סרטן

סרטן

מה לא אמרו על הסרטנים?.. שהם שפוטים של האמא שלהם והיא זו שמכתיבה להם מה לעשות, שהם שפוטים של הבית שלהם וכל מה שקשור אליו בו או סביבו, שהם שפוטים של המשפחה שלהם שחשובה להם לפעמים יותר מעצמם, שהם שפוטים של הילדים שלהם ולא מפסיקים לרוץ אחריהם עם בננה חצי מקולפת ושוקו ולצעוק "הנה ציפור – פה גדול", שהם שפוטים של אוכל בעיקר כשיש להם מצבי רוח, ושהם שפוטים של כסף ובכללבטחון רגשי שאף פעם אין להם מספיק ממנו.

ומה נכון מכל אלה? ראשית, הבה נכיר את המזל הזה. הסרטן שייך ליסוד המים האמוציונלי והרגשי, ולקבוצת המזלות הקרדינליים, יוצרי האנרגיה. במקרה הזה – זו אנרגיה רגשית שהוא יוצר, ומניע אותה הלאה.
הסרטן הוא הרביעי בגלגל המזלות. אם בטלה הילד נולד, בשור למד לאכול ובתאומים – לדבר, בסרטן הוא מבין שיש לו בית, אבא, ומסגרת משפחתית.

הסרטן הוא מזל מאוד רגשי, וזקוק להרבה חום ואהבה סביבו. הוא מאוד קשור לבית, וזקוק מאוד למסגרת של בית כשהוא מתבגר, ומה שקורה בבית משפיע עליו אולי יותר מאשר על כל מזל אחר. הבית של הסרטן מסמל גם צורך חזק בבטחון רגשי, משהו שבית ומשפחה יכולים לתת. אולי בגלל זה האדם הקרוב ביותר לסרטן היא באמת אמו.
שליט מזל סרטן הוא הירח, שגורם לשנויי מצבי הרוח של הסרטן לעיתים קרובות, לעיתים ללא סיבה נראית לעין. במפת הלידה הירח מייצג גם את דמות האם, ואכן, הקשר בין הסרטן לאמו, יהיה אולי חשוב יותר מכל קשר אחר, במודע או שלא במודע. אולי בגלל זה הסרטן הוא מזל מופנם יותר, רך ואמהי ומפנק כשטוב לא, וקוטר לא קטן כשרע לו..

המזל הזה גם מאוד אוהב לעצב את הבית שלו ולעצב בכלל, אוהב לטפל באחרים, ולהיות אם בית סביבתית לכל מי שזקוק לכזו, ומסתבר לפי כמות החברים של הסרטן המצוי שיש ים של אנשים כאלה.  במקרים רבים הסרטןהוא הבית עצמו, והכל סובב סביבו: ארוחות גדולות למשפחה ולכולם, שיפוצים קטנים, פרגולה שהוא בונה במו ידיו או מרפסת שסגר בכוחות עצמו – כל מה שקשור לדברים שהוא אוהב, מביא אותו להשקיע בהם, ועם הרבה רגש. הרגש הזה הוא גם מה שמפעיל אותו במקומות אחרים, ואולי משום כך הסרטן מאוד לוקח ללב כל מה שקשור לביקורת אישית וכללית, אבל כשהוא נעלב – הוא לא שוכח, מתחשבן לא מעט, ולוקח לו הרבה זמן לסלוח, ולעבור הלאה.

אולי משום כך המלה בטחון היא מלה משמעותית מאוד בעולמו הרגיש, הזקוק למעטפת כדי שתגן עליו. בין אם זו אהבה של אלה שסביבו, אהבתם של בני הבית ולפעמים גם התלות שלהם בו, או נושאים הקשורים לחומר וכספים שמעניקים לו את התחושה שהוא בטוח בפני תלאות החיים, שעמוק בפנים די מפחידים אותו. הסרטן קשור גם לתרופות, וארון התרופות שלו יכול בשקט לייצג בית מרקחת בינוני, בגלל הרגישות שלו לגופו ולבריאותו.

מעבר לכך הסרטן גם רומנטי מאוד, אוהב אוכל טוב נוחות ונוסטלגיה, אספן מושבע של חפצים (נוסטלגיה כבר אמרנו ?..), מתקשר לאנשים שהוא אוהב כמה פעמים ביום כדי לוודא שהם עדיין שם, ומתרפק על העבר, גם אם העבר הזה הוא רק שבוע

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל אריה – 13 לספטמבר 2020

מרקורי כוכב התקשורת שוהה במזל מאזניים השבוע, אלמנט שעוזר לכם לשדרג את התקשורת הביתית והמשפחתית, ולהשקיע קצת יותר אנרגיה שמחה בבני הבית עצמם. ונוס שמאכלסת את בית הכספים שלכם עלולה לגרום לכם להוצאות גבוהות מהרגיל וכדאי להחליט כבר עכשיו שלא מוציאים כספים על מה שלא נחוץ לכם באמת.

