אריה

אריה

מה לא אמרו על האריות?.. שאין אף אחד בעולם שלהם שנקרא ג"ונגל חוץ מעצמם, שכל משפט שלהם מתחיל במלה "אני", שהם זקוקים כל הזמן שיגידו להם איזה מקסימים הם ואי אפשר בלעדיהם, שכשרוצים מהם משהו תמיד צריך להתחיל במחמאות אחרת אין סיכוי לקבל  מהם צומי, שלא כדאי לצפות מהם לשום דבר כדי שלא להתאכזב, ושיש רק אדם אחד בעולמו של האריה שהוא מקשיב לו, ומתחשב בדעתו: הוא עצמו..

ומה האמת בכל זה? האריה שייך ליסוד האש, ולקבוצת המזלות הקבועים, אלה שכל כך קשה להם להשתנות.. אם תשאלו את האריה – האמת שגם אין לו סיבה לעשות את זה. למה להשתנות, אם אתה מושלם?.. וזה אחרי שמגיל צעיר הוא אומר לעצמו שהאריה הוא מלך החיות, ומלך בכלל. ככה לפחות הוא מרגיש.. כבר בצעירותו הוא הופך להיות באופן אוטומטי מלך הכיתה, וככה זה ממשיך עד לצבא, שם כולם מסתערים אחריו, שכן האריה הוא גם סופר קצין שאוכל שלוש ג"בלאות לארוחת בוקר, ומגיע לקורס קצינים כבר בסוף הטירונות. כי האריה חייב להיות במרכז, ולא סתם הבית שמבטא אותו נקרא בית האגו, איך לא, זה הבית שמבטא את.. ה"אני" שלנו, והוא גם המזל שעליו שולטת השמש. כן, השמש היא שליטת מזל אריה, ובדיוק כמוה – גם האריה אוהב שהוא שולט על הכל סביבו, כולם מכירים בשליטתו זו, והוא מצידו מאיר אותם באהבה וחיבה, בתנאי אחד: שלא ישכחו מאיפה מגיע האור..

האריה הוא יצור מאוד דרמטי, והצבעים שאהובים עליו כמובן הם אדום וזהב. הוא אוהב להכנס כשכולם מסתכלים, כמו שחקן בתיאטרון! ולצאת ? האריה בעצם לא יוצא : כולם יוצאים לפניו, רצוי עם הגב לדלת ותוך השתחוות קלילה, ואם אפשר גם כיפוף ברכיים. רק במקרים כאלה הוא מוכן לוותר על התואר "הוד מעלתו"..

לאריה יש כוח לסחוף את כולם אחריו, לשכנע באופן עדין אך תקיף, ולהשיג בצורה כזו או אחרת בסופו של דבר את מה שהוא באמת רוצה. הרבה מאתנו יכולים ללמוד ממנו את הדרך שבה הוא מגיע למטרה, בעיקר כשהמטרה הזו לא קלה להשגה, והוא משתמש בנוכחותו ובכושר השכנוע שלו כדי לפלס לו דרך. חוץ מהגדי, אפשר לומר שבזה – אין לו מתחרים.

כדי להשיג את מטרתך, נסה להתבונן באריות שבסביבתך, ולראות איך הם מתמקדים על משהו, ולא עוזבים עד שהם משיגים אותו. מהבחינה הזו, הם ממש בית ספר להישגיות, והמדובר גם באריות הצנועים יותר, המסתפקים במועט יחסית.

אולם כדאי לזכור שמתחת לכל אלה, האריה בעקרון מאוד חם ונדיב, אוהב מאוד לפנק, להזמין את כולם, ולהיות זה שקובע באופן סופי לאיזו מסיבה הולכים, מי מקובל ומי לא, ולמי לא כדאי אפילו לצלצל.
לא, האריה לא ממש אוהב להתאמץ, כי הרושם שהוא עושה עובד גם ככה, מכסימום ירביץ איזו שאגה כמו בסרטים, והעולם ישתחווה לפני בעל הרעמה, ובצדק.

