דגים

דגים

מה לא אמרו על הדגים?.. אמרו עליהם שם מבולבלים מאוד, מתקשים להגיע להחלטות, וקשה להיות לידם כי מצבי הרוח שלהם משתנים במהירות האור, שהם לא עקביים, שהם נראים שמחים ויצירתיים בחוץ אבל בפנים הם דכאוניים מאוד עד שקשה להיות לידם, שהם מתעתעים במי שאוהב אותם ומשתנים מול העינים שלך,, שהם רמאים ונוכלים, שהם אוהבים להתחזות לאנשים אחרים וללבוש את זהותם, שהם שחקנים בנשמה ולכן אי אפשר לדעת מה באמת הם חושבים, שהם נסגרים דווקא כשזקוקים להם, ושקשה מאוד להבין אותם, אפילו להםעצמם…

ומה האמת? מזל דגים שייך ליסוד המים הרגשי, ולקבוצת המזלות המשתנים. ואכן, נדמה שבני הדגים משתנים כל הזמן, שכן הצירוף של המים הזורמים והצורך לנוע מבפנים ממקום למקום חזק מהם, וכל אחד מהרגשות האלה גם מטלטל אותם בעוצמה. כוכב נפטון הוא זה ששולט על מזל דגים, והופך את השהות איתם לתחושה של שהות ליד חופו של ים. פעם המים צלולים ובהירים ושקטים, פעם סוערים בעלי גלים גבוהים, ופעם עכוריםוסוחפים. מצבי הרוח הדגיים שונים ומשתנים, אבל כמעט תמיד אפשר למצוא אצל בני ובנות הדגים איזה עצב נסתר, מן עגמימות מסוימת שנמצאת מתחת לפני השטח, ומחפשת לה מוצא.

אולי בגלל העובדה הזו, רבים מהדגים אוהבים לכתוב, בעיקר שירה. לפעמים נדמה שיש משהו לירי וטרגי בדרך בה הם מסתכלים על המציאות. ובעצם לא רק בשירה : הדגים נחשבים כמזל מאוד יצירתי ואמנותי, ובעלי יכולת הבעה מדהימה בכתב בעל פה ובעיקר בתחום המשחק, כל זאת בגלל נפטון שליט הדגים מאפשר להם להשתנות, לחקות בני אדם ודמויות, ולהפוך ממש להיות הם עצמם.

ואכן, יכולת החקוי וההפנמה הדגית ממש מדהימה, ולפעמים נדמה שבן או בת הדגים מקבלים את אישיות האיש שלידם, וממש מרגישים אותו. היכולת הזו מאפשרת להם להיות ממש "חיות במה" ולהצליח בתחום התיאטרון, כמו גם להיות טיפוליים מאוד, ולעבוד עם אנשים אחרים בצורה קרובה ואמפתית, תוך הזדהות מכסימלית עם סבלו של הזולת. אולי משום כך הרבה מאוד מבני הדגים הם עובדים סוציאליים או מטפלים בצורות אחרות : היכולת שלהם להרגיש את האחר ולתת לו את שהוא צריך, הופכים אותם למטפלים אמיתיים, ובכל התחומים.

אבל.. בתוך כל הפעילויות וההזדהויות האלה, עלול בן הדגים לעיתים  לשכוח דבר אחד : את עצמו, ואת גבולותיו. יש לדגים יכולת לבטל את עצמם בחברה, או להתעלם מהצרכים שלהם, ולהרגיש קרבן של החיים. דגים כאלה עלולים ליפול קרבן לסמים, לאלכוהול, ולהרס עצמי. קשה להם גם לקבוע גבולות, וגם לעמוד בהן, ומשום כך גם הנתינה שלהם היא לפעמים בלי גבול, גם על חשבונם הם. מצד שני, בגלל יכולת החיקוי והמשחק שלהם, נוכל גם למצוא לא מעט נוכלים בני המזל הזה, לצערנו.

