עקרב

עקרב

מה לא אמרו על העקרבים?.. שהם אובססיביים, שהם קנאים ויושבים לך על הצואר כמו קרציות, שהם חשדניים גם – ובעיקר – כשאין סיבה, שהם תככניים ויכולים לסכסך בין אנשים קרובים, שהם זקוקים למין בהסטריה כמו אויר לנשימה, שהם שותקים אבל העקיצה שלהם קטלנית כשהם כבר פותחים פה על מישהו, ושכדאי לא להתעסק איתם כי כשמתחילים – עם עקרבים אף פעם אי אפשר לדעת איך זה ייגמר…

מה נכון מכל אלה? מזל עקרב שייך לקבוצת המזלות הקבועים, וליסוד המים הבנוי בעיקר על רגש. כמו כל מזלות המים למיניהם, סרטן ודגים,

מזל עקרב נחשב למזל מופנם, סגור, ודי חשדן, ובצדק : העולם הוא מקום עויין, ויש לנהוג בחשדנות ראויה, עד שהעולם שמולך מוכיח אתעצמו, ולא להיפך. העולם חושב אחרת ? לעקרב לא אכפת : יש לו מספיק אופי כדי לעמוד בנחישות מול רצונות הכלל כשזה לא מתאים לו.

ואכן, העקרב אינו מתמסר בקלות : הוא דורש הוכחות בשטח שהוא באמת יכול לסמוך עליך, ולוקח לו הרבה זמן עד שהוא פותח את החלון, ומזמין אותך להכנס. אבל משנכנסת, זכית לחבר אמיתי לכל החיים, ובכל מצב. העקרב תמיד יהיה שם עבורך, גם אם תתקע עם הג"יפ בנגב, וגם אם תצטרך לעבור דירה, עצה טובה, או הגנה ממישהו שמפחיד אותך: העקרב בשטח – אין סיבה למתח, זו לא רק סיסמהמבחינתו, אלא גם מציאות אמיתית. אם בחר בך עקרב כלשהו להיות ידידו ואיש סודו דע לך שזכית, ובגדול.

למרות עוצמתו, העקרב הוא קטן אמונה, ובצדק מבחינתו : מגיל צעיר החיים לימדו אותו שלא משתלם להיות אופטימי, וכל רגע הם ממשיכים להוכיח את זה מחדש. מה עושים ? עורכים בדיקות קבלה קפדניות, וזה נכון לא רק לידידים, אלא גם לבני או בנות זוג פוטנציאליים, ובעצם למי לא ? כי העקרב מאוד נאמן מטבעו, אבל הוא גם דורש את הנאמנות הזו מהזולת, ולא מוכן להתפשר עליה. אולי בגלל זה הוא נראה לאחרים מאוד טוטאלי, הולך עד הסוף, ובאמת לא עושה חשבון כשמשהו מדליק אותו, ואז הוא נכנס למקום אובססיבי ובלתי מתפשר, וגם לא קל לו עצמו.

בגלל ששליט העקרב הוא כוכב פלוטו, אותו כוכב שאחראי על הצורך לחוות הכל בצורה טוטאלית, נראה לעיתים קרובות שכאילו העקרב  אוהב לעשות לעצמו חיים קשים, לצאת עם טיפוסים לא תמיד קלים, ולדרוש מעצמו ומהסביבה לא מעט. אבל האמת היא שהעקרב שונא שהכל בא לו בקלות, אוהב לבחון את עצמו ואת כוחו, ומעדיף את המלה "מעניין" על המלה "קל", אלמנט שלא ממש עושה חיים קלים למשפחה כשהוא צעיר, ולפרטנרים שלו כשהוא מבוגר ונכנס למצב הרוח של "בואו ננסה לראות ממה הקיר הזה עשוי, ומה קורה כשנכנסים בו ראש בראש": במצב כזה הרבה פעמים הקיר רואה די מהר עם מי יש לו עסק, ופשוט זז הצידה: מי צריך צרות עם עקרב?

העקרב נחשב למזל יצירתי אך רגשני, ומנסה ללכת עם מה שהוא מרגיש מעל הכל, ולא להתפשר על הרגש הפנימי הזה. המחויבות שלו לעצמו ולדברים ששייכים לו מאוד עמוקה, אבל לפעמים הוא הופך להיות קיצוני ועלול להתגלות כקנאי נוראי, כרכושן לא קטן, וכמישהו שלא מוכן לותר על דברים הקשורים לעומק, משמעות, ולפעמים גם כוח וכסף.

