תחזית שבועית

תחזית שנתית 2021 – מזל שור

 

מזל שור

להעמיק? לשנות? לשמור על הקיים? גם וגם וגם?

השוורים שלנו נאלצים השנה לפגוש קונפליקט מיוחד במינו. מצד אחד, ממשיך תהליך השינוי שאתם עוברים כבר מ 2018: עכשיו עכשיו הוא השפיע בעיקר על אלה שנולדו בעשרת הימים הראשונים של המזל, והשנה עובר הצורך בשינוי גם לאלה שנולדות בעשיריה השניה של מזל שור, למרות שהצורך בשינוי הגיע עוד קודם, אולם עכשיו כבר אפשר לתת לו מקום וביטוי מוחשי בשטח, כשחלק מהפחדים ממנו נעלמים בהדרגה, וקביעת העובדות בשטח תופסת את מקום החששות וההסוסים.

אולם במקביל לצורך לשנות ולהשתנות ולהתאים את עצמכם לרוח התקופה כשאתם מוותרים על הרגלי חיים עבודה ויחסים לטובת קלילות אותנטיות והתחברות למה שחשוב לכם באמת, קורה כעת תהליך נוסף: אל בית הקריירה שלכם עוברים – ובעצם כבר עברו בשבוע שעבר – גם יופיטר כוכב השפע, וגם סטורן הנוקשה והמכביד. יופיטר יביא איתו שנה שלמה של אפשרויות חדשות ומעניינות של לימוד וצמיחה אישית והרחבת אזורי פעולה לעשייה, בעוד סטורן יעסוק במימוש ושדרוג הפוטנציאל הקיים, וחיבורו באופן רשמי לעולם, כשהוא מכריח אתכם לבחור קו פעולה אחד לפחות, ולהתמיד להשקיע בו לאורך זמן.

פה בעצם נוצר קונפליקט, ולא רק אצלכם אלא גם אצל כל קבוצת המזלות הקבועים (שור דלי אריה ועקרב) בין הצורך בשינוי לבין הצורך בללכת על בטוח, ועל פי הכללים. זה מגיע לשיאו בהמשך כשזוית פעולה נוצרת בין סטורן הנוקשה לאורנוס כוכב השינויים כבר השנה – מה עושים?

ובכן, בדרך כלל חיינו מורכבים יותר מהצורך לקבל החלטות של שחור או לבן באופן טוטאלי: הם עוסקים בעיקר בכל מיני פשרות שאנחנו עושים, ועם מודעות גבוהה ויכולת התבוננות עומק חכמה – לקחת את מה שאנחנו יכולים משלושת העולמות, גם של יופיטר גם של סטורן וגם של אורנוס, ולבנות מהם בעדינות אך בתקיפות ובחכמה פורמולה מנצחת, שתיהנה מכל שלושת העולמות ותהפוך לתלת מימדית ובעיקר מעשית אפקטיבית ו…ווינרית. כן כן.

אפשרי? בהחלט.

בואו נבחן את זה מקרוב. מעברו של אורנוס במזל שור שהביא איתו את בשורת השינוי לכל ארבעת המזלות הקבועים מ 2018 היה בשורה לא פשוטה, אבל הכרחית. הטבע דואג שתהיה זרימה של שינויים הכרחיים כדי שהחיים לא יסתאבו, כי הסתאבות שכזו משמעה בעיקר מוות. תנועה חייבת להמשך. אבל המדובר הוא בעיקר בשינוי הגישה: יציאה מהרגלים מוכרים היא רק חלק ממנה: החלק השני הוא חשיבה מחוץ לקופסה בכל מה שקשור לעשייה מימוש יזמה הפעלה ועוד, מעבר לפסים השמרניים של החשיבה שהורגלנו בהם.

קביעת מדיניות ארוכת טווח של מיקוד בנושא אחד או שנים ומימושו בדרכים שונות חלקן קונבנציונליות יותר  וחלקן פחות שמביא איתו סטורן בבית הקריירה.  ואפשרויות חדשות של צמיחה אישית ופתיחות למלים שתופי פעולה ותרומה חברתית לעולם שמביא איתו יופיטר, הם לא היפוכם של הדברים שמביא איתם אורנוס, אלא השלמתם. בסופו של דבר מדובר בשינוי סדרי עדיפויות, ולא בהחלפת מה שיש באחר, אלא בשילוב: שילוב כוחות, שילוב טכניקות ישנות וחדשות, שילוב טכנולוגי אישי רגשי ובעיקר הסתכלות חדשנית על אותן מלים ישנות וחביבות כמו קביעת עובדות בשטח, מיקוד בעיקר שיווק חברתי ובעיקר תרומה אישית וחברתית שקצת נעלמה בהסתכלות האגוצנטרית של הנושאים האלה בשנים האחרונות שהתמקדה בעיקר בפרט ושכחה את החברה שסביבו ואת הקשר עם העולם החברתי החם התומך והחיוני לצמיחתנו, אלמנט שהודגש כשגם סטורן וגם יופיטר שהו במזל גדי – באלה מדובר.

ושור חכם, שיוציא לחופשה מלים שאכן הסתאבו כמו השורה התחתונה או מבחן התוצאה, ויסתכל בסך הכל הכולל את שלושת המעגלים שכולנו מחוברים אליהם, אישי סביבתי וחברתי, ויזכור שהוא חלק מכמה מעגלים נוספים חוץ מאשר הנוחיות האישית שלו וטבלת האקסל, יוכל לממש את החזון התלת מימדי הזה בגדול, לטובת כולנו, שכן השור, ואיתו גם שאר המזלות הקבועים, כל אחד בסגנונו, הם בהחלט חלק הכרחי מהיסודות של החברה שלנו, רגשית חברתית וכלכלית.

שור שאכן יוכל לצאת קצת מעצמו ומהצורך הקלאסי לאגור כסף או ליהנות ממנעמי החיים הפיזיים הפשוטים, ולתת ביטוי משמעותי למלה נתינה שלא על מנת לקבל גמול כלכלי אלא כצורך להיות חלק מהחברה שסביבו, לחזק מעגלים חברתיים שהוא שייך אליהם שתורמים למעגלים חלשים יותר, או לחשוב על העולם באופן גלובלי ולא רק כבנק ענקי או כבורסה בינלאומית, וישקיע למשל בכל מה שנקרא השקעה ירוקה או מה שתורם לרווחת כדור הארץ ולא רק לחשבון הבנק שלו  עשוי גם ליהנות יותר מחייו בכלל בעולם של שנת 2021 והלאה.

 

 

 

כתיבת תגובה

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)