את בני ובנות הדגים אנחנו מוצאים כמעט בכל מקום : כדמויות טיפוליות, כאמנים ויוצרים, שחקנים ואנשים במה, סוכני מכירות, אנשי רפואה אלטרנטיבית, אנשים רוחניים ומיסטיקנים, וכאמור גם כנוכלים שמשניים את דמותם בצורה מדהימה, ומצליחים לרמות אפילו את הספקנים הגדולים ביותר..

כשאתה נמצא מול בן מזל דגים, אתה צריך לזכור שני דברים: האחד – בסמל של המזל הזה יש שני דגים, וכל אחד מהם פונה  לכוון הנגדי.. השני – לדעת לזהות עם מי משני הדגים האלה אתה מדבר ברגע זה: ברגע שתצליח לזהותו אותו, הכל יהיה יותר קל. נותר לך רק לדאוג שזה יהיה הדגיג הנכון…

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל דגים – 15 לאוגוסט 21

מקבץ כוכבים לא קטן במזל בתולה שממול ממשיך להדגיש גם השבוע את הצורך בדיאלוג אמיתי בגובה העינים, הן ביחסים קרובים והן בשותפויות או בתחום העסקי. קידום אמיתי של מה שחשוב לכם ושיחות בירור – עדיף באחד על אחד, ובארבע עינים.

תחזית שנתית 2021 – מזל דגים

שנת

מזל דגים

חריש עמוק ומפרה בתת המודע, ותקשורת מודעת פורצת מחסומים

אתם חווים אולי את המעבר המורכב יותר של יופיטר וסטורן על פני גלגל המזלות, דגיגים. יופיטר וסטורן נכנסים כעת לבית ה 12 שלכם, הבית של תת המודע, הפחדים והרוחניות.

יופיטר כוכב השפע אמור לשהות כאן כשנה, לנקות פחדים שהצטברו, בעיקר פחדים מפני הרצון לצאת לאור בגדול, אבל כבר בחודש מאי הוא מסיים ריצה מהירה לאורך מזל דלי, ונכנס למזל שלכם שם ישהה בו עד אמצע חודש יולי, ואז יחזור למזל דלי.

פרק הזמן הזה יאפשר לכם לטעום חוויה מעניינת של מימוש פוטנציאל ותחילת תהליך של צמיחה והרחבת אופקים, כשיופיטר מביא איתו גישה אופטימית ורחבת אופקים ומשפר את התדמית שלכם מול העולם.

באמצע יולי חוזר יופיטר למזל דלי, ויחזור סופית למזל שלכם בסוף דצמבר 2021 לפתיחת תקופת שפע חדשה, אופטימית ובעלת סיכויים רבים להצלחה ביזמות חדשות והתחלות מעניינות.

אפשר לומר שהילוכו של יופיטר מביא איתו סיום של 12 שנים של צמיחה והרחבת אופקים, שיוגש לעולם כטעימה ראשונה בחודש מאי, ובמלוא עוצמתו בינואר 2022, אז תחוו את פתיחת מעגל הצמיחה החדש עם האפשרויות החדשות שמביא איתו יופיטר להתרחבות וצמיחה.

לגבי סטורן – המצב הוא שונה. למרות שהוא עובר ביחד עם יופיטר למזל דלי, הוא ישהה בו זמן רב יותר, וכדאי להתבונן במעבר הזה בקונטכסט של צמיחה והתפתחות אישית ארוכת טווח של חמש שנים, שבניגוד להרחבה של אזורי פעולה השפעה וחוויה של יופיטר, עוסק בהתפתחות מערכתית הנפרסת על פני שני מזלות בדרך כלל, כשמעבר לחוויה האישית של האדם נפתח בפניו מעגל מערכתי קטן במזל אחד, ואחרי שנתיים וחצי עובר סטורן למזל הבא, מביא איתו את כל התובנות הנסיון והמימוש שחווה האדם במזל הקודם, ומממש אותם בפועל בשטח במזל הבא: כעת המערכת הסטורנית מתחילה להבנות מחדש על גבי הנסיון שנצבר נאגר ומומש במזל הקודם ומממשת את הרצונות שנבנו אז לשליטה ואחריות.

