליו אך לא מממשים אותו, כי כאמור הפחדים מהעונש הצפוי גדולים יותר משמחת החופש המיוחל.

כשאורנוס יעבור לבית הראשון בעוד כארבע שנים השינוי הזה יתבצע בפועל כבר מעצמו, אבל השאלה היא אם זה לא יהיה מאוחר מדי הן מבחינת הטיימינג והן מבחינת האכזבה האישית מעצם העניין שהאיש הלך עם השינוי עד הסוף ונלחם על מימושו. זה גם זה הן בסופו של דבר בחירות אישיות סמי מודעות של האדם עצמו, כשהצורך בשינוי מוצב מול התגמול או העונש שעלול להגיע, והשקלול של השנים מביא איתו את הבחירה הסופית מתי, כאשר, ואם בכלל.

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)