עקרב

עקרב

מה לא אמרו על העקרבים?.. שהם אובססיביים, שהם קנאים ויושבים לך על הצואר כמו קרציות, שהם חשדניים גם – ובעיקר – כשאין סיבה, שהם תככניים ויכולים לסכסך בין אנשים קרובים, שהם זקוקים למין בהסטריה כמו אויר לנשימה, שהם שותקים אבל העקיצה שלהם קטלנית כשהם כבר פותחים פה על מישהו, ושכדאי לא להתעסק איתם כי כשמתחילים – עם עקרבים אף פעם אי אפשר לדעת איך זה ייגמר…

מה נכון מכל אלה? מזל עקרב שייך לקבוצת המזלות הקבועים, וליסוד המים הבנוי בעיקר על רגש. כמו כל מזלות המים למיניהם, סרטן ודגים,

מזל עקרב נחשב למזל מופנם, סגור, ודי חשדן, ובצדק : העולם הוא מקום עויין, ויש לנהוג בחשדנות ראויה, עד שהעולם שמולך מוכיח אתעצמו, ולא להיפך. העולם חושב אחרת ? לעקרב לא אכפת : יש לו מספיק אופי כדי לעמוד בנחישות מול רצונות הכלל כשזה לא מתאים לו.

ואכן, העקרב אינו מתמסר בקלות : הוא דורש הוכחות בשטח שהוא באמת יכול לסמוך עליך, ולוקח לו הרבה זמן עד שהוא פותח את החלון, ומזמין אותך להכנס. אבל משנכנסת, זכית לחבר אמיתי לכל החיים, ובכל מצב. העקרב תמיד יהיה שם עבורך, גם אם תתקע עם הג"יפ בנגב, וגם אם תצטרך לעבור דירה, עצה טובה, או הגנה ממישהו שמפחיד אותך: העקרב בשטח – אין סיבה למתח, זו לא רק סיסמהמבחינתו, אלא גם מציאות אמיתית. אם בחר בך עקרב כלשהו להיות ידידו ואיש סודו דע לך שזכית, ובגדול.

למרות עוצמתו, העקרב הוא קטן אמונה, ובצדק מבחינתו : מגיל צעיר החיים לימדו אותו שלא משתלם להיות אופטימי, וכל רגע הם ממשיכים להוכיח את זה מחדש. מה עושים ? עורכים בדיקות קבלה קפדניות, וזה נכון לא רק לידידים, אלא גם לבני או בנות זוג פוטנציאליים, ובעצם למי לא ? כי העקרב מאוד נאמן מטבעו, אבל הוא גם דורש את הנאמנות הזו מהזולת, ולא מוכן להתפשר עליה. אולי בגלל זה הוא נראה לאחרים מאוד טוטאלי, הולך עד הסוף, ובאמת לא עושה חשבון כשמשהו מדליק אותו, ואז הוא נכנס למקום אובססיבי ובלתי מתפשר, וגם לא קל לו עצמו.

בגלל ששליט העקרב הוא כוכב פלוטו, אותו כוכב שאחראי על הצורך לחוות הכל בצורה טוטאלית, נראה לעיתים קרובות שכאילו העקרב  אוהב לעשות לעצמו חיים קשים, לצאת עם טיפוסים לא תמיד קלים, ולדרוש מעצמו ומהסביבה לא מעט. אבל האמת היא שהעקרב שונא שהכל בא לו בקלות, אוהב לבחון את עצמו ואת כוחו, ומעדיף את המלה "מעניין" על המלה "קל", אלמנט שלא ממש עושה חיים קלים למשפחה כשהוא צעיר, ולפרטנרים שלו כשהוא מבוגר ונכנס למצב הרוח של "בואו ננסה לראות ממה הקיר הזה עשוי, ומה קורה כשנכנסים בו ראש בראש": במצב כזה הרבה פעמים הקיר רואה די מהר עם מי יש לו עסק, ופשוט זז הצידה: מי צריך צרות עם עקרב?

העקרב נחשב למזל יצירתי אך רגשני, ומנסה ללכת עם מה שהוא מרגיש מעל הכל, ולא להתפשר על הרגש הפנימי הזה. המחויבות שלו לעצמו ולדברים ששייכים לו מאוד עמוקה, אבל לפעמים הוא הופך להיות קיצוני ועלול להתגלות כקנאי נוראי, כרכושן לא קטן, וכמישהו שלא מוכן לותר על דברים הקשורים לעומק, משמעות, ולפעמים גם כוח וכסף.

