טלה

טלה

מה לא אמרו על הטלאים? שהם חושבים רק על עצמם, שהפתיל שלהם קצרצר, שהצורך בסיפוק מיידי הורס כל חלקה טובה, ושברגע שמדברים בסביבה על מישהו אחר חוץ מהם הם מאבדים עניין בשניות. לטלה יש שם של שתלטן שלא מפסיק להכתיב מה לעשות עם מי ומתי, וכשדברים מתחילים לזוז הוא נעלם, כי כל פרוייקט שצריך נשימה ארוכה ואורך זמן, פשוט גדול עליו. האמנם?..

הבה נכיר מעט את המזל הזה. הטלה שייך למזלות האש האנרגטיים, ושייך לקבוצת הקרדינליים. קבוצת הקרדינליים יוצרת אנרגיה, ובטלה היא מייצגת את אלמנט האש על כל מעלותיו – וחולשותיו..

הטלה פותח את גלגל המזלות הקלאסי, ובתור שכזה – הוא מייצג את הילד, שזה עתה נולד. הילד הזה מביא לעולם מתנה נפלאה – את עצמו ! וככה הוא גם רוצה שיתייחסו אליו: כמו אל משהו נפלא שצריך למלא את סיפוקיו.

כי הטלה, מזל האש הראשון לפי סדר המזלות, לא ממש יודע לדחות סיפוקים. כל אנרגיית האש שלו מכוונת לטווחים קצרים, כדי לספק את הצרכיים המיידיים שלו. אולי בגלל זה הטלה נחשב כאגוצנטרי למדי, וכאחד שדורש הרבה מאוד הקשבה מהסביבה, למרות שמה בסך הכל ביקש? קצת צומי?.. כדאי להכיר אותו טוב יותר, כדי להכיר גם את שליט המזל שלו.

מרס שהיה שמו של אל המלחמה הרומי בימי קדם הוא שליט הטלה. מרס מייצג את הדחף לשלוט, להכתיב, ואת החלק הגברי שמחפש להגדיר טריטוריות, ולהלחם עליהן. אנשים עם מרס מודגש במפת הלידה, נמצאים בצבא קבע, או מחפשים לריב עם כולם. בגלל המרס הזה, מזל הטלה הוא חם מאוד ומביע בצורה ישירה את רגשותיו, אבל לעיתים הוא גם חם מזג, ומאוד.. במקרים כאלה, כמו למשל כשעוקפים אותו ברמזור,  הוא נוטה להתפרץ על כל מי שלא ממהר לעשות את מה שהוא רוצה, קצר סבלנות, ורוצה את הכל כאן – ועכשיו.

הטלה טוב בלסחוף אנשים אחריו, ומאוד אוהב להתחיל דברים חדשים (הראשון בגלגל המזלות..) אבל פעמים רבות – ממש כמו לילד – אין לו את הנשימה הארוכה לסיים אותם, והוא משתעמם, ו.. מתחיל משהו אחר.

מה טוב בו, בטלה שלנו? ראשית, הפתיל הקצר שלו מאפשר לו לא רק לכעוס, אלא גם לשכוח במהירות, ואפילו להתפייס עם מי שאיתו הוא רב. הטלה נדיב מאוד כשאוהבים אותו, אוהב לתת מעצמו (למרות שזה כשהוא מחליט ולא מישהו אחר..), מחזק את החלשים (למרות שלא מאמין בהם יותר מדי..) ויש לו חוש צדק מפותח, שיודע גם לחזק אחרים ולהלחם עבורם, ולא רק עבור עצמו. לפעמים. כשהוא שולט בעניינים ביד רמה, האוירה עשויה להיות אינטנסיבית, והצורך לראות תוצאות בשטח גם עשוי לגרום לדברים לקרות, ואפילו מהר.