במקרה של מזל דגים, מעברו של סטורן לבית ה 12 עוסק בבניית מערכת מחודשת בתוך עולם התת מודע של האדם, כזו שנועדה לאפשר לו לפגוש את פחדיו מפני התרחבות וצמיחה אישית ומימוש פוטנציאל.

כעת יקבל הדגיג בתהליך פרופורציות מצד אחד ורעב למימוש מצד שני, וכשיהיה מוכן מבחינת היכולת להכיל את הצמיחה המחודשת שלו באופן תלת מימדי על כל המשתמע מכך, יעבור סטורן מהבית ה 12 לבית הראשון, ויעזור לו לממש גם את הרעב להצלחה ולמימוש מעשי בפועל וגם את השליטה שהאדם פחד לאבד קודם לכן, ולקבע את מקומו בעולם כדמות מממשת ומעשית שלוקחת אחריות על מעשיה וחייה.

לסטורן נדרשות כשנתיים וחצי כדי לבנות תהליך עומק שכזה, כדי גם לנקות את הפחדים מאיבוד השליטה וגם ליצור את הרעב והצורך במימוש, והוא עוזר לאדם להתמודד עם שני אלה וגם ליצור לעצמו נפח ועומק שאיתם יצא החוצה לאור, ויוולד באופן מעשי בעל גבולות מוגדרים ויכולת פרקטית ליצור מצבים תלת מימדיים בעולם, עם כל העומק והמשמעות שנלווים לכך. כשסטורן יוצא החוצה לאוויר העולם בבית הראשון אנחנו מקבלים פעמים רבות מהסביבה פידבקים בנוסח 'אוהו, התבגרת..'

אבל מה הם בעצם אומרים במלים האלה? שלמדת לקחת אחריות – מלת מפתח משמעותית מאוד שסטורן מפתח בנו -גם על השליטה על הפחדים שלך, וגם ובעיקר על המעשים שאתה עושה, והעולם מכיר בכוחך זה לתפוס את הנפח הראוי לאישיות שלך ולשפוט אותך מכאן והלאה לא על פי מה שאתה אומר או לאן אתה משתייך, אלא לפי המעשים שלך והעובדות שאתה יוצר בשטח.

כל התהליך הזה מתחיל כשסטורן נכנס לבית ה 12, ופוגש את הפחדים הכמוסים של האדם: הפחד מאיבוד שליטה, הפחד לתפוס נפח גדול יותר בעולם, והפחד מעוצמתו שלו להיות דמות תלת מימדית והישגית כראוי לעוצמתה.

סטורן עושה עובדות עומק אמיתית עבור הדגיגים במיקום הזה: הפחדים של הדגיג שבמזל דלי הם מהפחד להבלע בעולם הגדול והרחב ולהיעלם בו, אם יעז ויצא אל האוקיינוס הגדול של החיים. סטורן מאפשר לדגיג לבנות לו בתהליך איטי של שנתיים וחצי שליטה בפחדיו, להראות לו ששד אינו נורא כל כך, ובהמשך – ליצור לו בטחון בכוחו לצאת אל העולם כדמות בעלת נפח משמעות ובעיקר שליטה, ומשום לפעול – ולקחת אחריות על פעולותיו: זה התהליך שיגדיר אותו כדמות מוגדרת היטב השולטת בחייה ולוקחת עליהם אחריות.

בעיקרון, התהליך הזה אינו קל, ומכביד על הדגיג: ככל שהמודעות של הדגיגון היא ברמה גבוהה יותר, כך התהליך הזה של לקיחת אחריות על חייו מבלי להאשים אחרים מהיר וקל יותר, ובמלים אחרות – זה תלוי לא רק בעוצמתו של סטורן, אלא גם ובעיקר בסופו של דבר באדם עצמו, ובבחירתו להבין את התהליך הסטורני, להפנים אותו, להכניס אותו לחייו, ולצמוח יחד איתו.