כשהעקרב לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא לא מוותר – אבל הוא ילבש את הפוקר פייס שלו, ולא יראה לך את זה, חוץ משליחת מבט קריר בטמפטורה ממוצעת של הקוטב הצפוני. מהמקום הזה כדאי לזכור גם שעקרב אמיתי – לא שוכח ולא סולח, ויום אחד המעגל הקטן שלו עם מי ששכח את הקרטיב שלו בכיתה ג" או עם מי שלא נתן לו כבוד בתיכון ועם העולם בכלל ייסגר, זה בטוח

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל עקרב – 13 לספטמבר 2020

מיקומה של ונוס במזל אריה המאכלס את בית הקריירה והתדמית שלכם, מייצר לכם קסם מיוחד וכושר שכנוע. זהו זמן מצוין לקדם תכניות ויזמות ולשווק את עצמכם ואת מה שיש לכם להציע בכל העוצמה. השמש שבמזל בתולה תומכת בתחום החברתי שלכם, ומאפשרת לכם להרחיב את המעגלים החברתיים ולהכיר אנשים חדשים מעניינים ויעילים עבורכם.

2020 תחזית שנתית – עקרב

מזל עקרב: שינויים במערכות היחסים, וחשיבה חדשה בנושאי זוגיות ושותפויות.

שינוי היא מלה שהופכת להיות משמעותית במיוחד בחייכם כעת, עקרבים, ובעיקר כשהמדובר באלה מכם שנולדו בשלישון הראשון של המזל.

את השינויים האלה מייצג אורנוס כוכב השינויים עבר למזל שור מול המזל שלכם באפריל הקודם, ולא מעטים מכם מרגישים כבר את בשורת השינוי שהוא מביא. השינוי שאורנוס מביא למזל עקרב מתבטא במערכות היחסים שלכם: לא מעטים מכם מרגישים כעת שמערכות היחסים הזוגיות או החברתיות מיצו את עצמן, אך לעקרב כמו לשור או לאריה השייכים לקבוצת המזלות הקבועים לא קל לעשות את השינוי ולכן הוא עלול לארוך זמן רב מהרגיל, כי המזלות האלה מתקשים לשחרר את ההרגלים הקבועים שלהם ואת האנשים שהיו במערכות היחסים הקבועות בחייכם.

אבל לא רק בשינוי במערכות יחסים מדובר: אורנוס מביא איתו את הצורך בספייס ובחופש אישי במינון גבוה מהרגיל. עקרב הוא מסוג המזלות הנצמדים בדרך כלל, והחוויה שלו ביחסים היא טוטאלית בדרך כלל, לטוב ולרע. אבל כעת עם תחילת תנועתו של אורנוס במזל שור שממול, נדמה שההיצמדויות האלה מתחילות להתרופף והצורך בהן הולך וקטן. העקרב לומד לשחרר מערכות יחסים ואנשים קרובים, לסמוך על עצמו ועל האינטואיציה שלו מבלי שיצטרכו להוכיח לו שוב ושוב שאוהבים אותו, ובכלל – זהו זמן טוב להתחיל להשתחרר מהרגלים שמכבידים עליכם, ולתת לצורך שלכם לחוות את עצמכם כחוויה נפרדת מהזולת ומיחסים בכלל, מקום גדול יותר בחייכם.

מעבר נוסף שתומך בגישה הזו הוא מעבר יופיטר כוכב השפע למזל גדי, המאכלס את בית התקשורת שלכם. היו לכם שנתיים לא קלות כשסטורן הנוקשה ופלוטו היצרי והכוחני כיכבו במזל גדי, שנתיים שהפכו אתכם לנוקשים יותר וכוחניים יותר. בשנתיים האלה התחלתם ללמוד שלבטא רגשות, והמדובר בכל סוגי הרגשות, בעיקר רגשות רכים שלעקרב קצת קשה לבטא בדרך כלל…

כן, שנתיים קיבלנו עקרב קשוח ומתוח, והנה – האופטימיות של יופיטר מתחילה סוף סוף לרכך אותו כך שבסופה של השנה הזו נקבל עקרב נעים יותר, חיובי יותר, כזה שמחייך את החיוך הקטן שלו אבל לפחות לא מגיב באופן ציני ואגרסיבי עם ההערות המעצבנות שלו…

כוכב סטורן עובר למזל דלי באפריל, ויתחיל לעשות עבודה על כל מה שקשור לבית ולמשפחה של העקרב שלנו. כן, הגיע הזמן שלעקרב יהיה בית, לו הוא זקוק כמו הסרטנון, מקום שבו יוכל להיות הוא בלי חשש ובלי להיות פגיע. סטורן מביא איתו את היכולת לפעול באופן חכם אך לא רגשי בנושא בתים ושורשים, אבל לא רק: זהו גם בית כמו סוג של קרקע יציבה מתחת לרגלים, תהליך שבסופו העקרב ירגיש סופסוף שיש לו מקום שבו הוא מרגיש שייך וחיובי.

שנה מרתקת מצפה לעקרבים: היא דורשנית ולא קלה, אבל העקרב לא מעריך מדי – לצערנו – דברים שבאים בקלות רבה מדי. זה גורם לו להיות חשדן. קשה לו לקבל משהו מבלי להלחם עליו או להיות משוכנע שאכן זה מגיע לו, ומהכיוון הזה – אורנוס וסטורן ואפילו פלוטו שליט העקרב, בהחלט יעשו עבודת עומק טובה השנה. או יה.

צרו קשר

כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)