טלה

טלה

מה לא אמרו על הטלאים? שהם חושבים רק על עצמם, שהפתיל שלהם קצרצר, שהצורך בסיפוק מיידי הורס כל חלקה טובה, ושברגע שמדברים בסביבה על מישהו אחר חוץ מהם הם מאבדים עניין בשניות. לטלה יש שם של שתלטן שלא מפסיק להכתיב מה לעשות עם מי ומתי, וכשדברים מתחילים לזוז הוא נעלם, כי כל פרוייקט שצריך נשימה ארוכה ואורך זמן, פשוט גדול עליו. האמנם?..

הבה נכיר מעט את המזל הזה. הטלה שייך למזלות האש האנרגטיים, ושייך לקבוצת הקרדינליים. קבוצת הקרדינליים יוצרת אנרגיה, ובטלה היא מייצגת את אלמנט האש על כל מעלותיו – וחולשותיו..

הטלה פותח את גלגל המזלות הקלאסי, ובתור שכזה – הוא מייצג את הילד, שזה עתה נולד. הילד הזה מביא לעולם מתנה נפלאה – את עצמו ! וככה הוא גם רוצה שיתייחסו אליו: כמו אל משהו נפלא שצריך למלא את סיפוקיו.

כי הטלה, מזל האש הראשון לפי סדר המזלות, לא ממש יודע לדחות סיפוקים. כל אנרגיית האש שלו מכוונת לטווחים קצרים, כדי לספק את הצרכיים המיידיים שלו. אולי בגלל זה הטלה נחשב כאגוצנטרי למדי, וכאחד שדורש הרבה מאוד הקשבה מהסביבה, למרות שמה בסך הכל ביקש? קצת צומי?.. כדאי להכיר אותו טוב יותר, כדי להכיר גם את שליט המזל שלו.

מרס שהיה שמו של אל המלחמה הרומי בימי קדם הוא שליט הטלה. מרס מייצג את הדחף לשלוט, להכתיב, ואת החלק הגברי שמחפש להגדיר טריטוריות, ולהלחם עליהן. אנשים עם מרס מודגש במפת הלידה, נמצאים בצבא קבע, או מחפשים לריב עם כולם. בגלל המרס הזה, מזל הטלה הוא חם מאוד ומביע בצורה ישירה את רגשותיו, אבל לעיתים הוא גם חם מזג, ומאוד.. במקרים כאלה, כמו למשל כשעוקפים אותו ברמזור,  הוא נוטה להתפרץ על כל מי שלא ממהר לעשות את מה שהוא רוצה, קצר סבלנות, ורוצה את הכל כאן – ועכשיו.

הטלה טוב בלסחוף אנשים אחריו, ומאוד אוהב להתחיל דברים חדשים (הראשון בגלגל המזלות..) אבל פעמים רבות – ממש כמו לילד – אין לו את הנשימה הארוכה לסיים אותם, והוא משתעמם, ו.. מתחיל משהו אחר.

מה טוב בו, בטלה שלנו? ראשית, הפתיל הקצר שלו מאפשר לו לא רק לכעוס, אלא גם לשכוח במהירות, ואפילו להתפייס עם מי שאיתו הוא רב. הטלה נדיב מאוד כשאוהבים אותו, אוהב לתת מעצמו (למרות שזה כשהוא מחליט ולא מישהו אחר..), מחזק את החלשים (למרות שלא מאמין בהם יותר מדי..) ויש לו חוש צדק מפותח, שיודע גם לחזק אחרים ולהלחם עבורם, ולא רק עבור עצמו. לפעמים. כשהוא שולט בעניינים ביד רמה, האוירה עשויה להיות אינטנסיבית, והצורך לראות תוצאות בשטח גם עשוי לגרום לדברים לקרות, ואפילו מהר.

מעבר לזה – הטלה תחרותי מאוד, אוהב להיות ראשון בכל דבר, ובגלל התפיסה המהירה שלו והיכולת שלו לקצר תהליכים ולסחוף אחריו אנשים – גם די מצליח בזה, האמת. אם לא מאפשרים לו להיות ראשון או לנהל את העניינים כרצונו הוא מאבד עניין פעמים רבות, מעקם את האף, ו..הולך למקום אחר שבו הוא כן יכול לשלוט על העניינים, ולנהל אותם כרצונו.