הלביאה לעומת זאת – זה כבר סיפור אחר. האשה הזו היא מפיקה, בפוטנציה או בפועל. מנסה כל הזמן לקחת פרויקטים על עצמה, וגם לבצע בצורה מושלמת את ה-כל. יש הבדלים קטנים בין האריה ללביאה, ואפשר לראות את זה בכל סרט טבע מצוי : האריה שוכב לו בין השיחים,  עושה טובה שהוא זז, וחושב איזה שמן שיזוף לשים. באותו זמן להקה של לביאות יוצאת לציד, ומביאה איזה זברה או אנטילופה הביתה לאריה ולגורים, ואפילו מקלפת אותה בשקט כדי שהאריה שלנו לא יתאמץ יותר מדי, חס וחלילה, ויתפס לו הזנב. כן, אלה החוקים שם, ומבט בוחן בסביבה שלנו שמזהה את בני ובנות המזל הזה, עשוי להראות שבצורה מוזרה הם  די תקפים גם כאן…

אולי משום כך האריה יקח לו אשה יעילה במיוחד, והלביאה תמצא לה גבר מעניין ששווה להתאמץ בשבילו ולדחוף אותו קדימה, ולעיתים גם גבר עדין יותר אבל איכותי ששווה לדחוף אותו וללמד אותו על החיים, אבל בכללי – בלי שניהם שום דבר לא יזוז, וכל אירוע בלי איזה אריה או לביאה בסביבה – ועדיף כמובן במרכז המעגל, איך לא – יהיה פשוט חסר טעם: ככה לפחות הם חושבים, והאמת – זה גם די נכון, בעצם..

התאמת מזלות
תראו מי מתאים לכם ע”פ התאמת המזלות.

תחזית שבועית – מזל אריה – 15 לאוגוסט 21

השמש שליטת המזל שלכם מעבירה אתכם נדנדה רגשית רצינית השבוע של אפס אנד דאונס בזויות המתח לפלוטו הכוחני או לנפטון האבוד או בעימות עם יופיטר האמביציוזי.. אז למי משלושתם להקשיב ? רק לעצמכם. בהתנהלות סולידית עד כמה שאפשר לאורך השבוע.

תחזית שנתית 2021 – מזל אריה

 

מזל אריה

לנהל דיאלוג בגובה העינים – או לפנות את הבמה

שנה מאוד אינטנסיבית ורבת אקשן לפניכם, אריות: מצד אחד ממשיך כוכב אורנוס להכניס את הצורך הזה בשינוי והפעם יעשה זאת בעיקר לאלה מכם שנולדו בעשיריה השניה של המזל, ומצד שני – סטורן ויופיטר ששוהה בבית העבודה והמקצוע והביאו איתם שנתיים של צמיחה מקצועית ואפשרויות מקצועיות חדשות ולפעמים גם מחיר לא קטן אפילו בריאותי על ההשקעה הזו, שוהים השנה בבית הזוגיות והשותפויות שלכם, ומתרכזים כעת במילה אחת: דיאלוג.

גם האריה, כמו הטלה, הוא מזל ריכוזי למדי, אבל בעוד הטלה אוהב לעבוד באופן עצמאי האריה יכול לעבוד עם מעגל חברתי – בתנאי שהוא זה שמנהל אותו, מפיק אותו או עומד במרכזו: הוא זקוק יותר מכל להנחיל את דרך ההסתכלות שלו ואת השיטה שבה הוא פועל לאחרים, ומתקשה לעבוד במסגרת שאחרים קובעים עבורו.

