תחזית שבועית

תחזית שנתית 2021 – מזל מאזניים

 

מזל מאזניים

עולם החומר מול עולם הרוח, וקונספט חדש למלה אהבה 

שנתיים וחצי שהה סטורן הנוקשה בבית המשפחה שלכם, מאזנאים, כשיופיטר שהה שם שנה שלמה, והשנים הפכו את הבית והמשפחה לזירת הפעולה המשמעותית בחייכם בתקופה זו. ולמרות האופטימיות של יופיטר הם לא עשו לכם חיים קלים.

חלק מכם הצליח לקנות בית בתקופה זו, חלק אחר שינה את אוירת הבית או התחיל לעבוד מהבית, אחרים הרחיבו את המשפחה או בנו משפחה אחרי שהתחתנו וילדו ילד, או לחילופין שיפצו את הבית, כשהבוטום ליין הוא – הפיכת הבית לאזור פעולה משמעותי מבחינה אישית או מקצועית, או לחילופין מטרה להשגה או מיסוד היחסים במשפחה.

השפעתו של יופיטר לעומת זאת יכלה גם להיות העתקת מיקום המגורים לחו'ל, או שינוי האווירה בבית והפיכתה לאופטימית ושמחה במיוחד. מי שהרים את הכפפות שהשנים זרקו לו ומימש את מטרתו בנושאים אלה – הרויח.

כעת, חוברים השנים האלה ועוברים ביחד לבית החמישי שלכם, העוסק בנושאי הביטוי האישי שלכם בנושאי האגו והלב: אהבה, יצירתיות, ילדים, ומימוש הצד היצירתי שלכם באופנים שונים.

בגדול, זו בהחלט בשורה משמחת למאזנאים שלנו. השנתיים וחצי שעברו היו דורשניות ולא קלות, אבל כעת אפשר לשנות את סדר העדיפויות שלכם אחרי שמימשתם את מה שרציתם ולהתמקד באזור הלב… וזה לא יהיה בהכרח פשוט.

ראשית, אותה מלה בת 4 אותיות שגדולה מהחיים שקורים אותה אהבה.. מעברו של יופיטר לבית החמישי עשוי בהחלט לרמוז שאנחנו פתוחים כעת יותר מתמיד לאהוב או להיות נאהבים, והתחושה הפנימית הזו יכולה לגרום לפנויים שבינינו לעשות מאמץ ולמצוא אכן את הנפש התאומה הזו שכל מדורי הרכילות המתקתקים מבטיחים לנו שהיא קיימת אי שם, ושהיא ורק היא שווה את כל המאמצים שבעולם שנעשה כדי לחפש אותה, לאתר אותה, ולתת לה את המתנה הנפלאה בעולם – את לבנו הרך…

יופיטר כשלעצמו לא מביא אהבה, אבל הוא בהחלט מאפשר לנו לפתוח את הלב לקראתה, וכשהנעל מוכנה – הרגל מגיעה, נכון? או שהסנדלר מגיע… מה שבטוח שתהליך האופטימי הזה באמת עוזר לנו למקד את החיפושים בדמות המסתורית הזו, אבל זה לא בהכרח אומר שהחיפוש הזה יסתיים בהצלחה, כידוע, אבל לפעמים עצם החיפוש מתחיל תהליך שבסופו נוכל לממש את אהבתנו כך או אחרת, ויופיטר רק מתחיל אותו אבל זה לא אומר בהכרח שזה יגמר בשנה הזו, אלא זו בעיקר הצהרת כוונות מול היקום: אני מוכן לאהבה.

לפעמים ההצהרה הזו מספיקה כדי שהיקום באמת יעשה משהו בנידון, כך אומרים, אבל זה לא יקרה אם אנחנו נטמון ידינו בצלחת ולא ניצור קשר בטינדר או במועדוני ההיכרויות למיניהם: יופיטר עוזר למי שעוזר לעצמו, אם לא הבנתם עד עכשיו ממה שכתבתי עליו. יופיטר יכול להביא איתו גם פרטנר או פרטנרית לאהבה הקשורים לח'ול או שאופיו הוא אופי של תושב חו'ל, או אולי לא פרטנר ספציפי אבל בהחלט תקופה עם הרבה מגע סקס ושמחה בגוף שלנו ובביטוי האישי והרגשי שלו, גם אם אהבה אמיתית לא תצמח בסופו של דבר מכל זה.