קצת ילדותי, קצת פזיז, אוהב התחלות ושונא סיומים, אבל מקסים וסוחף – זה הטלה שלנו!

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל טלה – 13 לספטמבר 2020

אין ספק, אתם בין אלה שנמצאים באחד המצבים המורכבים על פני גלגל המזלות, אבל הבנת עומק שלו לא רק תקל עליכם, אלא גם תגרום לכם להבין איך לנצל אותו לטובתכם ולשדרג את הפעילות שלכם. זהו זמן לשדרג פעילויות מהעבר הקרוב, ולשדרג גם את התדמית שלכם. זמן טוב גם להכנס לקונספט של אכילה נכונה פעילות ספורטיבית וחזרה הדרגתית לגוף בריא.

2020 תחזית שנתית – טלה

מזל טלה:  אמביציה קריירה, וגישה חדשה לנושאי כספים

בגדול, טלאים – זו היא שנת הקריירה שלכם! כן כן, נגמרו התירוצים: כשיופיטר כוכב השפע נמצא במשך שנה שלמה (ואפילו טיפונת פחות במקרה הזה לכן כדאי למהר ולנצל אותו..) הגיע הזמן להעביר הילוך, ולפרוץ בלפחות יזמה קרייריסטית אחת – וקדימה! השנה הזו, השמים הם הגבול.

אבל לא רק יופיטר נמצא במזל שלכם בשנה הזו: מלווים אתכם לאורכה גם פלוטו היצרי והעוצמתי, וסטורן הנוקשה שעוזר גם לממש פוטנציאל עד חודש אפריל, ובגדול – יוצרים עבורכם רבע שנה עוצמתית מאוד שכוללת בתוכה גם יזמות חדשות, גם אמביציה ודרייב עוצמתיים, וגם יכולת לממש רעיונות ויזמות ולהפוך אותם לפרקטיים בשטח, כן כן!

סטורן ופלוטו עובדים השנה בעיקר על בני השלישון השלישי של מזל טלה. סטורן מכריח אתכם להיות כאן ועכשיו עם כל הכובד שבעולם ובכל הגזרות: קוראים לזה – לקיחת אחריות… פלוטו מכריח אתכם להתחדש ולחדש, לשים בצד את מה שלא עובד, ולהלחם בעוצמה על עמדות כוח לפעמים מול בוסים ואחראים… שנה שכזו.

אז נכון, סטורן ופלוטו קרעו לכמה מכם את הצורה בשנתיים האחרונות, בעיקר לטלאים השובבים וההרפתקניים שכמו הצרצר במשל עם הנמלה העדיפו לדחות או רק להתחיל ולברוח כמו שאופייני להם או בכלל לא לעשות…אבל עכשיו הם משנים פאזה. פלוטו הולך עד מרץ קדימה ומראה לך אתגרים חדשים וממרץ והלאה – איך לממש אותם… וסטורן? הוא מסיים את העבודה על הטלאים – מה שלמדתם למדתם ומה שלא..

בחודש אפריל עובר סטורן למזל דלי המאכלס את הבית החברתי שלכם: תכל'ס – זה הזמן לעבור לעצמאות ולבנות לכם חברה משלכם, או לעבוד בחברה קיימת כמו טלה – עם מידת עצמאות אישית גבוהה – או להחליט שאתם הולכים לעשות הכל לבד, וכמו כל יזם – מתחילים משהו מאפס. זה – יהיה מעניין, והטלה הרי לא אוהב בוסים עליו, אבל בהחלט לא קל…

אלא שהטלה ואיתו היכולת למקד עוצמות רבות במקום אחד כדי לבצע פריצות דרך אמיתיות, ממש בנוי למשימות מאתגרות, וממש עכשיו מינואר מתחילה וואחד משימה כזו: כסף… אורנוס כוכב השינויים שהתחיל אצלכם את השינוי הקשור לכסף וכל מה שקשור אליו בחודש אפריל הקודם, בין אם המדובר בחלומות על פריצות דרך כלכליות או הפסדים ושינויים בחשבון הבנק, פורץ שוב בהילוך רגיל ב 11 לינואר: למדתם משהו מהשגיאות השנה? זה הזמן לעשות דברים אחרת, וזה – נכון בעיקר לטלאים שנולדו בשלישון הראשון של המזל. כל השאר – סבלנות…

צרו קשר

כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)