ונראה שעל הצד הזה בדיוק עובדים הכוכבים השנה אצלכם. אורנוס למשל שוהה כעת בבית הקריירה, מיקום מרתק למי שיודע מה אפשר להפיק מהכוכב הזה, ומיקום לא קל למי שהתרגל לשהות במרכז הבמה באופן קבוע, וכעת נאלץ או לפנות אותה לטובת מציאות אחרת ולא מוכרת, או למצוא לו שותפים כדי לחלוק את זה איתם, או פשוט… לשנות גישה, מה שאומר שהצורך הזה להיות במרכז כבר לא חזק כמו שהיה פעם: אורנוס, על ידי כך שהוא משמיט את השטיח מתחת לרגלים, מאפשר לכם לבדוק זירות פעולה נוספות, ויציאה מאזור הנוחות והנוכחות היודעת כל שלכם, כדי לבדוק אפשרויות אחרות שבהם לא אתם אלה שקובעים את הטון אלא אנשים אחרים או החיים עצמם, ואולי גם מסגרת פעולה אחרת שרואה בכם רק חלק ולא את השלם עצמו, אלמנט שלכל אריה קשה לקבל מעצם הצורך הבסיסי שלו להוביל, אם במרכז הבמה או מאחורי הקלעים ומתחת לפני השטח.

בתחום הקריירה – אורנוס מפגיש אתכם כעת עם צורך חזק בשינוי אבל לא ברמה האישית. זה כבר לא אם תעמדו במרכז או לא, אלא איך, ואם לא – מי באמת קובע פה את הכללים? אריות רבים שהתרגלו לפגישות של אחד על אחד או לעמוד מול כנסים של הרבה אנשים, צריכים להתרגל עכשיו לטכנולוגיות חדשות כי אין ברירה: וידיאו, סלולרי ובעיקר זום ותכנות שמאפשרות לכם לפגוש אנשים אך לא פנים אל פבנים במציאות אלא על המסך הקטן – זו האופציה השנה להיות יעילים ואפקטיביים במיוחד, למרות המחיר לנוכחות הפיזית ולמחיאות הכפיים הממשיות שהאריה אוהב וזקוק להן..

אריות רבים ירגישו השנה שהצורך לעמוד במרכז הבמה מיצה את עצמו. בין אם המדובר בשחיקה אישית ורגשית או שינוי סדרי עדיפויות – הצד המוחצן הזה שזקוק לקהל מולו עובר כאמור תהפוכות השנה, וזה לא רק בגלל הטכנולוגיה שהפכה נוחה יותר בזמן הקורונה וכנראה היא כאן גם כדי להשאר: זה גם בגלל הצורך לבחון אפשרויות חדשות של ביטוי אישי, ושל האפשרות לבטא אותו בעולם שממול, אם בכלל. יתכן ועכשיו הרצון לצאת מאור הזרקורים ולהתמודד עם החיים האמיתיים – דבר שלעיתים הוא בחירה אישית ולפעמים חוסר ברירה בכלל הדרישות שמשתנות מצד החיים עצמם – מחזירים את האריות שלנו לפרופורציות, ובעיקר לקרקע שמתחת לרגלים, ללא ההוד וההדר שבעמידה מול קהל, או בעמידה בראש ארגון מוסד או כל מקום היררכי שבו אתם נמצאים בשליטה.

מכיון שהמדובר במזל השייך לקבוצת המזלות הקבועים היכולת להתרגל לכך עלולה להיות ארוכה יחסית לאחרים: האגו של האריה לעיתים נוכח יותר מאגו של אחרים, אבל לחיים יש את הדרך שלהם לשייף ולעגל ולהעמיד אותנו בפני עובדות שעם הזמן מתברר שהן אינן נוראות כמו שחשבנו.

פרישה של אריות – ובני המזלות הקבועים בכלל  כמו שור דלי ועקרב ןאריה כמובן – ממרכז הבמה ומתפקידי ניהול לטובת עשיית תוכן וחיי איכות – בסגנון כפרי למשל – או סגנון פשוט יותר ודורשני פחות שתמיד רצו לחיות ולא איפשרו לעצמם, היא תופעה שלא מתחילה השנה אלא הופכת משמעותית בשנתיים האחרונות, מזמן שאורנוס נכנס למזל שור ותתגבר גם השנה כשאורנוס יפעל בעשיריה השניה של מזל שור.