מעבר לזה – הטלה תחרותי מאוד, אוהב להיות ראשון בכל דבר, ובגלל התפיסה המהירה שלו והיכולת שלו לקצר תהליכים ולסחוף אחריו אנשים – גם די מצליח בזה, האמת. אם לא מאפשרים לו להיות ראשון או לנהל את העניינים כרצונו הוא מאבד עניין פעמים רבות, מעקם את האף, ו..הולך למקום אחר שבו הוא כן יכול לשלוט על העניינים, ולנהל אותם כרצונו.

קצת ילדותי, קצת פזיז, אוהב התחלות ושונא סיומים, אבל מקסים וסוחף – זה הטלה שלנו!

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל טלה – 15 לאוגוסט 21

פתיחת השבוע אינה קלה עבורכם: מרס שליט המזל שלכם בזוית של מתח לסטורן הנוקשה, והכובד התסכול ותחושה שאתם לבד במערכה עלולים להמשך עד אמצע השבוע. מכאן ואילך הכל יהיה קל יותר, בעיקר כשונוס תעבור למאזניים.

תחזית שנתית 2021 – מזל טלה

מזל טלה

להרחיב מעגלים חברתיים, ולגוון מקורות הכנסה

השנתיים וחצי האחרונות כשסטורן שהה בבית הקריירה והאמביציה שלכם במזל גדי, ובשנה האחרונה גם יופיטר היו אחד מפרקי הזמן הדורשניים והקשים ביותר של השנים האחרונות שהטלה שלנו חווה. חלק לא קטן מהטלאים מגיעים כעת לשנת 2021 עם הלשון בחוץ, מותשים לגמרי, אבל עם כמה הישגים מעניינים, לפחות מבחינת התחלת בניית בסיס לפעולה ויסודות ראשונים של עשייה עם הפנמה של החוקים: מי שלא מזיע – לא יגיע..

צריך לזכור שהטלה הוא קרדינל. כלומר מאלה שקובעים מדיניות וצורת חשיבה ופעולה, ולא מאלה שנסחפים לצורת חשיבה של אחרים, וצורת החשיבה של הטלה הממוצע היא מסתכמת בשתי מלים: אני, ושלי.

ללמד את הכלב הקשיש הזה טריקים חדשים ועוד להוכיח לו שהם משתלמים לוקח שנים ארוכות, וגם אז הכל יעשה כמובן בסגנונו הסוליסטי, שרק התחזק בשנתיים וחצי האחרונות תחת מכבשו הענק של סטורן הקשוח.

שנת 2020 שחלפה כשמרס במזל שלכם הלוך וחזור וניסה לחזק את השרירים שעבדו שעות נוספות של הטלה המותש ולהחזיר לו את רוח הקרב הטלאית המפורסמת שחטפה לא מעט זבטות בשנתיים האחרונות, ועוד בהילוך אחורי, בכלל התישה אתכם… כעת אתם מגיעים לשנת 2021 כמו ילד שעבד שנתיים כעוזר של מאמן נוקשה במכון כושר, ושלא עשה לו הנחות, אלא רק גרם ל ו לאנחות..

אבל סופטוב – הכל טוב: כל המאמצים האלה שהשקעתם – יש מי שרואה הכל, וגם רושם נקודות בפנקסו, וזה המד'ס של העולם, שמבין עד כמה הטלה לא תפור להרגלים סטורניים,

 ולכן הוא גם מתגמל אתכם בהתאם: סטורן ויופיטר נמצאים השנה בבית החברתי שלכם, והטלה שהשקיע בשנים האחרונות יכול לראות עכשיו פירות נאים של השקעה אמיתית   מקבל סיוע ממוסדות וארגונים, ואת האפשרות להיות חלק מהעולם ולא רק לוחם סוליסטי פורץ דרך.

גם המעגלים החברתיים והמקצועיים סוף סוף מתגמלים אתכם כראוי על השקעות העבר וההווה, מכירים בערככם ומחברים אתכם מחדש לצינורות התקשורת שמפעילים ת העולם החברתי, וזו הולכת להיות שנה של פתיחת הרבה מעגלים חברתיים ומקצועיים חדשים, וגם שימוש בטכנולוגיות חדשות שרק השנה הכרתם ואפילו הפיכתכם לחלק חשוב חשוב ותורם לאותם מוסדות וארגונים בהם נלחמתם.

