דגים

דגים

מה לא אמרו על הדגים?.. אמרו עליהם שם מבולבלים מאוד, מתקשים להגיע להחלטות, וקשה להיות לידם כי מצבי הרוח שלהם משתנים במהירות האור, שהם לא עקביים, שהם נראים שמחים ויצירתיים בחוץ אבל בפנים הם דכאוניים מאוד עד שקשה להיות לידם, שהם מתעתעים במי שאוהב אותם ומשתנים מול העינים שלך,, שהם רמאים ונוכלים, שהם אוהבים להתחזות לאנשים אחרים וללבוש את זהותם, שהם שחקנים בנשמה ולכן אי אפשר לדעת מה באמת הם חושבים, שהם נסגרים דווקא כשזקוקים להם, ושקשה מאוד להבין אותם, אפילו להםעצמם…

ומה האמת? מזל דגים שייך ליסוד המים הרגשי, ולקבוצת המזלות המשתנים. ואכן, נדמה שבני הדגים משתנים כל הזמן, שכן הצירוף של המים הזורמים והצורך לנוע מבפנים ממקום למקום חזק מהם, וכל אחד מהרגשות האלה גם מטלטל אותם בעוצמה. כוכב נפטון הוא זה ששולט על מזל דגים, והופך את השהות איתם לתחושה של שהות ליד חופו של ים. פעם המים צלולים ובהירים ושקטים, פעם סוערים בעלי גלים גבוהים, ופעם עכוריםוסוחפים. מצבי הרוח הדגיים שונים ומשתנים, אבל כמעט תמיד אפשר למצוא אצל בני ובנות הדגים איזה עצב נסתר, מן עגמימות מסוימת שנמצאת מתחת לפני השטח, ומחפשת לה מוצא.

אולי בגלל העובדה הזו, רבים מהדגים אוהבים לכתוב, בעיקר שירה. לפעמים נדמה שיש משהו לירי וטרגי בדרך בה הם מסתכלים על המציאות. ובעצם לא רק בשירה : הדגים נחשבים כמזל מאוד יצירתי ואמנותי, ובעלי יכולת הבעה מדהימה בכתב בעל פה ובעיקר בתחום המשחק, כל זאת בגלל נפטון שליט הדגים מאפשר להם להשתנות, לחקות בני אדם ודמויות, ולהפוך ממש להיות הם עצמם.

ואכן, יכולת החקוי וההפנמה הדגית ממש מדהימה, ולפעמים נדמה שבן או בת הדגים מקבלים את אישיות האיש שלידם, וממש מרגישים אותו. היכולת הזו מאפשרת להם להיות ממש "חיות במה" ולהצליח בתחום התיאטרון, כמו גם להיות טיפוליים מאוד, ולעבוד עם אנשים אחרים בצורה קרובה ואמפתית, תוך הזדהות מכסימלית עם סבלו של הזולת. אולי משום כך הרבה מאוד מבני הדגים הם עובדים סוציאליים או מטפלים בצורות אחרות : היכולת שלהם להרגיש את האחר ולתת לו את שהוא צריך, הופכים אותם למטפלים אמיתיים, ובכל התחומים.

אבל.. בתוך כל הפעילויות וההזדהויות האלה, עלול בן הדגים לעיתים  לשכוח דבר אחד : את עצמו, ואת גבולותיו. יש לדגים יכולת לבטל את עצמם בחברה, או להתעלם מהצרכים שלהם, ולהרגיש קרבן של החיים. דגים כאלה עלולים ליפול קרבן לסמים, לאלכוהול, ולהרס עצמי. קשה להם גם לקבוע גבולות, וגם לעמוד בהן, ומשום כך גם הנתינה שלהם היא לפעמים בלי גבול, גם על חשבונם הם. מצד שני, בגלל יכולת החיקוי והמשחק שלהם, נוכל גם למצוא לא מעט נוכלים בני המזל הזה, לצערנו.

את בני ובנות הדגים אנחנו מוצאים כמעט בכל מקום : כדמויות טיפוליות, כאמנים ויוצרים, שחקנים ואנשים במה, סוכני מכירות, אנשי רפואה אלטרנטיבית, אנשים רוחניים ומיסטיקנים, וכאמור גם כנוכלים שמשניים את דמותם בצורה מדהימה, ומצליחים לרמות אפילו את הספקנים הגדולים ביותר..

כשאתה נמצא מול בן מזל דגים, אתה צריך לזכור שני דברים: האחד – בסמל של המזל הזה יש שני דגים, וכל אחד מהם פונה  לכוון הנגדי.. השני – לדעת לזהות עם מי משני הדגים האלה אתה מדבר ברגע זה: ברגע שתצליח לזהותו אותו, הכל יהיה יותר קל. נותר לך רק לדאוג שזה יהיה הדגיג הנכון…

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית יומית – מזל דגים – 13 ספטמבר 2020

ונוס הרגשית ממשיכה גם השבוע לנוע במזל אריה שמול המזל שלכם, והדלי השכלתני והאינטליגנטי מקבל מנה מוגדלת של רגשות מונוס שלנואולם בהמשך השבוע יוצרת ונוס זוית פעולה עם אורנוס שליט המזל שלכם, זוית שעלולה ליצור קונפליקט בין הצורך לרגש ולהיות במערכת יחסים, לבין הצורך להתנתק ולשמור על רוח עצמאית. יחסים או דיאלוג סוליסטי עם העולם? הדילמות הרגשיות של השבוע מורכבות מהחומרים האלה.