2020 תחזית שנתית – סרטן

מזל סרטן: זוגיות, מערכות יחסים, ואתגרים אישיים ממוקדי מטרה

אין ספק שלקבוצת המזלות הקרדינליים יוצרי האנרגיה – שלהם שייך מזל סרטן בנוסף לטלה למאזניים ולגדי – זו שנה מאותגרת צמיחה במיוחד: מיקומו של יופיטר כוכב השפע במזל גדי הוא ללא ספק מנוע צמיחה עוצמתי מאין כמוהו, והוא יביא איתו לסרטנונים ממוקדי המטרה – מזל שבדרך כלל לא מתקשה בכך – לא מעט בונוסים, בתנאי שיסכימו לוותר על דברים שהפריעו לכם עד כה לממש מטרות ואתגרים, אם בגלל אי נוחות ואם בגלל הצורך לצאת ממרחב מוגן ובטוח, אלמנט שהסרטן הביתי שלנו אוהב לשהות בו אולי יותר מאשר מזלות אחרים…

ואכן, להתפתחות ולצמיחה אישית של הסרטן השנה עלול להיות מחיר מסוים: ויתור על מרחב מוגן ומוכר תמורת הימור וכניסה לעולם מאתגר ופחות בטוח – אך בהחלט מתגמל יותר את מי שבאמת מוכן לקפוץ פנימה, על כל המשתמע, ולראות פירות בסוף השנה הבאה או בשנה שלאחריה.

יופיטר פותח את השנה הזו כשהוא נמצא בבית הזוגיות והיחסים שלכם, וישהה שם ממש עד סוף השנה. בשנה הקודמת שהה יופיטר בבית העבודה והמקצוע שלכם ואיתגר אתכם מבחינה מקצועית ובריאותית, עם הצורך להשקיע במקום העבודה או להגדיר את המטרות המקצועיות שלכם, ולקדם את עצמכם מקצועית וכלכלית.

כעת אפשר לראות את ההשקעה של התהליך הזה: אם אכן קיבלתם החלטות נבונות – יופיטר בהחלט עוזר לכם לקטוף השנה הזו את הפירות. אם לא, יתכן דשדוש מה עד שתתאפסו מחדש, ותסמנו שוב מטרות מדויקות בדרך.

יופיטר מביא איתו אופטימיות וגישה חיובית ליחסים קרובים ובעיקר לדיאלוג הזוגי. הוא פותח דלתות לסרטנונים המופנמים ומאפשר להם להפתח לאנרגיה החיובית שלו ומשם גם לפרטנרים שלהם, ולזוגיות בכלל – וזה נכון כל זמן שאתם באמת מאמינים ביכולת שלכם לשבור את מחסומי הרגישות שלכם – לפעמים גם רגישות יתר, כידוע – או הצורך – הלפעמים מוגזם – בחום ובטחון – כשהצד הפרפקציוניסטי שלכם מוצא שוב ושוב סיבות למה לא להפתח, או למה לא לתת אמון… ובינינו, תמיד אפשר לראות סיבות כאלה, אם באמת פותחים את הלב הרגישי שלכם, נכון סרטנונים?

סטורן ופלוטו לא עשו לכם חיים קלים במישור הזוגי בשנים האחרונות, ולמרות שהיכולת שלכם לממש פוטנציאל זוגי ולהכנס למערכות יחסים היתה גבוהה יחסית בגלל סטורן שלנו, הרי שבגדול היו רגעים של כובד וקושי לא קטנים, כשפלוטו דוחק בכם להעז ולבטא גם רגשות שליליים כמו כעס או תסכול, אלמנטים שלא תמיד קלים לסרטנון הביישנון.

אולם סטורן הנוקשה יוצא סוף סוף ממזל גדי בחודש אפריל, מה שבהחלט מקל על יופיטר להביא איתו מזמן זה ואילך כמה וכמה אפשרויות חדשות לבניית מערכות יחסים וזוגיות אם הלב הסרטני העדין פנוי, או לשדרג קשר קיים אם הוא תפוס ובעיקר עוזר לכם לחזק את הגישה האופטימית של יופיטר ולגרום לדברים להצליח.

סטורן מביא איתו תהליך של תחילת התחדשות עומק רגשית מחודש אפריל ואילך, כשהוא עובר למזל דלי. הגיע הזמן לשנות סדרי עדיפויות הקשורים להוצאת כספים, לבנות תכנית כלכלית שאפתנית יותר, ולשנות כיוון.

צרו קשר

כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)