כשהעקרב לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא לא מוותר – אבל הוא ילבש את הפוקר פייס שלו, ולא יראה לך את זה, חוץ משליחת מבט קריר בטמפטורה ממוצעת של הקוטב הצפוני. מהמקום הזה כדאי לזכור גם שעקרב אמיתי – לא שוכח ולא סולח, ויום אחד המעגל הקטן שלו עם מי ששכח את הקרטיב שלו בכיתה ג" או עם מי שלא נתן לו כבוד בתיכון ועם העולם בכלל ייסגר, זה בטוח

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל עקרב – 15 לאוגוסט 21

זוית של מתח בין השמש לפלוטו שליט המזל שלכם עלולה להביא איתה שבוע מתוח ותגובות קיציוניות. חשוב לפעול בזהירות מול סמכויות גם כשדברים לא נראים לכם: התפרצויות כעס עלולות לפגוע בעיקר בכם השבוע

תחזית שנתית 2021 – מזל עקרב

 

מזל עקרב

מערכות יחסים, בית ומשפחה: דיאלוג היא מלת המפתח

גם סטורן וגם יופיטר מגיעים ביחד לבית הרביעי שלכם, אחר שנתיים וחצי של פעילות בבית התקשורת שלכם, עקרבים.

בפרק הזמן הזה הרבה מאוד עקרבים עשו עבודה אמיתית עם כל מה שקשור ליכולת לדבר לשתף ובכלל להתבטא  ונפתחו אל העולם: העקרב הוא מזל מופנם למדי, וכעת כשנושא התקשורת גם מבחינת יזמות תקשורתיות מסוגים שונים ואפילו תקשורת אופטימית שהביא איתו יופיטר אפשר להמשיך לאזורי הפעולה הבאים.

בגדול, נראה שנושא היחסים חשוב במיוחד בשנה הזו שמתקרבת, ובאופן מעניין יוצא שהוא כולל השנה את שני סוגי היחסים המשמעותיים ביותר: יחסים בזוגיות – ובמשפחה.

מיקומם של סטורן ויופיטר בבית הרביעי שלכם המייצג את הבית והמשפחה, משמעותי מאוד עבורכם אם אלה הנושאים שחשובים במיוחד כעת בחייכם, ולשם אתם חותרים.

יופיטר מביא איתו שנה של אווירה שמחה לבית, ותחושת נעימות כמו שמחה ואופטימיות שמאפשרות לקבל החלטות שמחות הקשורות לנושאים אלה, למשל – קניית בית, שיפוץ בית או שינוי אווירה בבית לאווירה יופיטרית שמחה.

החלטה נוספת אפשרית שיופיטר שקשור תמיד להתרחבות מביא איתו – החלטה על הרחבת המשפחה ולידת ילד, או אפילו החלטה על בניית משפחה אם אין לכם משפחה משלכם, ויש לכם בהחלט פרטנר או פרטנרית שרוצים ומוכנים…

סטורן מביא איתו אווירה שונה לבית ולמשפחה. אחת מהאופציות היותר שכיחות שעלו ועולות השנה גם בגלל המצב בעולם – המעבר לעבודה מהבית.

זהו זמן טוב לנסות ולהעביר חלק מהעבודה שאתם עושים במשרד או במקום עבודה אחר, אל הבית עצמו. אם אתם עוסקים עצמאיים, הרי שההחלטה להעביר חלק מהעבודה לבית היא לא רק פועל יוצא של נוכחות הקורונה בחיינו, אלא גם של חדשנות טכנולוגית שמאפשרת זאת כעת. במקום לצאת למפגשי טיפול או למשרד אפשר להפגש דרך הזום, וכך לחסוך את הנסיעה בפקקים חיפוש החנייה וכו, ואף להיות יותר מדויקים ואפקטיביים מבחינת התוצאות.

הגדרה של אחד החדרים בבית כחדר עבודה או קליניקה גם היא עשויה להיות פועל יוצא של נוכחות סטורן בחייכם כעת, גם מבחינת חסכון כלכלי: עבודה מהבית הופכת להיות נוהג מקובל במקומות רבים כעת, וזה בהחלט חסכוני ויעיל למרות שגם לזה יש כמובן מחיר והוא לא קטן.