2020 תחזית שנתית – דגים

מזל דגים: להשתמש ברגש כדי לשדרג את החומר, ולהתמקד בשיתופי פעולה.

אצלכם המצב קצת מורכב, דגיגים, בעיקר לאלה מכם שנולדו בשלישון האחרון של המזל. נפטון נמצא כעת בדיוק שם, במזל שלכם, ועושה לא מעט עבודה נפטונית: הוא מטשטש, מערפל, מביא איתו מעורבות רגשית גבוהה מהרגיל, ועלול למסמס פירות של השקעה גדולה שעשיתם בשנתיים האחרונות וקצת לעצור אתכם.

מצד שני, נפטון גם מביא איתו ים של דמיון ויצירתיות, בתנאי שתצליחו להתגבר על כל הרגש הזה שעלול גם קצת לקחת אתכם אחורנית, ובמקום זאת לתעל אותו באופן מעשי ליצירת יזמות חדשות עם מינון גבוה במיוחד של תוכן ויצירתיות, וכך ליהנות משני העולמות.

שני כוכבים בהחלט עוזרים לכם בזה השנה. הראשון הוא יופיטר כוכב השפע. הכוכב הזה עובר למזל גדי המאכלס את הבית החברתי שלכם, והוא עשוי לעזור לכם להשתלב מקצועית וחברתית במוסדות וארגונים גדולים גם כדי לקדם את עצמכם ואת הרעיונות שלכם, וגם כדי למצוא לכם שותפים ובני בית ליצירה לרעיון או לדרך, כאלה שיוכלו לעזור לכם גם לממש וגם להתמודד עם אתרים גדולים הרבה יותר.

נכון, זה ידרוש מכם השנה לצאת קצת מהקונכיה הדגית המוכרת ולהיחשף קצת יותר לעולם למרות הרגישות הגבוהה שלכם, אבל התגמול עשוי להיות גבוה במיוחד אם אכן תסכימו לעשות זאת, תוך שהוא עוזר לכם להרחיב במקביל גם את המעגלים החברתיים והמקצועיים שלכם.

הכוכב השני שבאופן מעניין עשוי לעזור לכם השנה, הוא אורנוס התזזיתי שנמצא השנה בבית התקשורת שלכם, דגיגים. התקשורת הדגית היא נפטונית בעיקרה – כיון שנפטון שולט על מזל דגים – והיא מעורפלת ולא ברורה, רגשנית ודביקה משהו, ובעיקר לא מעשית. כוכב אורנוס לעומת זאת היא מהיר אינטנסיבי פותח גבולות ודלתות ובעיקר – לא אישי, בניגוד לנפטון האישי והרגשי כל כך.

כשאורנוס נמצא בבית התקשורת שלכם הוא מאפשר לכם לפתוח דלתות שהיו סגורות עד כה בפניכם וזאת בלי מאמץ כמעט: תופתעו כמה אפשרויות יתגלו לעיניכם אם תסכימו לצאת קצת מאזור הנוחות שלכם, ולאפשר לדחף האורני האימפולסיבי לשנות גישה וכיוון ולפעול ממקום אינטואיטיבי ומהיר, ולאפשר לו במקביל לעזור לכם ליצור במהירות קשרים חדשים בלי מאמץ, להשתלב במדיה החברתית בקלות ולקדם נושאים שחשובים לכם בלי סבל ומחשבות מעכבות ומסרסות.

כן, פשוט לעשות, צוחק לו אורנוס, מרים טלפונים, קובע עובדות בשטח, ומנתק קשרים שרק שאבו מכם רגשות ולא נתנו לכם דבר: כעת – רצים קדימה ובאופן לא אישי, ולגבי מה שאישי – משאירים רק את מה ומי שהוכיחו את עצמם כתומכים בכל מצב, ולא רק קשרים שהתנהלו ממקום אינטרסנטי או אגואיסטי.

אלה מכם שנולדו בשלישון הראשון או השני של המזל נראה שמסיימים כבר את שעורו של הנפטון הרגשי הזה, חוזרים לקרקע יציבה ומוצקה, ומשתמשים בחכמה במתנותיו של נפטון: אתם כבר למדתם את השעור שלכם בשנתיים האחרונות. לא נותר לכם אלא פשוט לרוץ קדימה עם כל התובנות שקיבלתם, ולקבוע עובדות בשטח.

בקיצור, שנה מרתקת מגיעה לדגיגים שלנו, ולשם שינוי עם הרבה תמיכה בעולמכם הרגיש: השתמשו בה בחכמה, בתמיכה הזו, ובנו לכם השנה משהו יציב ושורשי – עם ראש יצירתי ומדליק…

וזה – אפשרי.

 

 

צרו קשר

כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)