מבחינת חברים מכרים ידידים וקרובים – זו הולכת להיות שנה של פיתוח והעמקת קשרים איתם, ובעיקר הכרה בתרומה של הצד החברתי שלכם לאיכות החיים האמיתית שהטלה רוצה ויכול לשאוף אליה.

מסתבר שבית קטן עם דשא ואוטו בחנייה בסגנון האמריקאי זה לא ממש האישו כי אין מול מי להשוות של מי גדול יותר – לא בעידן הקורונה, ואולי גם לא בכלל. מה שהופך חשוב יותר ויותר מסתבר הוא המיקום שלכם בחלק החברתי שסביבכם, ולפעול לבד תוך לוחמה בשטח בנוי בסטייל הטלאי הופך כבר מיושן, ולא תורם. כעת דווקא התרומה היחסית שלכם לכל מה שמעבר לקצה האף שלכם בסגנון החברתי הוא המקום שיקבע גם את הערכת העולם וגם את המיצוב האישי והחברתי שלכם, בשנים הקרובות.

בשנת 2021 אתם משנים תדמית, טלאים: כעת אתם יכולים לא רק להראות את הצד הלוחמני או הילדותי שלכם, אלא גם להתיידד מחדש עם העולם, להיות חלק בלתי נפרד מהחברה שסביבכם או לידכם, לזכות בפופולאריות בניגוד לעבר גם בגלל הצד הידידותי שלכם שיוצא השנה החוצה, ואפילו להיות חלק יוצר ומשפיע בקהילה כולה… אחרית הימים? וגר טלה עם כבש? לא ממש: הטלה שלנו הבשיל להיות כבש בוגר שלוקח אחריות ולא זורק אותה על אחרים, והשנה הוא מוכן לשאת גם בעול וגם לזכות בהכרה בכישוריו החברתיים – והוא עשוי להפתעתו אפילו ליהנות מכל רגע…

חומר וכספים: כוכב אורנוס ממשיך לנוע במזל שור המאכלס את הבית השני שלכם, בית המשאבים החומר והכספים, ומשפיע על אלה מכם שנולדו מאמצע המזל ואילך. זהו זמן לא לפעול באופן מסורתי ושמרני, אלא לחשוב מחוץ לקופסה, וגם החיים מכריחים אתכם לעשות זאת. הפסדים עלולים להגיע אם תנסו למחזר את מה שעשיתם בעבר: המציאות השתנתה, וזהו זמן טוב לשני אלמנטים חדשים: שמוש בטכנולוגיות חדשות, ושיתופי פעולה – אלמנט שהוא מנוגד לרוח הטלאית הבסיסית אבל הצלחה אמיתית באתגרים גדולים קשורה עכשיו לא במלה 'אני' אלא במלה 'אנחנו': הטלה שיפנים – יזכה בכל הקופה.

בגדול, מיקומו של אורנוס בבית הזה מראה על צורך בגיוון מקורות הכנסה, ואולי גם בפריצות דרך בכל מה שקשור לחשיבה כלכלית ולנעשה בחשבון הבנק.

אורנוס מביא איתו את הצורך בשינוי: שינוי גישה כלפי כסף וכלפי הצד החומרי של החיים, שינוי בחשיבה המסורתית שכסף מביא איתו בטחון – אורנוס והמלה בטחון פשוט לא מתחברים – ופה ושם גם הפסדים כספיים כשהטלה ממשיך לפעול בחשיבה הכלכלית השמרנית המסורתית.

דווקא כאן, עם אורנוס בבית החומר והכספים, נושאי השקעת כספים בנושאי מדיה ותקשורת, מניות חברות טכנולוגיה וטכנולוגיה בכלל, השקעה בבנק חברתי, בקריפטו ובביטוין – כל אלה אפשריים עכשיו בחשיבה כלכלית מסוג אחר שמביא איתו אורנוס, ובעוד כמה רעיונות פורצי דרך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)