שור

שור

מה לא אמרו על השוורים?.. שהם מרובעים ברמות ואולי משום כך גם צפויים ומשעממים, שהם אוהבים לדבר על שלושה נושאי שיחה מוגדרים ששניים מהם קשורים לכסף, שהם רואים רק את חלקת האלוהים הצרה שלהם ולשם הם מכוונים, שהם הולכים עד הסוף גם כשהסוף הזה ברור מראש, שהם שונאים הפתעות ושינויים גם אם הם לטובה, שהם חומרניים פחד ומעדיפים כל דבר שמריח מכסף גם אם המדובר בעבודה של שעות ארוכות אחרי ארוחת הערב, שהם משתעבדים לעבודה בקלות ובקלות רבה יותר להרגלים שלהם, שהם לאמסוגלים לראות לטווח ארוך אלא רק את המשבצת הקטנה שלהם, ושהם חורשים עד סוף התלם מבלי לראות ולהבין שזה רק חלק  מהשדה, ולא השדה עצמו.

ומה האמת בכל אלה? ובכן, השור שייך למזלות האדמה הפרקטיים, ושייך לקבוצת המזלות הקבועים. הקבוצה הזו מקבלת אנרגיה, אבל קשה לה להשתנות, וההרגלים הקבועים שלה לעיתים קצת נוקשים: כן, לשור קשה לוותר על נעלי הבית הישנות שלו, על ההרגל לישון אחר הצהריים, או על האהבה הישנה שלו מהתיכון. מה לעשות, הוא פשוט התרגל..

השור הוא השני בגלגל המזלות. אם התינוק נולד במזל טלה – במזל שור מאכילים אותו, ויוצרים את בסיס ההזנה שלו.

ונוס היא שליטת מזל שור. במזל הזה היא מייצגת את הצרכים הפיזיים שלנו, הקשורים לאוכל טוב, שינה טובה, וגם העניין ההוא, שהשור כל כך אוהב להתמיד בו, אם כי לעתים קרובות בצורה קצת מונוטונית וחוזרת על עצמה, כמו שור אמיתי.. האמת? יש משהו נוסך בטחון בעקביות הזו, ביכולת לחזור בכל יום ולראות שהשור ממשיך לעשות את אותו הדבר עצמו באופן יציב ובוטח, ולהרגיש שאפשר לסמוך עליו, גם רגשית, וגם פיזית. לא סתם הוא שייך למזל שור: הוא גם קשור מאוד לדברים שאפשר לראות ולמשש, מה שכמובן כולל גם ולפעמים בעיקר, את הגוף שלו, שזקוק למגע מרגיע יותר אולי ממזלות אחרים.

מהסיבות האלה ועוד כמה, כל נושא הגוף הפיזי, מאוד חשוב לבן השור. בדרך כלל הוא חזק מאוד פיזית (גם השוורים הרזים..) ויכול להגן על עצמו בקלות, ובדרך כלל כשיש סכסוך קוראים לו, והנוכחות שלו יכולה להרגיע אחרים רק מעצם העובדה שהוא שם. אבל עמוק בפניםהשור הוא רומנטיקן שקט, ושוחר שלום אמיתי. השור רק רוצה שיעזבו אותו בשקט, ויתנו לו לעמוד בשקט במרעה הפסטורלי שלו, ללעוס בשקט עשב, ולחשוב על אהבה.

השור הוא מזל בסיסי מאוד, שבנוי על כמה הרגלי חיים מוגדרים ובסיסיים מאוד. על ההרגלים האלה קשה לו לוותר, ובאמת כשהשור רעב – אסור לומר לו "לא", כמו שנאמר : לא תחסום שור בדישו.. אולי בגלל זה יש לו לפעמים צורך בדיאטה, כי האוכל נותן לו גם תחושת בטחון. אבל מתחת לכל זה, השור מאוד מאוד רומנטי, והרומנטיקה הזו היא אחד הדברים החשובים בחייו.