במקביל, המעבר הזה של יופיטר וסטורן מפגיש אותנו גם עם הצד הרוחני שלנו. מזל דגים בעיקרון הוא מזל רגיש מאוד ויש לו קשר אמיץ עם תת המודע ועם הצד הרוחני של החיים. יופיטר מאפשר לו להפתח אליו מזוית שמחה והרמונית, וסטורן מאפשר לו לקבוע גבולות מעשיים לעולמו הרוחני, להלך שם בבטחון מבלי ללכת לאיבוד ולאבד פרופורציות, ואף ליצור לו מערכת חכמה שתוכל להשתמש בכלים שנמצאים שם, הן ברוח, הן במאגרי הדמיון והיצירתיות הטמונים בבית ה 12 שעד עכשיו יתכן וחלקם לא היה זמין לדגיג, או שלא ידע להשתמש בהם בחכמה כדי להשיג שליטה שתעזור לו להשתמש בהם באופן מעשי, נושא שגם אותו סטורן מלמד, לפעמים בדרך הקלה ולפעמים בדרך הקשה.

כוכב אורנוס נמצא כעת בבית השלישי, בית התקשורת של בני מזל דגים, והוא שוהה שם כבר שנתיים, כשאלה שנולדו בעשיריה הראשונה של המזל כבר מודעים יותר לצורך בשינוי שהוא מביא איתו מצד אחד, ולמתנות שהוא מביא איתו מבחינה מנטלית שכלתנית וטכנולוגית מצד שני.

בשנתיים האחרונות חווה בן מזל דגים כמה וכמה פריצות דרך בנושא התקשורת, בין אם כשהמדובר בניתוק ממעגלי תקשותר שמיצו את עצמם והוא הוציא מחייו, ובין אם המדובר במעגלי תקשרות חדשים שמאפשרים לו לנקות משקעים שהצטברו ולצאת לדרך חדשה ופורצת גבולות.

אורנוס בבית השלישי מביא איתו קיצורי דרך כיון שהוא לא מונע ממעורבות רגשית גבוהה אלא להיפך: ממקום לא אישי, ולכן אין לו בעייה לקצר תהליכים, ולפנות ישר לעיקר.

תקשורת ישירה וכנה עשויה להופיע כעת ולעזור לאיש לקדם את עצמו למקומו חדשים וחדשניים מבחינת אינטליגנציה וטכנולוגיה, כשאורנוס עוזר לו לפרוץ לדרכים חדשות הן של תקשורת אישית ובינאישית, והן לשימוש בטכנולוגיות חדשות שעוזרות לו לקצר תהליכים ולפגוש אך ורק את העיקר, ולא את מה שנלווה אליו והופך את הכל למסורבל ומיותר.

עם כוכב אורנוס בבית השלישי, בית התקשורת. כל מה שקשור לטכנולוגיה ומדיה עשוי להפוך למשמעותי : טלפונים סלולריים, וידיאו, מחשבים ותקשורת דרך הזום הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהשפעתו של אורנוס, והם גם עוזרים לאדם לממש את הצד המקצועי שלו ואת הצד החברתי שלו באמצעים טכנולוגיים משופרים ותקשורת ישירה  ובגובה העינים, אלמנט שעשוי לעזור לדגיג שבעבר התקשה בתקשורת ישירה מדי בגלל רגישות היתר שלו והמעורבות הרגשית בכל מלה: כעת עם אורנוס קל יותר לדגיג שלנו לתקשר בלי לחוש אשמה, או חמלה, או בושה או מבוכה – מלים שהם חלק מחייו של אדם רגיש במיוחד כמו בן מזל דגים למשל, והוא יכול לנצל עכשיו את הרגשות באופן יצירתי יותר, ולהמנע מהצד שגרם למעורבות הזו להיות למכשול בתקשורת שלו עם הזולת, ועם העולם בכלל.

@

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)