במקביל מאתגרים אתכם יופיטר וסטורן במעברם למזל דלי המאכלס את בית הזוגיות והשותפויות שלכם. מלך הג'ונגל שלנו שהתרגל להיות סוליסט ספק מאותגר ספק  נאלץ להתמודד עם מערכות יחסים של אחד על אחד, ובגובה העינים.

האריה לא רגיל להיות מאותגר על ידי מי שנמצא ממול: זה מכריח אותו לעשות בדק בית אמיתי, ולהתבונן במראה שהחיים מציבים מולו עכשיו בדמות מערכות יחסים דורשניות יותר, שותפויות עסקיות, בן או בת זוג חדשים או כאלה שהם עוברים עכשיו תהליך של עימות מסוג זה, ואפילו מול עצמו ומול דרישותיו שלו שהחיים לא מקבלים ומציבים לו אתגרים הפוכים: צוות, חלק ממערכת – או הביתה. ולפעמים זה גם הביתה כי לתפקיד שנתפר עבורו אין מחליפים, ואולי גם לא צריכים כאלה…

מערכות היחסים של האריות כעת ניצבות בפני אתגר אמיתי: פעמים רבות מה שהיה עד כה מתברר כלא טוב מספיק, וכדי להמשיך את הקשר צריך לשפר או לשדרג, ומלך הג'ונגל נאלץ לשנות משהו בעצמו: בסדרי עדיפויות, בגישה, או בהתנהגות שלו עצמו בקשר. כעת לא מספיק להיות צודק – כדי להמשיך את הקשר צריך קודם כך להיות חכם, וחכם זה לפנות מקום – אבל באמת – לפרטנר, בן זוג, שותף או בן ברית – כאלה שמרגישים שהם לא שווי זכויות בקשר והם זקוקים ליותר, ומהדהדים לך את מה שבעצם עובר עליך כעת: הגיע הזמן להשתנות.

כאמור, לאריות קשה להשתנות, אלא אם השינוי הזה כבר נמצא בתוכם, מבפנים, והוא מגיע בתהליך טבעי של אסימונים נופלים והארות תוך כדי היחסים. לאריות שהאסימונים שלהם בוששים ליפול קשה לצאת מעצמם ולהבין מה עובר על הפרטנר שממול, אבל עקשנות לסתום אוזנים ולתקוע רגלים בקרקע רק תחריף את הצורך בשינוי מצד הפרטנרים, והקשר יתנתק באופן כזה או אחר, עד שגם האסימון של האריה יפול, בשאיפה שזה לא יהיה מאוחר מדי..

סטורן ויופיטר עובדים חזק על בניית מסגרות  לקשרים: יופיטר עושה זאת דרך דיאלוג שמח עם פרטנרים אופטימיים שדרכם השינוי הוא רק טבעי, וסטורן עושה זאת אחרת, אם דרך מתן גושפנקא רשמית לקשר – חתונה או חוזה שותפות – או צורך לשנות דברים בגלל נוקשות יתר של האריה או של מי שנמצא מולו.

זהו זמן מצוין לשותפויות, שבניגוד לקשרים רגשיים אפשר להגדיר את תפקידו של כל אחד בקשר באופן מדויק, וכך לאפשר לאריה להכנס למערכת של שנים או יותר שבה אפשר להתמודד עם אתגרים גדולים יותר. אולם אם השלם אינו גדול מסך חלקיו והאריה או הפרטנרים אינם גמישים מספיק, הרי בסופו של דבר זה לא יחזיק מעמד: הדרך להפעיל זאת בחמה היא להבין לעומק את צרכיו של מי שנמצא ממול ולא לראות רק את הצרכים שלך, אחרת זה פשוט לא יעבוד. כל התהליך הזה עצמו הוא בית ספר נפלא לאריה שמוכן להפסיק לשאוג, לשבת לשולחן וללמוד לעומק את הכללים, או סיוט לאריה שמתעקש להיות צודק ולומר את המלה האחרונה, ועלול לשלם בסופו של דבר בניתוק הקשר כשהפרטנרים מגיבים בסירוב להשתנות ברגלים, ועוזבים.

 

 

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)