ביחסים השור הוא נאמן, מסור, הולך בתלם, ואולי בגלל זה נחשב לקצת מרובע ושמרן, אבל גם חלום של כל מי שמחפש יציבות ביחסים. בנוסף, השור הוא רומנטיקן אמיתי: הוא אלוף בלחזר, מאוהב באהבה, וכשהוא מאוהב – הוא משתנה לגמרי: כל הצד המעשי שלו נעלם, הוא הולך ברחוב עם מבט זגוגי ולא רואה ממטר, ומעל ראשו שלושה מיקימאוסים ורודים.. רק אז רואים שמתחת לחזות המעשית שלו יש לב שהוא בעצם שלולית חמאה, שמת רק לאהוב.

אולי משום כך, ומעצם היות המזל הזה שייך לקבוצת המזלות הקבועים, השור מתקשה להתנתק מקשרים, ותמיד חוזר ומקיש בדלת או שולח מייל גם שנים אחרי כדי לומר שנה טובה.. כי השור נקשר, לא יודע לעזוב, ותמיד רוצה לחזור עם הגיטרה מתחת לחלון ולחזר שוב, כמו הרומנטיקנים של פעם..

 

 

 

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל שור – 15 לאוגוסט 21

ונוס שליטת המזל שלכם  עוזבת את בית הרומנטיקה והיצירתיות, ועוברת לבית המקצועי שלכם. הגיע הזמן להגדיר מחדש את המטרות המקצועיות שלכם לתקופה הקרובה. זמן טוב להשקיע גם בבריאות שלכם.

תחזית שנתית 2021 – מזל שור

 

מזל שור

להעמיק? לשנות? לשמור על הקיים? גם וגם וגם?

השוורים שלנו נאלצים השנה לפגוש קונפליקט מיוחד במינו. מצד אחד, ממשיך תהליך השינוי שאתם עוברים כבר מ 2018: עכשיו עכשיו הוא השפיע בעיקר על אלה שנולדו בעשרת הימים הראשונים של המזל, והשנה עובר הצורך בשינוי גם לאלה שנולדות בעשיריה השניה של מזל שור, למרות שהצורך בשינוי הגיע עוד קודם, אולם עכשיו כבר אפשר לתת לו מקום וביטוי מוחשי בשטח, כשחלק מהפחדים ממנו נעלמים בהדרגה, וקביעת העובדות בשטח תופסת את מקום החששות וההסוסים.

אולם במקביל לצורך לשנות ולהשתנות ולהתאים את עצמכם לרוח התקופה כשאתם מוותרים על הרגלי חיים עבודה ויחסים לטובת קלילות אותנטיות והתחברות למה שחשוב לכם באמת, קורה כעת תהליך נוסף: אל בית הקריירה שלכם עוברים – ובעצם כבר עברו בשבוע שעבר – גם יופיטר כוכב השפע, וגם סטורן הנוקשה והמכביד. יופיטר יביא איתו שנה שלמה של אפשרויות חדשות ומעניינות של לימוד וצמיחה אישית והרחבת אזורי פעולה לעשייה, בעוד סטורן יעסוק במימוש ושדרוג הפוטנציאל הקיים, וחיבורו באופן רשמי לעולם, כשהוא מכריח אתכם לבחור קו פעולה אחד לפחות, ולהתמיד להשקיע בו לאורך זמן.

פה בעצם נוצר קונפליקט, ולא רק אצלכם אלא גם אצל כל קבוצת המזלות הקבועים (שור דלי אריה ועקרב) בין הצורך בשינוי לבין הצורך בללכת על בטוח, ועל פי הכללים. זה מגיע לשיאו בהמשך כשזוית פעולה נוצרת בין סטורן הנוקשה לאורנוס כוכב השינויים כבר השנה – מה עושים?