יופיטר גם מאפשר לנו לבטא את היצירתיות שלנו בדרכים שונות ומגוונות: פרק הזמן הזה בהחלט מתאים ללימוד תחביב כמו ציור כתיבה או נגינה וכל מה שקשור לביטוי האישי היצירתי שלנו ולהשקעה ממשית בו, אלמנט שבהחלט מוסיף לאיכות חיי הרגש שלכם השנה.

יופיטר יכול לסמל גם את בואו של חבר חדש למשפחה, והילד יהיה בעיקרון בעל אופי דומה לזה של יופיטר עצמו: שמח, מואר ואופטימי בדרך כלל.

סטורן לעומת זאת אמור להביא איתו אהבה, אבל הוא בהחלט יכול לממש אהבה אם היא כבר נוכחת בחייכם כעת: אירוסין, נישואין, גירושין – כל מה שקשור להכרה רשמית או חוזית בקשר רגשי כזה או אחר, סטורן הוא זה שיכול לגרום לדברים האלה להיות מוכרים רשמית בפני החברה והחוק.

בנושאי התחביבים והיצירתיות: סטורן יכול לקחת את אלה צעד אחד קדימה. אם אנחנו רציניים בנושא הציור כבר פרק זמן – סטורן יכול לעזור לנו לקבל הכרה בכשרון שלנו דרך תערוכת ציור למשל, הוצאת ספר שכתבנו, מימוש סדנה שבנינו, ובעצם להפוך לרשמי כל מה שאנחנו יוצרים מתוכנו כולל סטרט אפ יצירתי, פטנט שאנחנו כותבים, או אפילו תביעה לזכויות יוצרים ממי שהשתמש במשהו שיצרנו ללא אישור.

מצבים כמו אימוץ ילד, הרחקת מאהב טורדני, ושימוש בחוק כדי להגן על מה שיצרנו – כל אלה גם הם נמצאים בפעילותו של סטורן כשהוא נמצא במיקום הזה.

לעומת מימושם של יופיטר וסטורן בנושאים של הבית החמישי, המאזנאים מקבלים במקביל גם נדוניה אחרת, קצת פחות קלה, אבל כזו שחלקם כבר הצליחו להכיר כך או אחרת בשנתיים שחלפו: זהו מיקומו של אורנוס כוכב השינויים בבית השמיני שלכם, בית המטמורפוזה וההתחדשות שלכם, בית שבו מתרחשים תהליכי עומק משמעותיים שמעבירים אותנו שלב בתהליך הגדרה מחודש של האגו ושל הצרכים העמוקים הרגשיים שלנו, וביטויים הרגשי או החומרי בשטח.

אורנוס בבית השמיני הוא לא חוויה קל לעיכול. נכון שהוא נמצא פה כבר שנתיים בערך, אבל פעולתו היא עדיין מסתורית ולא ברורה כלפי חוץ, וצריך להבין לעומק את פעולתו ומרכיביה במיקום הזה כדי לזהות תהליכים שאולי לא הצלחנו לזהות את מקורם עד עכשיו, ולא קישרנו אליו.

אורנוס בבית השמיני בודק לעומת מלים שהן משמעותיות במיוחד בחיינו,  ומתבטאות פעמים רבות בפחדים עמוקים שמכתיבים לנו דרכי התנהגות מסויימות שגם בולמות אותנו בפני הצורך ללכת עד הסוף במצבים מסוימים.

למשל… הפחד ממחסור. נכון, באופן קלאסי נהוג לחשוב שדווקא סטורן הוא זה שמפעיל את הפחד הזה, אבל אורנוס עושה זאת באופן אחר: הוא מנתק אותנו ממקורות ההזנה שלנו שנמצאות ממול, בבית השני שלנו.