נוכחותם של יופיטר וסטורן בבית הרביעי שלכם הופכת בעצם את הבית לאזור הפעולה המשמעותי ביותר בחייכם כעת, ואם אין לכם בית אולי זה הזמן להתאמץ ולקנות בית או דירה, למרות שאווירת בית ומשפחה אפשר בהחלט לקבל גם בבית שכור: בית הוא קודם כל תחושה ואווירה, ואת התחושה הזו מביאים אלה שגרים בו, ולא שום אלמנט חיצוני אחר.

בעוד יופיטר וסטורן עמלים השנה לחזק את הקשרים המשפחתיים והקשר עם המשפחה בכלל, עושה אורנוס כוכב השינויים עבודה בכוון ההפוך בבית השביעי שלכם, שהוא בית מערכות היחסים הזוגיות והקשרים הקרובים.

אורנוס מטבעו הוא כוכב שמלות המפתח שלו כמו שכבר ציינתי, הן שינוי הסדר הקיים. ואכן, כניסתו של אורנוס לבית השביעי שלכם שהחלה בערך לפני שנתיים, הביאה איתה את הצורך להפתח ביחסים לאנרגיה אחרת שחושפת לעומק את טיב היחסים הקיימים, ומאפשרת שינוי למקומות הזקוקים לשינוי הזה.

במצב שכזה נוכל לראות לא מעט זוגות שבפעם הראשונה מעזים לחשוב שהיו רוצים לחיות בנפרד כלומר להתגרש או לעזוב את הבית, וזה קורה כאשר מערכת היחסים אינה בנויה על תשתית כנה ואמיתית, ועל יחסי אמון קבלה ונתינה ברמה מספקת של שני בני הזוג.

כשאורנוס נכנס לתמונה, משהו משתנה במשוואה: לפעמים אחד מבני הזוג מעז לבטא את חוסר הסיפוק שלו בקשר, אלמנט הגורר את בן או בת הזוג לתחושת פחד מנטישה, והתגובות בהתאם. אולם לפעמים דווקא הכרזה אמיצה של אחד מהשנים על חוסר שביעות רצון יכולה לגרום לשנים לפתוח את הדברים לעומק, לנקות משקעים רגשיים שהצטברו, ולצאת לדרך חדשה שבנויה על אמון וקבלת האחר וצרכיו באופן מלא ומספק יותר, כאשר התהליך הזה עובר לפעמים דרך טיפול זוגי, או טיפול פסיכולוגי שמאפשר לשנים לבטא בקול רם את מה ששמרו בבטן, לקבל הכרה במצוקתם, וכך להחליט לשדרג את איכות הקשר, או במקרים קיצוניים פשוט לשחרר ולעזוב את הקשר, ולאפשר לשנים למצוא לכם קשר איכותי ומספק יותר.

אולם חשוב לציין שאם הדברים הם אכן בנויים היטב ועל יסודות רגשיים מוצקים, הרי שפעולתו של אורנוס לא בהכרח תביא לפירוקם, ולפעמים אפילו להיפך: תביא איתה הבנה עמוקה למשל לצורך במינון גבוה יותר של ספייס וחופש אישי בין בני הזוג, יציאה של כל אחד מהם למסע פרטי משלו של צמיחה אישית דרך קורסים וסדנאות למיניהן, ולפעמים אפילו בנייה של עסק משותף, ששני הצדדים ירויחו ממנו, ועדיין הזוגיות שלהם לא תיפגע.

אורנוס ישהה במזל שור עוד ארבע שנים פלוס מינוס, ויאפשר לכם לפתוח את מה שסגרתם עד עכשיו כדי לשפר את הקשר ולהתמודד עם הצורך בשינוי ובחופש אישי כמו גם באמון ובכנות ממקום כן ואמיץ יותר, או.. להמשיך הלאה.

השנה לפחות, המפגש עם סטורן ישפיע בעיקר על אלה שנולדו בעשיריה השניה של מזל עקרב, אחרי שאלה שנולדו בעשרת הימים הראשונים שלו מסיימים השנה את תהליך ההיפתחות לאנרגיה האורנית, מסיקים מסקנות, ומקבלים החלטות בהתאם.

 

 

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)