ובכן, בדרך כלל חיינו מורכבים יותר מהצורך לקבל החלטות של שחור או לבן באופן טוטאלי: הם עוסקים בעיקר בכל מיני פשרות שאנחנו עושים, ועם מודעות גבוהה ויכולת התבוננות עומק חכמה – לקחת את מה שאנחנו יכולים משלושת העולמות, גם של יופיטר גם של סטורן וגם של אורנוס, ולבנות מהם בעדינות אך בתקיפות ובחכמה פורמולה מנצחת, שתיהנה מכל שלושת העולמות ותהפוך לתלת מימדית ובעיקר מעשית אפקטיבית ו…ווינרית. כן כן.

אפשרי? בהחלט.

בואו נבחן את זה מקרוב. מעברו של אורנוס במזל שור שהביא איתו את בשורת השינוי לכל ארבעת המזלות הקבועים מ 2018 היה בשורה לא פשוטה, אבל הכרחית. הטבע דואג שתהיה זרימה של שינויים הכרחיים כדי שהחיים לא יסתאבו, כי הסתאבות שכזו משמעה בעיקר מוות. תנועה חייבת להמשך. אבל המדובר הוא בעיקר בשינוי הגישה: יציאה מהרגלים מוכרים היא רק חלק ממנה: החלק השני הוא חשיבה מחוץ לקופסה בכל מה שקשור לעשייה מימוש יזמה הפעלה ועוד, מעבר לפסים השמרניים של החשיבה שהורגלנו בהם.

קביעת מדיניות ארוכת טווח של מיקוד בנושא אחד או שנים ומימושו בדרכים שונות חלקן קונבנציונליות יותר  וחלקן פחות שמביא איתו סטורן בבית הקריירה.  ואפשרויות חדשות של צמיחה אישית ופתיחות למלים שתופי פעולה ותרומה חברתית לעולם שמביא איתו יופיטר, הם לא היפוכם של הדברים שמביא איתם אורנוס, אלא השלמתם. בסופו של דבר מדובר בשינוי סדרי עדיפויות, ולא בהחלפת מה שיש באחר, אלא בשילוב: שילוב כוחות, שילוב טכניקות ישנות וחדשות, שילוב טכנולוגי אישי רגשי ובעיקר הסתכלות חדשנית על אותן מלים ישנות וחביבות כמו קביעת עובדות בשטח, מיקוד בעיקר שיווק חברתי ובעיקר תרומה אישית וחברתית שקצת נעלמה בהסתכלות האגוצנטרית של הנושאים האלה בשנים האחרונות שהתמקדה בעיקר בפרט ושכחה את החברה שסביבו ואת הקשר עם העולם החברתי החם התומך והחיוני לצמיחתנו, אלמנט שהודגש כשגם סטורן וגם יופיטר שהו במזל גדי – באלה מדובר.

ושור חכם, שיוציא לחופשה מלים שאכן הסתאבו כמו השורה התחתונה או מבחן התוצאה, ויסתכל בסך הכל הכולל את שלושת המעגלים שכולנו מחוברים אליהם, אישי סביבתי וחברתי, ויזכור שהוא חלק מכמה מעגלים נוספים חוץ מאשר הנוחיות האישית שלו וטבלת האקסל, יוכל לממש את החזון התלת מימדי הזה בגדול, לטובת כולנו, שכן השור, ואיתו גם שאר המזלות הקבועים, כל אחד בסגנונו, הם בהחלט חלק הכרחי מהיסודות של החברה שלנו, רגשית חברתית וכלכלית.

שור שאכן יוכל לצאת קצת מעצמו ומהצורך הקלאסי לאגור כסף או ליהנות ממנעמי החיים הפיזיים הפשוטים, ולתת ביטוי משמעותי למלה נתינה שלא על מנת לקבל גמול כלכלי אלא כצורך להיות חלק מהחברה שסביבו, לחזק מעגלים חברתיים שהוא שייך אליהם שתורמים למעגלים חלשים יותר, או לחשוב על העולם באופן גלובלי ולא רק כבנק ענקי או כבורסה בינלאומית, וישקיע למשל בכל מה שנקרא השקעה ירוקה או מה שתורם לרווחת כדור הארץ ולא רק לחשבון הבנק שלו  עשוי גם ליהנות יותר מחייו בכלל בעולם של שנת 2021 והלאה.

 

 

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)