הכוכבים פועלים בדרך כלל בסינכרוניזציה עם הבית שנמצא ממול. הבית השני הוא בית המשאבים שלנו, בית החומר והכספים, ואחת ממלות המפתח שלו היא המלה בטחון. אחד הפחדים הגדולים ביותר שלנו הוא ניתוק מהמשאב הזה, והפסדים כספיים פתאומיים יכולים לגעת בדיוק בפחד הזה ולהפעיל אותו בעצמו, ועל כך – אחראי אורנוס: הוא זה שסוגר את הברז דרך כניסה פתאומית ולא צפויה לאוברדראפט, הפסדים שנגרמים ממשקיע פזיז ולא אחראי (דמותו של אורנוס עצמו), שיקול דעת פזיז שגורם לנו לפעול באופן לא אחראי בנושאי כספים וחומר ובעצם לירות לעצמנו ברגל באופן בלתי מוסבר (אורנוס, כן כן..), תאונות דרכים פתאומיות, שברים ופציעות ואלמנטים שמוציאים אותנו ממעגל יצירת הבטחון ומראים לנו עד כמה המציאות בשטח היא פריכה, שבירה והפכפכה, ואם עמוק בפנים אנחנו לא סומכים באמת על עצמנו – אורנוס ישמח לאשרר לנו זאת על ידי משיכת השטיח בפתאומיות מתחת לרגלינו כשהוא מפגיש אותנו עם הפחד הזה ממחסור שכנראה מגיע לנו דיפ דאון, וגורם לנו להסתכל לו בלבן של העינים.

בל נשכח שכל זה לא אישי: אורנוס הוא בסך הכל כוח טבע שתפקידו ליצור את המשכיות הזרימה בחיינו, ומצבים של זרימה מתמשכת וחיובית לאורך זמן עלולים לתקוע את הזרימה הזו, ואם התהליך מתחבר לפחד הפנימי שלנו – זה בדיוק מה שנפגוש בתזמון מופלא ולא מודע של הפעולות שלנו עם גורמים חיצוניים בדמות שותף לא אמין, קניות גרועות, בזבוזי כספים מיותרים, וכל מה שגורם לנו להפסיד כספים כי יש מצב שעמוק בפנים לא מגיע היה לנו להרויח אותם מלכתחילה…

אורנוס ישהה במזל שור עוד 4 שנים בערך, וכדאי מאוד שנלמד תוך כדי התהליך הזה לזהות את הפחדים העמוקים ביותר שלנו ולהתיידד איתם, שכן אם לא נעשה זאת במודע, אורנוס עלול לעשות זאת עבורנו, וזה יהיה תהליך לא קל…

מה כן יכול להיות חיובי במיקום הזה עבורנו? אורנוס עשוי להביא איתו גם בונוסים מעניינים כמו למשל הברקות פתאומיות בחשיבה, פתרון בעיות באופן מרתק, ניצוצות גאונות כשאנחנו מנסים לבנות סטרט אפ שבנוי על רעיון חדשני,  ואת אותו משפט מוכר שאנחנו מכירים כה טוב: חשיבה מחוץ לקופסה…

אורנוס במצבים כאלה עשוי להציל אותנו ממצבים קשים באופן מעניין, בין אם מדובר בתאונת דרכים או במאבק משפטי קשוח או אדם שמאיים עלינו אופן כזה או אחר – כל מה שעשוי להביא איתו פתרון מבריק באופן פתאומי נמצא גם הוא כאן, ואם אנחנו זקוקים לפתרונות כאלה בתהליכים שאנחנו עוברים עכשיו, בחשיבה בבעיות טכנולוגיות או בחיפוש פתרונות למצבים נואשים – הוא בהחלט יכול להביא איתו תשובות, אם נסכים לפנות אליו ולא נוותר עד הרגע האחרון – הוא בהחלט אוהב לעזור לנואשים באמת, ולו רק כדי להראות להם שבסופו של דבר – הפתרון תמיד נמצא אצלנו, או בתוכנו: צריך רק להמשיך לחפש, ולא להתייאש.

בסופו של דבר, אורנוס בבית השמיני מנסה להתמיר את החומר שבבית השני לרוח ולצורך להתחדש בבית השמיני שממול: אם נוכל להתחדש דרך הבנה שהסיפוק החומרי הוא חסר משמעות ללא חיבור הרוח והערכים שבבית השמיני ממול, כי אז הבנת מיקומו של אורנוס והתהליך שהוא מעביר אתכם, יעניק לחייכם מלה שהיא הרבה יותר מאשר סתם חיבור בין המלים רוח וחומר: שם המלה הזו היא משמעות.

 

 

 

כתיבת תגובה

    צרו קשר

    כיתבו לי הודעה, אשמח לענות לכם :)